„Je čas mířit výš!“ říká Marpo o připravované show v pražském Foru Karlín

Český rapper Marpo na jaře letošního roku vytřel všem pochybovačům zrak. Přepsal dějiny československého hip hopu a se svým Troublegang crew vyprodal Malou sportovní halu. Ohlasy byly tak skvělé, že se rozhodl celou show zopakovat. Lone Survivor show tentokrát proběhne 22. října ve Foru Karlín.

V současné chvíli jsou již zcela vyprodané VIP vstupenky, standardní vstupné je ještě v prodeji. „Je neskutečný, že už je prodáno tolik lístků! Říkal jsem si, že pokud to znovu vyprodáme, je čas mířit výš!" říká nadšeně Marpo, který pro svoji druhou show plánuje několik vylepšení. „Chystáme větší pódium, zhruba asi o šest až osm metrů. Za námi bude o dva metry vyšší LED stěna. Bude i jedna nová velká kulisa a nové projekce.  Myslím si, že lidem vyrazí dech. Navíc připravuju nový singl, který vyjde někdy na začátku října. I ten tam uslyšíte," doplňuje Marpo.

Jaké máte od fanoušků odezvy? Zasáhl vás nějaký vzkaz osobně?

Tak nejvíc si člověk pamatuje vzkazy, kdy zemřel někomu otec nebo někdo jiný z rodiny. Nebo když se někdo svěří, že trpí nějakou vážnou nemocí a že mu moje hudba pomáhá. Dost často mi chodí i zprávy od lidí, kteří vybudovali třeba nějakou firmu a že se jim hodně daří, dostali se z dluhů. Moje tracky je naučily se nevzdávat. Je to zvláštní, jak dokáže muzika fungovat. Na jedný straně se jenom vypovídám z toho, co cejtím, nahraju to a na druhý straně to někdo přijme za svý. Což je skvělý a takhle by hudba měla fungovat.

Máte dar působit na mladou generaci, vaše texty jsou silné. Působíte jako odvážný chlap, bojovník. Nenapadlo vás složit song o hrdinech – ať už z minulosti nebo třeba o klucích, kteří v ozbrojených složkách nasazují svoje životy dnes?

Určitě mě to napadlo a něco takového do budoucna složím. Pomalu na tom pracuju, ale nejde to tak rychle, jak sem čekal. Potřebuju ještě nasbírat nějaké poznatky a zkušenosti, vidět to víc zevnitř, abych o tom mohl napsat. Uvažuji také o songu o veteránech z druhé světové války, kteří bojovali proti nacistům.

Kdo vás inspiruje?

 Mě vždycky inspiroval život a to co se děje okolo mě. Moje pocity, ať už štěstí nebo deprese. Lidi okolo mě, místa, který navštěvuju, jelikož docela hodně cestuju. To určitě funguje.

Jak stíháte vystupovat jako bubeník Otakar Petřina s Chinaski, jako Marpo s Troublegangem a do toho ještě sportovat, udržovat se v kondici a navíc věnovat se rodině?

Za poslední dva roky to byl docela frmol. Narodil se nám kluk Otakar junior, takže rčení jedno dítě žádný dítě se stoprocentně potvrdilo:-).  Asi to tlačím z tý mladický energie, ale občas mám pocit, že mi už i ta dochází. Není moc času na to si někam odjet a relaxovat. Když jede člověk s dětmi na dovolenou, tak to úplně dovolená není :-) :-). Samozřejmě záleží, jak to má kdo doma nastavený. Já se snažím o děti starat co nejvíc to jde. Ale je to blázinec no.

Jaké jsou vaše další plány?

Jelikož teď mají Chinaski roční pauzu od koncertování, chci hodně vystupovat s Troublegangem, a pak to zase otočit a věnovat se víc Chinaski. Musí se to točit, aby se člověk nevyjezdil. Na podzim 2017 chystáme s Troublegangem druhý album. A taky něco na léto, ale o tom až zase někdy příště!   

          
GALERIE

Související obsah:

» Marpo věří, že letošní rok bude stejně úspěšný jako ten loňský   (Karel Souček, 10. 01. 2014)
» Nový hlas renesančního rapera Marpa   (Lukáš Vlasák, 27. 06. 2013)
» Marpo dokončuje desku a chystá se na turné   (Karel Souček, 11. 09. 2013)
» Král metafor Marpo představil své album Lone Survivor ve velkém stylu: Dokážeš všechno, co chceš!   (Karolína Košařová, 23. 04. 2016)
» Deset let je už Marpo ve hře. Chystá největší hiphopový koncert.   (Karel Souček, 12. 06. 2014)
» Marpo   (Jitka Fialková, 12. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show
13.07.

Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show

INSANIA: Na konci bylo slovo je název nejnovějšího kinematografického počinu brněnské kapely INSANIA. Originální...


Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu
13.07.

Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu

Festival Hrady CZ po svém zahájení na Točníku rozezní tento pátek a sobotu 17. a 18. července Kunětickou horu...


The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour
13.07.

The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour

V rámci THE MULTIPLAYER TOUR dorazí The Living Tombstone 8. srpna 2026 do pražského klubu SaSaZu, kde představí...


Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně
13.07.

Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně

Britská legenda Judas Priest, jedna z nejvýznamnějších kapel v historii heavy metalu, se po letech vrací do České...


Street69 oslaví narozeniny na parníku
13.07.

Street69 oslaví narozeniny na parníku

„Neberte život tak vážně!" To vzkazuje kapela Street69 v novém singlu a klipu Život z větší výšky. Formace...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta