Linkin Park už nejsou to, co bývali? Ale kdeže!

Další ročník festivalu Aerodrome je za námi! Letošní lineup byl velice vydařený, což dokazuje i to, že se v pražských Letňanech v neděli 11. 6. 2017 sešlo na 25 000 hudebních fanoušků, které neodradily ani velmi vysoké teploty a všudypřítomné sluneční paprsky.

Jako první měla na pódiu stanout britská kapela Mallory Knox, která dělala předskokany skupině Simple Plan na jejím turné. Bohužel ale den před festivalem měli nehodu na německé dálnici a tak dorazit nestihli. Všichni členové jsou v pořádku.

Vzhledem k těmto okolnostem se organizátoři rozhodli prodloužit set dalšímu účinkujícímu, kterým byla punk-rocková kapela Counterfeit. Ačkoli nemá tahle britská partička v České republice příliš známé jméno, nadšenými lidmi kolem se to jen hemžilo a festival tak byl úspěšně zahájen. Frontman Jamie Bower publikum dokonale zabavil a rozvášnil zahájením velkého circle pitu přímo pod pódiem. V průběhu vystoupení také věnoval skladbu Enough městu Manchester, ve kterém došlo k teroristickému útoku při koncertě zpěvačky Ariany Grande.


Po nich se na stagi objevili "slušňáci v oblecích" - švédští Royal Republic. Protože ale teploměr ukazoval velmi vysoké teploty, většina kapely tento úbor při hraní odložila. V saku zůstal jen zpěvák Adam Grahn, který předvedl, že je opravdový showman a bavič. Přítomné dámy na něm mohly oči nechat a bylo vidět, že i on si pozornost užívá. Oproti úvodní kapele bylo vystoupení Royal Republic méně šílené, ovšem o nic méně kvalitní. Z pódia zazněly krom klasických pecek také věci z nového alba Weekendman a fanoušci si rovněž mohli vyslechnout akustickou verzi písně Addictive, na které se zpěvem podíleli všichni členové. Kapela si rozeskákala návštěvníky především jejich známou skladbou Tommy Gun a své vystoupení zakončila s Full Steam Spacemachine.


Třetí v pořadí odehráli svůj set Enter Shikari, kteří jsou známí kombinováním žánrů trance a hardcore a velmi energetickými a bláznivými koncerty. A  svoji pověst potvrdili i na této akci. Ke konci vystoupení na nich byla únava a vyčerpání znát jen minimálně a nedá se jim upřít ani to, že po Royal Republic se jim podařilo publikum opět trochu rozhýbat a dostat do varu, kdy především fanoušci v druhé zóně nadšeně skákali a pogovali.


Dalším vystupujícím byl rapper Colson Baker, známý pod pseudonymem Machine Gun Kelly. Ačkoli se může zdát, že tento žánr na tuto akci příliš nezapadal, opak je pravdou. Návštěvníkům tato hudba velice sedla a až na menší problémy s ozvučením to bylo velice kvalitní vystoupení s bezchybným rapem a hudebním doprovodem. Areálem se rozezněly skladby jako Till I Die, Alpha Omega či novější Let You Go nebo Bad Things, jejíž refrén byl slyšet i z úst fanoušků, kteří primárně kvůli MGK nepřišli.


Velikým tahákem byla i kanadská partička Simple Plan, která si za své patnáctileté působení získala mnoho příznivců ze všech věkových kategoriích. I přesto, že kapele chyběl jeden člen, který se kvůli svým zdravotním důvodům nemohl účastnit současného turné, vyvedl se koncert na jedničku. Stále usměvavý zpěvák Pierre Bouvier fanouškům mnohokrát děkoval svojí lámanou češtinou a nejedno dívčí srdce si zaplesalo. Při písni Summer Paradise Simple Plan vpustili do publika několik obřích nafukovacích balónů, které dotvořily tu správnou atmosféru a při Grow Up mezi fanoušky zavítal i bubeník Chuck Comeau.


Nejočekávanější moment večera nastal krátce po deváté hodině, kdy po bouřlivém vyvolávání a pískání fanoušků vyběhli na pódium headlineři festivalu - kalifornská skupina Linkin Park. Nadšený dav uvítali skladbou Talking To Myself a jeho pozornost si udrželi od začátku až do konce. Během svého setu stihli fanouškům zahrát nejen profláklé songy jako Numb, Leave All Out The Rest nebo Somewhere I Belong, ale i hojně diskutované novinky z nového alba One More Light - Heavy, Battle Symphony nebo stejnojmennou One More Light. A právě při ní se ukázalo, jak velkou a věrnou fanouškovskou základnu kluci v České republice mají. Několik desítek fanoušků si totiž přineslo nafukovací balónky, ve kterých se odráželo světlo z pódia a dalo tak vzniknout úžasnému pohledu nejen pro kapelu samotnou, ale i pro všechny návštěvníky areálu, kteří měli možnost vidět tento dojemný počin na dvou obrazovkách vedle stage. Atmosféru dokreslovala i česká vlajka s logem kapely umístěná na pódiu. Celkově to byl pro většinu návštěvníků určitě nezapomenutelný koncert, při kterém LP dokázali, že i bez složitých světelných a jiných efektů se dá udělat fantastická show.


Foto: Markéta Langová

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy
23.02.

Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy

Jedenáctičlenná německá "pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala 21. února své...


Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí
23.02.

Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí

Nejstarší hudební soutěž amatérských kapel v České republice se letos pyšní 28. ročníkem. Ve čtvrtek...


Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru