Lindsey Stirling se vznášela Universem

8. říjen se v pražské hale O2 universum nesl v duchu doslova magické podívané. Svým fanouškům se zde po dvou letech představila americká houslistka, skladatelka a tanečnice v jedné osobě, Lindsey Stirling. V dech beroucím představení potvrdila, že koncertní haly nevyprodává náhodou.

Její fenomén uhranul vyprodanou halu hned v úvodu. Dynamické tóny za doprovodu působivých světelných efektů a precizní choreografie rozproudily energii v sále do nejvyšších obrátek. Setrvat v neutrálu bylo takřka nemožné. Hudba, vizuály, kostýmy, předvedení, to vše bylo propracované a sladěné do nejmenšího detailu. 

Houslistka se kromě nesporného hudebního talentu předvedla jako nesmírně charismatická umělkyně, zdatná tanečnice a originální performerka. S  grácií a přirozeným šarmem si hru na housle,  spojenou s baletně-tanečními kreacemi, doplnila navíc o pár akrobatických kousků nad pódiem i na něm. Vysoce profesionální vystoupení jejího tanečního doprovodu celkový zážitek ještě víc umocnilo. Nechyběla ani zmínka o skupině Evanesence, kdy se její frontmanka Amy Lee, coby idol dívčích let Lindsey, objevila a zazpívala v jednom z jejich klipů.Vystoupení působilo kompaktně a hravě. Svou autenticitou a pestrostí bavilo od začátku až do konce. Doplňovaly ho vtipné multimediální projekce a komentáře, nesoucí v sobě řadu inspirativních symbolů a poselství. Některé z nich se objevily dokonce v češtině. Moment překvapení udržoval dynamiku show až do posledních tónů.  Mohutné ovace přítomných patřily kromě geniálního výkonu této sympatické Američanky také její mimořádně vřelé interakci s fanoušky. Jednotlivé scény na sebe plynule navazovaly a zapadly do sebe jako dílky barevného puzzle. V nejednom okamžiku běhal přítomným doslova mráz po zádech.

Lindsey nejde upřít obrovský talent a geniální všestrannost. Poloha éterické víly jí sedí stejně dokonale, jako poloha intergalaktické Amazonky, komiksové hrdinky či bohyně Artemis, kterou se pro toto turné inspirovala. Její vystoupení potírá jakákoli pravidla a najdou zde prostor všechny přírodní živly. Divák se tak lehce přenese za hranice reality a v mžiku se ocitne mimo čas a prostor. Jak sama na koncertě řekla: „ Artemis, coby bohyně Měsíce, přináší světlo do tmy. Každý den máme volbu, jak budeme přemýšlet. Každý den máme volbu, rozhodnout se pro toto světlo uvnitř nás, rozhodnout se pro světlo a radost."

Genialita, nadčasovost, hravost. Spojení talentu a srdce, kde dochází všechna slova.
Lindsey, děkujeme a na brzkou viděnou!

Související obsah:

» Lindsey Stirling dnes vydává druhé CD, v říjnu zavítá do Prahy   (Karel Souček, 02. 05. 2014)
» Americká houslistka Lindsey Stirling chce dobýt Evropu   (Karel Souček, 10. 05. 2013)
» Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa   (Zuzana Juskaninová, 19. 09. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru