Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech vrací znovu do Prahy.  8. října se svým fanouškům představí v novém prostoru O2 universum.

Unikátní kombinace elektronické taneční hudby a hry na housle válcuje světové hudební žebříčky. Kreativita a vizionářství jsou jí vlastní a tak o davy příznivců nouzi nemá. Naopak, lze ji označit za jednu z komerčně nejúspěšnějších hudebnic posledních let.

Do záře reflektorů ji  v roce 2012 doslova katapultovala její debutová eponymní deska, která se na prvních příčkách hitparád, elektronických i klasických, udržela neuvěřitelných 21 týdnů. I následující album Shatter Me zaznamenalo velice pozitivní odezvu a ve výroční hitparádě týdeníku Billboard se stalo v roce 2015 nejúspěšnější nahrávkou v kategorii klasické hudby. V roce 2015 byla zařazena do žebříčku "30 pod 30 v hudbě" magazínu Forbes.Desce Brave Enough patřila pátá příčká americké Billboard 200. Koncem minulého roku potěšila fanoušky reedicí vánočního alba z roku 2017, Warmer in the Winter, na kterém se nachází originální i převzaté písně.

V roce 2014 prodala milión singlů a v roce 2015 její kanál na YouTube sledovalo přes 6,5 miliónů lidí a celkový počet zhlédnutí jejích videí přesahoval 1 miliardu. V současnosti jej odebírá téměř 12 milionů fanoušků.V roce 2016 vyšla Lindsey očekávaná autobiografická kniha The Only Pirate At The Party, na které se podílela se svou mladší sestrou Brooke S. Passey.

I přes bezpočet různých ocenění nezapomíná tato sympatická talentovaná Američanka ani na dobročinnost. V rámci Atlanta Music Project pomáhá dětem, aby jim bylo umožněno hudební vzdělání, které si jejich rodiny nemůžou dovolit. Angažuje se rovněž v aktivitách na podporu životního prostředí a udržitelných přírodních zdrojů.O tom, že je Lindsey doslova vizionářkou, svědčí i fakt, že se na svém koncertě chystá experimentovat i s virtuální realitou. Speciální oblečení zachytí veškerý její pohyb a v reálném čase jej transformuje do virtuální reality. Zde se Stirling převtělí do řecké bohyně Artemis, dle stejnojmenného alba. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketmaster nebo on-line na. Ticketmaster.cz.

Související obsah:

» Lindsey Stirling dnes vydává druhé CD, v říjnu zavítá do Prahy   (Karel Souček, 02. 05. 2014)
» Líbivá hudba. Až moc ...   (Karel Souček, 08. 06. 2013)
» Americká houslistka Lindsey Stirling chce dobýt Evropu   (Karel Souček, 10. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru