Kryštof si podmanil brněnské Rondo

Kapela Kryštof se včera 20. února představila na své třetí zastávce v rámci Agrofert Inzerát Tour 2013 v brněnské Kajot Aréně neboli Rondu. Nechyběly ani předkapely Nebe a IDO vs. The World a také host Jaromír Nohavica. Kryštof nabídl skvělý zážitek bez dlouhých čekání a plný hitů.

Celá hala se začala zaplňovat kolem sedmé hodiny večerní. Kolem třičtvrtě na osm, když už bylo poznat, že je vyprodáno, zhasla světla a na pódium přilítla haviřovská parta Nebe, které produkoval desku právě Richard Krajčo. Na to, jak většinou fanoušci jen těžce přežívají předskokany, se tleskalo hned od začátku. I když kapela neoplývá velkým množstvím zkušeností, své role se zhostila na výbornou. Navíc při závěrečných třech skladbách Platonická, Mapy a nejznámější a v rádiích hraná Legosvět dokonce rozezpívala část haly.

Po zhruba půlhodince kapela zmizela z pódia a hned, po ani ne pěti minutách, přišel Ido Zmishlany alias Ido vs. The World. Ten předvedl zajímavé vystoupení napříč folkem, popem a rockem, upozornil také na své nové album, ze kterého zahrál samozřejmě taky několik pecek, při kterých mu postupně pomohli i všichni členové Nebe. a byla z toho velice příjemná hodinová vložka, která celou halu výborně naladila.Za minutu devět už došlo na hlavní hvězdu večera, kapelu Kryštof. Na LED stěně, která se rozprostírala za pódiem, se spustila vizuální ukázka, na kterou navázala úvodní Římská a hned od začátku se zpívalo. Sám Krajčo během koncertu prozradil, že přípravy tohoto turné zabraly osm měsíců, což bylo ve výsledku znát. Na stěně při každé písničce jela nějaká grafická vizualizace. Například u Zatančím to byl dokonce speciální klip, ve kterém kapele pomohli třeba i Miroslav Donutil nebo Albert Černý z Charlie Straight. Hned při skladbě Parapet a také v Obchodníku s deštěm se také spustily červenobílé konfety, které zaplavily celou halu a nechyběli ani padající balónky, které byly laděné do celého grafického stylu alba Inzerát.Krom obrovské stěny za všemi členy kapely byly v aréně také tři můstky, na které často chodili ať už po jednom nebo rovnou všichni hrát také. Celý setlist koncertu byl postaven na loňském albu Inzerát, které bylo postupně zahrané celé bez výjimky. Album je jak stvořené pro takovéto halové koncerty. Hned v několika písních je to známé hulakání, které doprovázeli téměř všichni fanoušci.

Jedním z vrcholů večera byla ostravSKA balada, kterou Kryštof rozjeli sami. Po chvíli byl vyzván Jaromír Nohavica, i s  pomocí vizualizace přišel na pódium a dokončil píseň s kapelou. Spolu si pak střihli také poslední singl Křídla z mýdla. Pak došlo na repertoár samotného Nohavici, když zazněly skladby Mám jizvu na rtu, Já chci poezii a finální Fotbal, při které hrál Richard Krajčo na trombón. Celá hala Jarkovi aplaudovala a dále pokračoval Kryštof už sám.Jako první přídavek si kapela vybrala skladby Atentát, Obchodník s deštěm a DuDuDuu. Druhým přídavkem se stala Cesta, která na koncertě vyzněla daleko lépe než při studiovém provedení a u níž kapela v závěrečných titulcích ukázala všechny lidi, kteří se na tomto turné podíleli.

Kryštof předvedli vynikající show se vším všudy. Byla celá propracovaná do každého detailu, navíc se podařilo dobře zvolit předskokany, kteří rozhodně nenudili a třešničkou na dortu byl skvělý host v podobě Jaromíra Nohavici. Jak na začátku Richard Krajčo poznamenal "Budeme se snažit, aby tohle byl nejlepší koncert české kapely!", tak se mu to přání nejspíše vyplnilo, protože Inzerát Tour opravdu stojí za to.Více fotografií na našem Facebooku.
GALERIE

Související obsah:

» Kryštof se během turné zastaví ve čtyřech městech   (Joe Stramr, 09. 02. 2013)
» Inzerát od Kryštofa na obzoru, poslechněte si ukázky ze všech písniček   (Joe Stramr, 10. 10. 2012)
» Kryštof se spřáhli s Jaromírem Nohavicou   (David Malý, 13. 11. 2012)
» Vstupenky na trojlístek koncertů Kryštofa mizí před očima   (Joe Stramr, 02. 11. 2012)
» Kryštof vydá Inzerát v říjnu   (Joe Stramr, 03. 09. 2012)
» Kryštof posílá Inzerát   (Ondra Kocáb, 15. 11. 2012)
» Video Křídla z mýdla od Kryštofa je tady   (Joe Stramr, 12. 11. 2012)
» Na generálku Kryštofa přišlo tři tisíce fanoušků   (Karel Souček, 15. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diana Krall přichází s deskou This Dream Of You
30.09.

Diana Krall přichází s deskou This Dream Of You

Kanadská jazzová královna Diana Krall vydala své šestnácté album This Dream Of You. Na neobyčejné...


Reedice legendární dvojky Vladimíra Mišíka na CD a LP
29.09.

Reedice legendární dvojky Vladimíra Mišíka na CD a LP

Čtyřicet let od prvního vydání vychází u Supraphonu album na kterém se skví takové perly jako Nejlepší...


Hvězdní poprockeři The Neighbourhood přijedou až za rok
29.09.

Hvězdní poprockeři The Neighbourhood přijedou až za rok

Zatímco očekávané album The Neighbourhood již vyšlo, data rozsáhlého evropského turné musela...


České kluby se připojí ke globálnímu protestu #WeMakeEvents
29.09.

České kluby se připojí ke globálnímu protestu #WeMakeEvents

Kulturní sektor potřebuje v současné krizi způsobené koronavirem okamžitou podporu vlády. Té se ale v mnoha...


Na novém albu Hromosvodu ubylo akustických nástrojů
29.09.

Na novém albu Hromosvodu ubylo akustických nástrojů

Vydavatelství Galén se už dlouho nezaměřuje pouze na lékařskou literaturu, ale také na originální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru