Krásné prostředí, nápaditá dramaturgie, příjemná atmosféra. To je Rockový slunovrat.

Hledáte-li ideální rozjezdový festival před letní sezónou, pak jednoznačně doporučujeme Rockový slunovrat, jehož 13. ročník se v Řevnicích uskutečnil o víkendu 31. května a 1. června. Čím nás tak zaujal? Krásným prostředím romantického Lesního divadla, které, jak název napovídá, je obklopeno lesem, jehož přednosti umějí organizátoři náležitě využít. Nápaditou dramaturgií, která se výrazně liší od běžných festivalů. Kromě léty prověřených, ale kvalitních stálic zde narazíte na méně známé kapely a můžete si být jistí, že vás jejich hudba zaujme. A že když někdo dorazí ze zahraničí, bude to stát za to.

Dalším velkým kladem Rockového slunovratu je přátelská atmosféra. To sice o sobě tvrdí každý festival, ale zde to opravdu funguje. Návštěvníci jsou k sobě vstřícní, ohleduplní, což je dáno prostředím, velkým množstvím chillout zón, dobře rozmístěným občerstvením za solidní ceny a bez front, přátelským chováním ochranky i benefičním vyzněním celého festivalu. Lidé jsou prostě zvyklí chovat se v lese slušně, a tak to fungovalo i na Slunovratu. 

Ale k hudbě. Vzhledem ke třem scénám samozřejmě nešlo slyšet všechno, ale snažili jsme se o maximum. Směsici reggae, ska, dancehallu či swingu přinesla na Rockovém slunovratu oblíbená skupina Ting, Sto zvířat si příliš nerozumělo se zvukaři na Krušovice stage, ale nakonec odehrálo plnohodnotný set plný velkých hitů. Prago Union dokázali, že ani po letech neztratili nic ze své naléhavosti a poslouchat Katovy jedinečné texty za doprovodu živých nástrojů je magické.

Němečtí Itchy dokázali, že i ve třech se dá udělat pořádný bordel. Jejich punkrockové vypalovačky byly přeplněny pozitivní energií, která roztáčela mohutné pogo pod pódiem. Je dobře, že je Gaia Mesiah zpět, při poslechu jejich starších písní i nových singlů z alba Excellent Mistake se krásně tancuje. Na Slunovratu je fajn, že hlavní kapely nehrají tradiční, maximálně hodinové sety, ale klasické skoro až půldruhé hodiny trvající koncerty. To se týká například Horkýže slíže, kteří mají známých skladeb na rozdávání. Začali Maštalou a přes Logickou hádanku, Malou žužu, A já sprostá se dostali až k novějším písním jako Kozy, husle, Rooney. O páteční závěr se postarala rozjetá kapela Skyline, v níž podruhé dostala prostor neunavitelná zpěvačka Marka Rybin.

Tradiční sobotní procházka k Berounce, zafandění si místnímu družstvu národní házené a zpět do areálu. První bombou byla španělská kapela La Regadera, která dokonale ovládla fanoušky. Muzikanti zpívali mezi nimi, nalévali je jakýmsi calvadosem a roztančený koncert si náramně užili, což platí i o zbytku festivalu, kde se aktivně účastnili nejednoho poga. Dokonalý rozjezd druhého festivalového dne, který musel probrat i ty největší páteční pařmeny.Tradiční bigbít zastupovala legenda celého Poberouní, skupina Vosí hnízdo. Její popularitu dokazuje fakt, že mezi diváky nechyběli fanoušci ve slušivých „vosích" čepicích. Circus Problem hraje svoji verzi world music se silným zastoupením Balkánu a díky dechům a houslím má jejich muzika strhující atmosféru. Svoji českou premiéru si v Řevnicích odbyla početná španělská formace Auxili a rozhodně na ni dlouho nezapomene, neboť se jí dostalo velice vřelého přijetí. To platí i o Wohnoutech, kteří sypou z rukávu jeden hit za druhým. Od starých Banánů až po nové skladby Hloupá písnička, Miss Maringotka nebo Gérard Depardieu

Na chvíli si odskočit do amfiteátru, kde pro milovníky drum and bassu řádila česko-americká formace N.O.H.A. , a pak zpět na hlavní hvězdy. Koho byl ještě tak před třemi lety napadlo, že na Rockový slunovrat dorazí švédští Royal Republic. Čtyři pohodoví chlapíci svými vtipy a hláškami dokázali, že Švédové rozhodně nejsou studení čumáci. Koncert si za bouřlivé atmosféry náramně užívali a kromě známých písní představili i novinky z aktuálního, den před koncertem vydaného alba. Na toto vystoupení určitě nezapomene dívka z první řady, kterou si Royal Republic vytáhli na pódium a půjčili jí kytaru, aby si s kapelou v jedné písni zahrála. Skvělá byla i práce s publikem, které si vytvořilo trojice a předvedlo velké množství mini circle pitů.Závěr pak patřil Kapitánu Demovi a jeho kumpánům. Zlatíčka, Trendsetter, Kdo to má, Say No To Čára, Českej humor. Man Power, Kamion předjíždí kamion… Všemi těmito nápaditými skladbami bavil své fanoušky do druhé hodiny ranní a nebýt nočního klidu, možná by tam byli všichni ještě teď. Tak si Rockový slunovrat užívali a už nyní se těší na další ročník. My také.

Související obsah:

» Rockový Slunovrat nabídne za málo peněz hodně muziky   (Karel Souček, 15. 05. 2017)
» Rockový Slunovrat už za měsíc   (Karel Souček, 28. 04. 2019)
» Rockový Slunovrat nejen baví, ale také pomáhá   (Karel Souček, 23. 01. 2019)
» Rockový Slunovrat bude i příští rok dvoudenní   (Karel Souček, 13. 12. 2018)
» Rockový Slunovrat ozdobí švédští Royal Republic   (Karel Souček, 23. 12. 2018)
» Rockový Slunovrat pomůže nemocným cystickou fibrózou   (Karel Souček, 17. 01. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch
04.12.

Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch

O tom, že prospěšné hudební akce mají smysl a dokáží pomoci na těch správných místech, nás v sobotu...


Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy
03.12.

Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy

Již za tři dny, tedy v pátek 6. prosince, se na pultech a digitálních službách objeví třetí studiové album...


The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop
02.12.

The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop

The Next Regime je název nedávno zformované kapely kolem poslance Dominika Feriho. Nyní vydává svůj již třetí tentokrát...


Thrashový večer ve Volyni u Strakonic
02.12.

Thrashový večer ve Volyni u Strakonic

Program pondělního koncertu 25. listopadu 2019 přilákal do KD Na Nové velký počet příznivců ostrých kytarových...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru