Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách národnostních menšin a rostoucího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

„Fúzie jsou můj vysněný projekt. Spoluprací a spojováním se se zahraničními umělci vznikají unikátní skladby, které jsou naší reakcí na rostoucí tendence extremismu a rozdělování společnosti. Projekt mám v hlavě už 2–3 roky a poslední rok a půl na něm aktivně pracuji spolu s Andrejem Hruškou a Dominikem Janovským. Hledali jsme způsob, jak přinést něco kvalitního, smysluplného a hudebně neoposlouchaného. Nyní se nám to konečně podařilo a Fúzie, ve kterých chceme proniknout nejen do hudebních, ale i do společenských témat, pomalu dostávají svou podobu," řekla o novém projektu Zuzana Mikulcová.

Do projektu Fúzie se dosud zapojili hudebníci Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König (známý také jako Kitchen), Lara Abou Hamdan, Gábor Tokár a další. Na jaře 2021 by album Fúzie vyjde na labelu Tranzistor. Jeho předzvěstí je skladba Kráľovstvo, která vznikla ve spolupráci se zpěváckou legendou Danem Bártou. Podobně jako u všech skladeb tohoto projektu vznikala společně se zvukovou podobou i ta obrazová. Videoklip z nahrávání natáčel Dominik Janovský ve studiu Svárov.

 

„Dostal jsem několik písní od Andreje Hrušky s tím, že je to projekt Fúzie a jestli bych do toho nešel, že si můžu vybrat skladbu a poslechnout si zpěvačku, ,jestli se mi líbí‘, a tak. Tak jsem si to pustil, nechal Zuzku jen začít – a okamžitě jsem odpadl... A bylo to. Při skladbě Kráľovstvo jsem cítil, že tam bych se ,mohl dobře vejít‘, tak jsem se k ní přihlásil. Je super, že mi parta s takovou zpěvačkou nabídla spolupráci, i když je to jiná hudební generace. A možnost napsat svoji část textu tak, abych já v té své generaci zůstal, mi přišlo fajn. Jednoduše, když Fúzie, tak Fúzie. Rád jsem si to zahrál, rád jsem se něčemu novému přiučil," řekl o nové společné skladbě Dan Bárta.

Album „Fúzie – keď hudba spája" se v této pro hudbu a kulturu nelehké době uchází o podporu fanoušků v rámci crowdfundingové kampaně na hithit.sk.

„Dnešní situace nás dovedla do bodu, kdy potřebujeme získat pro naše Fúzie i pomoc. Pomoci albu Fúzie mohou všichni, kteří nás chtějí podpořit předobjednávkou alba v různých podobách. Každý získá kromě alba i odměnu za to, že nás podpořil a stal se tak součástí našeho ambiciózního projektu Fúzie," dodala na závěr Zuzana Mikulcová.
Foto: Dominik Janovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Při křtu nové desky dodrželi Adam Plachetka a Vojta Dyk sociální distanc
25.11.

Při křtu nové desky dodrželi Adam Plachetka a Vojta Dyk sociální distanc

V úterý 24. listopadu pokřtil český basbarytonista Adam Plachetka své nové muzikálové album...


Novým singlem děkují COVERS for Lovers svým fanouškům za deset let podpory
25.11.

Novým singlem děkují COVERS for Lovers svým fanouškům za deset let podpory

Pop-punk-rockoví COVERS for Lovers letos slaví desáté narozeniny. Výroční listopadový koncert v pražském...


Desátá řadovka Tata Bojs je ve znamení 1 a 0
24.11.

Desátá řadovka Tata Bojs je ve znamení 1 a 0

Po pěti letech přicházejí Tata Bojs s novým albem. Řadovka s pořadovým číslem 10 dostala název Jedna nula,...


Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení
23.11.

Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení

Pražská pop-rocková parta Mig 21 se i v této omezené době stále dobře baví. Důkazem je nový videoklip...


Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie
22.11.

Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru