Komunál přiveze Naši věc do pražské Lucerny

Tentokráte přinášíme fotoreportáž z koncertu východočeského Komunálu v jihočeské Třeboni. Komunál tu vystoupil na Pivovarských slavnostech Regenta a při této příležitosti nám frontman kapely Luboš Suchánek spolu s kytaristou Radkem Plachetkou odpověděli na pár otázek.

Hudební knihovna: Koukám na plný kalendář Komunálu...na nedostatek zájmu lidí a pořadatelů si asi stěžovat nemůžete. Chystá kapela nějakou společnou dovolenou nebo jezdíte každý zvlášť? 
Komunál:Je pravda, že v tomhle ohledu si opravdu stěžovat nemůžeme. Kalendář máme plný na celý rok dopředu, což je potěšující, ale i zavazující. Dovolenou společně většinou netrávíme, i když občas se někdo domluví a na nějakej ten vejlet společně vyrazí. Co budeme určitě společně trávit, bude zářijový soustředění, kde bychom chtěli připravit nějaký to překvapení na společný podzimní turné s Harlej."

HK: Stíháte skládat nové věci? Chystáte nové CD?
Komunál: „Ano nový cd se už pozvolna rýsuje, materiál postupně přibývá a musím říct, že z nových věcí máme hodně dobrej pocit."HK: Na Facebooku se rozhořela debata o nové vizualizaci a logu kapely. Vypadá to, že Komunál něco chystá, povíte mi víc? Komunál: Ono je to vcelku jednoduchý… každá kapela se nějakým způsobem prezentuje, nějakým způsobem upravuje dle nových témat textů nebo konceptů alb svoje loga apod. Vem si třeba Iron Maiden. Mají svého Eddieho, kterej je na každým přebalu jejich desek v jiný podobě tak, aby to zapadlo do tématu toho danýho alba. I Komunál v minulosti upravil svoje logo.… Ano samozřejmě máme svýho Edíka, kterej je s námi prostě svázanej a nikdy to nebude jinak. Jen se chceme trochu posunout a ukázat lidem jinou podobu, která bude korespondovat s novým albem Cosa Nostra."

HK: Na jaké akce byste mě a čtenáře pozvali přes léto.? A neříkej, že na všechny. (smích)
Komunál: „Tak hodně se všichni těšíme na Keltskou noc do Harrachova nebo bývá každoročně skvělá akce Třeboňského pivovaru, tam to má vždycky super atmosféru, to můžete vidět na fotkách. Ale skvělý budou určitě i tradiční akce jako Výrava, Chodrockfest a spousta dalších. Takže se ve finále fakt těšíme na všechny."

HK: Příští rok chystá Komunál velký koncert v pražské Lucerně. Řeknete nám o této akci víc, co hosté a co speciálního tam chystáte?
Komunál: „Lucerna bude prostě velká (smích). Co chystáme? No prozradit všechno asi nemůžeme , ale myslím, že nikdo nebude zklamanej. V první řadě chceme pokřtít naše chystaný album Cosa Nostra (Naše věc). Určitě se objeví hned několik zajimavých hostů, ale hlavně bude z tohodle koncertu pořizen záznam pro naše druhý DVD, který na základě zakoupení vstupenky dostane každý návštěvník koncertu zdarma. Více informací se dozvíte na našem webu či FB profilu, ale i na stránkách Ticketstreamu, kde si můžete vstupenky na tuhle největší akci v dějinách kapely zakoupit."HK: Jak dlouho kapela hraje v současné sestavě? Trávíte spolu asi opravdu hodně času, co ponorka a neshody?
Komunál: „V současné sestavě spolu hrajeme víc jak 13 let, což si myslím je hodně slušnej výkon. Neshody nijak zásadní mezi sebou nemáme, spíš tvůrčí proces je občas celkem "veselej" (smích). No a ponorka? ....no od toho jsou právě ty dovolený (smích)."

Kluci, děkuji za rozhovor a přeji vydařenou druhou půlku léta.
Foto a text: Martin Paldus
GALERIE

Související obsah:

» Komunál, Limetal a dva Mrazíci   (Karel Souček, 28. 03. 2019)
» Křest nového CD skupiny Komunál   (Pavel Zajíček, 18. 06. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru