Komunál přiveze Naši věc do pražské Lucerny

Tentokráte přinášíme fotoreportáž z koncertu východočeského Komunálu v jihočeské Třeboni. Komunál tu vystoupil na Pivovarských slavnostech Regenta a při této příležitosti nám frontman kapely Luboš Suchánek spolu s kytaristou Radkem Plachetkou odpověděli na pár otázek.

Hudební knihovna: Koukám na plný kalendář Komunálu...na nedostatek zájmu lidí a pořadatelů si asi stěžovat nemůžete. Chystá kapela nějakou společnou dovolenou nebo jezdíte každý zvlášť? 
Komunál:Je pravda, že v tomhle ohledu si opravdu stěžovat nemůžeme. Kalendář máme plný na celý rok dopředu, což je potěšující, ale i zavazující. Dovolenou společně většinou netrávíme, i když občas se někdo domluví a na nějakej ten vejlet společně vyrazí. Co budeme určitě společně trávit, bude zářijový soustředění, kde bychom chtěli připravit nějaký to překvapení na společný podzimní turné s Harlej."

HK: Stíháte skládat nové věci? Chystáte nové CD?
Komunál: „Ano nový cd se už pozvolna rýsuje, materiál postupně přibývá a musím říct, že z nových věcí máme hodně dobrej pocit."HK: Na Facebooku se rozhořela debata o nové vizualizaci a logu kapely. Vypadá to, že Komunál něco chystá, povíte mi víc? Komunál: Ono je to vcelku jednoduchý… každá kapela se nějakým způsobem prezentuje, nějakým způsobem upravuje dle nových témat textů nebo konceptů alb svoje loga apod. Vem si třeba Iron Maiden. Mají svého Eddieho, kterej je na každým přebalu jejich desek v jiný podobě tak, aby to zapadlo do tématu toho danýho alba. I Komunál v minulosti upravil svoje logo.… Ano samozřejmě máme svýho Edíka, kterej je s námi prostě svázanej a nikdy to nebude jinak. Jen se chceme trochu posunout a ukázat lidem jinou podobu, která bude korespondovat s novým albem Cosa Nostra."

HK: Na jaké akce byste mě a čtenáře pozvali přes léto.? A neříkej, že na všechny. (smích)
Komunál: „Tak hodně se všichni těšíme na Keltskou noc do Harrachova nebo bývá každoročně skvělá akce Třeboňského pivovaru, tam to má vždycky super atmosféru, to můžete vidět na fotkách. Ale skvělý budou určitě i tradiční akce jako Výrava, Chodrockfest a spousta dalších. Takže se ve finále fakt těšíme na všechny."

HK: Příští rok chystá Komunál velký koncert v pražské Lucerně. Řeknete nám o této akci víc, co hosté a co speciálního tam chystáte?
Komunál: „Lucerna bude prostě velká (smích). Co chystáme? No prozradit všechno asi nemůžeme , ale myslím, že nikdo nebude zklamanej. V první řadě chceme pokřtít naše chystaný album Cosa Nostra (Naše věc). Určitě se objeví hned několik zajimavých hostů, ale hlavně bude z tohodle koncertu pořizen záznam pro naše druhý DVD, který na základě zakoupení vstupenky dostane každý návštěvník koncertu zdarma. Více informací se dozvíte na našem webu či FB profilu, ale i na stránkách Ticketstreamu, kde si můžete vstupenky na tuhle největší akci v dějinách kapely zakoupit."HK: Jak dlouho kapela hraje v současné sestavě? Trávíte spolu asi opravdu hodně času, co ponorka a neshody?
Komunál: „V současné sestavě spolu hrajeme víc jak 13 let, což si myslím je hodně slušnej výkon. Neshody nijak zásadní mezi sebou nemáme, spíš tvůrčí proces je občas celkem "veselej" (smích). No a ponorka? ....no od toho jsou právě ty dovolený (smích)."

Kluci, děkuji za rozhovor a přeji vydařenou druhou půlku léta.
Foto a text: Martin Paldus
GALERIE

Související obsah:

» Komunál, Limetal a dva Mrazíci   (Karel Souček, 28. 03. 2019)
» Křest nového CD skupiny Komunál   (Pavel Zajíček, 18. 06. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Dead South spojili dva koncerty v jeden
31.03.

The Dead South spojili dva koncerty v jeden

Kanadská folk a bluegrassová čtveřice The Dead South loni v říjnu vydali třetí studiovku „Sugar & Joy” a v rámci...


Nechoď ven a poslechni si Už jsme doma nebo Melody Boys
30.03.

Nechoď ven a poslechni si Už jsme doma nebo Melody Boys

Sdružení Nechoď ven, které stojí za online koncerty z jazzového klubu U Staré paní, představuje...


Festival Rock for People doplňuje hvězdný line-up o mladé ambiciózní kapely a české stálice
30.03.

Festival Rock for People doplňuje hvězdný line-up o mladé ambiciózní kapely a české stálice

Rozsáhlý seznam zahraničních hvězd v čele s američany Green Day už festival Rock for People zveřejnil na podzim loňského...


Civilní obrana moc dobře ví, co všechno dokáže chlap
30.03.

Civilní obrana moc dobře ví, co všechno dokáže chlap

Veselá píseň, veselý klip. Kapela Civilní obrana natočila videoklip k písni To dokáže chlap z posledního...


Zpěvačka Dua Lipa vydala přelomovou desku Future Nostalgia
30.03.

Zpěvačka Dua Lipa vydala přelomovou desku Future Nostalgia

V lednu 2018 Dua Lipa přepsala historii britských výročních cen Brit Awards. Získala pět nominací, což se žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Beneath The Eyrie
31.03.

Beneath The Eyrie

» Pixies

Útrobní, hudebně filmové, jakoby z jiného světa, ale zvláštně...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru