Jubilejní patnáctý ročník Sázavafestu rozšíří především svůj program

Současný ročník úspěšného letního festivalu Sázavafest před nedávnem odkryl zajímavá jména většiny účinkujících, kteří se ve dnech 30. 7. – 1. 8. 2015 předvedou v pohádkovém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Jubilejní patnáctý ročník se tak předvede v magickém a novém hábitu, přičemž letošním osvěžením budou nejen hvězdy aktuální hudební scény, ale i noví interpreti tuzemské scény. Festival prošel i nepatrnou změnou, která spočívá ve vstupu významného investora, díky kterému může festival zajistit širší program.


Místo festivalu je už natrvalo dáno, proto je třeba zmínit i potvrzené účinkující, kteří se postarají o to, aby návštěvníci festivalového parku zažili tu nejpříjemnější atmosféru. Mezi potvrzené patří například Tomáš Klus, Mig 21, Xindl X, Škwor, UDG, Vypsaná Fixa, Tata Bojs, Václav Neckář společně s kapelou Fiha, Wohnout, Voxel , Michal Hrůza, Sto Zvířat, Ewa Farna anebo němečtí Alphaville. Tato jména ovšem nejsou všechna. Festival totiž pro své návštěvníky plánuje nejedno překvapení.  Posluchači se tak do budoucna mohou těšit na odkrytí nejen dalšího zahraničního interpreta, ale i několik dalších jmen, které doplňují klubové stálice UDG a The Chancers.

Festival nabídne nejednu aktivitu. V plánu jsou kromě hudebních vystoupení také „odpočinkové" akce sloužící především k odreagování od dunících beden na podiu a davového šílenství. Na takovém místě bude k dispozici známý komik Lukáš Pavlásek, který se předvede v populární show Na stojáka. Nebude zde ale sám. Společně s ním na scénu dorazí i další dva účinkující. Jaká jména to ale budou, na to si musejí fanoušci ještě chvilku počkat.


Patnáct let festivalu je opravdu jedinečný věk, a to je o důvod víc k tomu, aby byly takové i zážitky návštěvníků. V prostorách budou postaveny dvě podia a jedno speciální zvané Muzikus Unplugge Stage. Tato stage nabídne autorská čtení v čele se spisovatelem Michalem Vieweghem, který pro své vystoupení chystá četbu jedné z jeho knih povídek, které vydá na jaře. Připraveny jsou dále taneční a hudební workshopy, divadla anebo bubenická show v podání Drum Circle. Na své si tedy přijdou nejen dospělí, ale i ti nejmenší.

Český zpěvák Tomáš Klus slibuje nezapomenutelný zážitek spojený se speciálními aranžemi a zajímavými hosty, které bude možné zažít pouze ve Světlé nad Sázavou. Tomáš ale není jediný, který se chce postarat o své fanoušky. Sto Zvířat tak plánují akustický blok vedle svého hlavního vystoupení. Podobným směrem se vydá i Xindl X, Wohnout, Pavel Callta a další.


Vstupenky je možné zakoupit na webu ticketportal.cz za cenu 550 korun. Nedoporučujeme ale dlouho váhat. Od 1. Března 2015 se cena vstupného zvýší na 600 Kč. Nejvýhodnější je tedy zajistit si lístky na konci února.

Jihlavská společnost Xanadu-Catering je tedy nejen novým investorem festivalu, ale současně i spolumajitelem.

Partnerem Sázavafestu je také Český slavík Mattoni v čele s vítězkou hlasování kategorie Objev roku 2014 – zpěvačka Elis.

Zdroj fotografií: Nikola Halmová

GALERIE
Komik Pavlásek a spisovatel Viewegh
Sraz novinářů Sázavafest 2015
Sraz novnářů Sázavafest 2015
Sraz novnářů Sázavafest 2015
Sraz novnářů Sázavafest 2015
Sraz novnářů Sázavafest 2015

Související obsah:

» Sázavafest bude konečně opět skutečně u Sázavy   (Joe Stramr, 16. 11. 2012)
» Sázavafest bez Kaiser Chiefs a Skindred   (Joe Stramr, 21. 07. 2012)
» Sázavafest je za dveřmi. Na co se můžeme těšit?   (Kristina Kratochvílová, 17. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení
21.11.

Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik...


IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu
21.11.

IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu

Úterý, 19. listopadu, patřila scéna pražského Fora Karlín oblíbené slovenské kapele, IMT Smile....


Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava
21.11.

Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava

Tento ojedinělý projekt doprovází motto „Koncert pro všechny, kteří nemohou být na Vánoce doma" Pro tuto příležitost...


Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem
21.11.

Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem

Spálenopoříčská Sokolovna přivítala v sobotu 16. listopadu 2019 na pódiu kapely z popředí naší rockové scény....


Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny
20.11.

Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny

Z podzimní šňůry Cocotte Minute, při které oslavují a vzpomínají na 15 let starý debut Czeko, už zbývá...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nedokončené
17.11.

Nedokončené

» Smrž Jiří

Písničkář Jiří Smrž rozhodně nepatří k autorům, kteří by pravidelně rozmazlovali...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru