Harries na Until the Sky Bends Down ukazuje dvě různé tváře

Recenze alba : Until The Sky Bends Down

Interpret: Harries James
Celkový čas: 00:43:14
Vydavatel: Tranzistor
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
James Harries, muzikant pocházející z anglického Manchesteru, který již má svoje jméno i v České republice, vydal letos svoji šestou studiovou desku. Until the Sky Bends Down nabízí deset nových skladeb, rozdělených po pěti na písně s kapelou a na sólové folkem nadechlé písně. Deska se točila v Česku, přestože sám interpret měl vícero nabídek z Irska, Francie či USA. Tentokrát si nechal poradit od svého producenta Paula Bella a splnil si sen o nahrávání s kapelou a z napsaných zhruba třiceti skladeb vzešla nová kolekce.

Hned úvodní skladba Salvation je něčím novým v diskografii angličana. Majestátní zvuk a smyčce jsou slyšet ze skladby, která ma jasný hitový potenciál. Skladba, která vznikala v holandském hotelu, ve kterém zůstal Harries úplně sám. Velkolepý otvírák, který ale neztrácí nic z předchozích rysů Harriesovi tvorby. Dalším hitem by klidně mohla být trojka Shooting Star, která má jasný přímý refrén a ve spojení s perfektním zvukem nabízí zase trošku odlišnou tvář, než na jakou jsme byli u Harriese zvyklí.Druhou skladbou na desce je Your Love, která měla v původní verzi přes sedm minut. Hudební sekce skladby se naprosto změnila a stopáž je tak o polovinu kratší. Přesto Your Love patří také k songům, které mohou mít rádiové ambice, jedinou výtkou může být až přepříliš medová atmosféra skladby, navíc v kombinaci s těmi ostatními je toho až přespříliš. V první časti alba nalezneme ještě moderním country nasáklou Tell Me What You Have To Lose, nesmí se opomenout ani možná největší klenot první části My Saving Grace, která je mixem všeho nového z první části desky.

Druhá část je klidnější, James Harries se vrací ke svému jasně rozpoznatelnému stylu, sám s kytarou, či piánem. Úvodem druhé části je velmi komorní titulní balada Until the Sky Bends Down. Where Does the Magic Go je zase odehraná pouze za doprovodu kytary s typicky uhrančivým Harriesovým projevem. Následující Carolina byla natočena již na minulé album, nyní byla dobroušen prací producenta a vzešla z ní příjemná jemná balda. V křehce klidném tempu se veze i předposlední Lay Down Beside Me, na kterou naváže závěrečný opus The Hillside, který se překvapivě neudrží při akustice, ale postupně se přesouvá do tajemných sfér nejrůznějších ruchů. James Harries na svoji šestou desku namichal dva různé typy skladeb. Rozdělil je po pěti na poloviny a připravil tak krásnou půdu pro své vinylové vydání. Nová deska nabízí jak lesk popových hitů, tak i svou odvrácenou folkovou tvář. Tento experiment se Harriesovi vcelku povedl a těchto čtyřicet minut hudby rozhodně nebudete považovat za ztrátu času.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» „Tady v Čechách jsou skvělá nahrávací studia, znám pár světových.“   (Jitka Fialková, 22. 10. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings
30.10.

Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings

Legendární skladby, kterých se ujaly folkové legendy, ale i popové osobnosti Skladeb ve swingových úpravách...


Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková
29.10.

Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková

V neděli skončil 26. ročník největšího hudebního veletrhu world-music WOMEX (Worldwide Music Expo), na který se hlásí tisícovky...


Kapela February vydává singl Oust
29.10.

Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní...


Yungblud se příští rok vrátí do Prahy
29.10.

Yungblud se příští rok vrátí do Prahy

Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Yungblud se přesně po dvou letech od beznadějně vyprodaného...


Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů
30.10.

Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů

Hned dva singly z nové, v pořadí deváté desky nazvané Květy Květy zveřejnila brněnská rocková...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
30 let testováno na lidech
30.10.

30 let testováno na lidech

» Sto zvířat

Sto zvířat letos slaví 30 let existence na naší hudební scéně. K...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru