Formace Loudness si podmanila pražské fanoušky podruhé

V klubu Nová Chmelnice si fanoušci užili další z parádních koncertů.

Úvod večera 27. července patřilo pódium liberecké kapele Nobody Knows, která svým rock-metalem nasadila skvělé tempo. Na hudební scéně se pohybuje od roku 2005 a v témže roce i vydala své debutové album. V průběhu let došlo k různým změnám. Odchody členů, příchody nových tváří se za tu dobu co kapela vystupuje, uskutečnilo několik. Všechny popisovat nemá smysl, ale rok 2013 za zmínku stojí. Jeho začátek byl totiž spojený s přípravami na celorepublikovou soutěž Metal Gate Massacre vol. 4, do které se kapela ze zvědavosti přihlásila a soutěž vyhrála. Nobody Knows má na svém kontě tři alba: Nobody Knows(2005), Only The Good Die Young (2008) a Dirty Rock, poslední album, kterého se fanoušci dočkali v roce 2014. Co budeme číst o Nobody Knows dál? Nikdo neví, ale my kdo byli v pražském klubu tak víme, že jejich koncert byl skvělý! Zkrátka parádní volba pořadatele Zdeňka Stejskala. Tahle parta muzikantů svým setem pořádně rozpumpovala fanoušky, kteří přišli o klubu. Jak o sobě píše kapela na sociální síti „ Hrajeme rock´n’roll plnej energie a melodie, hrajeme rock'n'roll, kterej vás zvedne ze židle!" A to tihle páni muzikanti, Lessy (kytara, zpěv) Tommy Rock (bicí, zpěv) a Mihál (basa, zpěv), svým koncertem jen potvrdili.

Koncert japonské heavymetalové legendy byl plný energie.

Jedna z nejvýznamnějších heavymetalových kapel v historii svým koncertem opět potěšila Prahu. Ti, kteří psali a píší historii tvrdého rocku, snad vůbec nestárnou. Ano, to jsou Loudness!

Od vzniku kapely v roce 1981, kdy se dva bývalí členové skupiny LAZY, kytarista Akira Takasaki a bubeník Munetaka Higuchiro rozhodli k založení vlastní formace, uteklo moře času. Po několika konkurzech na post zpěváka, padla volba na člena Earthshaker Minoru Niiharu a čtveřici doplnil Takasakiho přítel Masayoshi Yamashita (který ovšem také prošel konkurzem). V srpnu téhož roku začínají nahrávat své debutové album „The Birthday Eve", které vychází ještě v listopadu téhož roku a odstartuje japonskou rockovou revoluci. Co vše se během necelých čtyřiceti let odehrálo v kapele, určitě bylo popsáno dostatečně. V roce 2008, rána osudu zasáhla dva měsíce po vydání alba Metal Mad, a to změna na postu bubeníka. Přichází Masayuki Suzuki a vnáší do kapely novou energii. Ve stejné sestavě LOUDNESS vystoupili podruhé v Praze. Jejich koncert byl opět jedinečný a nezapomenutelný stejně jako ten před dvěma lety na který fanoušci tento večer před koncertem vzpomínali. Úvod patřil skladbě Crazy Nights, Heavy Chains, a nechyběla ani stejnojmenná z alba Metal Mad nebo Crazy Doctor. Zkrátka legendy nestárnou a jedou to svoje pořád skvěle! Jak bylo, můžete nakouknout do přiložené fotogalerie.

GALERIE

Související obsah:

» Nejslavnější japonská heavymetalová kapela Loudness míří do Prahy   (Jana Kleinbauerová, 21. 10. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Garden of Me kapely Duende potěší milovníky jazzu, world music i popu
18.08.

Garden of Me kapely Duende potěší milovníky jazzu, world music i popu

Mezi jazzem, flamencem, latinou, africkou hudbou i popem se pohybuje muzika kapely Duende, jejíž nové, v pořadí...


NAŠE TÉMA: 450 tisíc Szigeťanů dorazilo ze stovky zemí
17.08.

NAŠE TÉMA: 450 tisíc Szigeťanů dorazilo ze stovky zemí

Sziget festival 2017 přivítal více než 450 tisíc Szigeťanů, kteří si letos přijeli užít sedmidenní non-stop party...


S kapelou Monkey Business vystoupí Dan Bárta
17.08.

S kapelou Monkey Business vystoupí Dan Bárta

Před časem jsme informovali o klíšťové encefalitidě zpěváka Matěje Rupperta. Rekonvalescence zabere zpěvákovi...


„Než za minulostí, to se raději ohlédneme za pěknou ženskou,“ tvrdí kapela Elán.
16.08.

„Než za minulostí, to se raději ohlédneme za pěknou ženskou,“ tvrdí kapela Elán.

Letos na festivalech slovenská legenda Elán nevystupuje, ale u Trnkobraní udělala výjimku. Dohromady oslaví společné...


Sziget 2017 - Závěr festivalu obstarala Birdy, Alt-J a Interpol
16.08.

Sziget 2017 - Závěr festivalu obstarala Birdy, Alt-J a Interpol

Celý festival utekl jako voda, nyní přinášíme reportáž z posledních dvou dnů z ostrova Obudai. Pondělní program nabízel...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru