Festival Brod 1995 se vrací na místo činu

V sobotu 17. srpna 2019 se bude v Českém Brodě konat festival docela stručně nazvaný BROD 1995. Již šestý ročník navazuje na prvopočátky Rock For People, který se ve zdejším areálu atletického stadionu Na Kutilce poprvé konal právě roku 1995. Celkem 18 kapel tehdy hrálo pro 1100 diváků. V roce 2006 se ale konal v tomto areálu poslední, protože již přestal vyhovovat svými rozměry a návštěvností 20.000 diváků. Od roku 2007 Rock For People hostí Hradec Králové. Parta okolo Petra Fořta se tedy vrátila na místo činu a dala dohromady nejdříve jako vzpomínku, která se změnila v novou tradici rodinného jednodenního festivalu s omezenou kapacitou 5000 diváků. Kapacita pak bývá vždy zcela zaplněna.

Tvůrci Brodu 1995 každoročně vyberou interprety různého věku i žánrů. I letos tomu nebude jinak. Odpoledne otevře mladá kapela Czech It, která se hlavně objevuje na Evropě 2 a právě chystá album Tothestars. Na dvou scénách se pak budou střídat Lety Mimo, kteří v dubnu pokřtili nové album Civilizace 3000. Ještě odpoledne zažijeme ska rozcvičku od Sto zvířat, kteří příští rok oslaví třicítku. Vojta Kotek dorazí se svojí kapelou ThiS! a do tance nás dostanou elektro-pop-punkoví Skyline

 

Podvečer otevře našlápnutá směsice punku, skotských dud a hlavně skvělých hitů partičky z Prahy Pipes & Pints. A pomalu začíná večer hvězd. Michala Prokopa a jeho Framus Five není třeba ani zvlášť představovat. Hrají spolu (tedy s různými změnami a přestávkami) už od roku 1963. Po něm nás smete rocková dívčí smršť Gaia Mesiah, i když jen o dívky už dávno nejde. Kapela zažila už několik konců, ale více znovuzrození a její členky můžeme vidět i v jiných seskupeních (Panika, Janis Joplin rev.). 

Večer bude pokračovat vystoupením kapely Mňága a Žďorp, kteří letos v létě hrají s hostujícími Milanem Nytrou a Jitkou Andráškovou. Návštevníkům se pak představí cenami ověnčená zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a klavíristka Lenny. V září oslaví 26 let. A nakonec dvě velké hvězdy Wohnout a Horkýže Slíže. Wohnouti určitě nezapomenou zahrát zatím asi nejhranější český song na YouTube Svaz českých bohémů (43,5 mil. hlédnutí). Já osobně mám rád song Laco Deczi - Hudba léčí. A v pondělí měla premiéru novinka Depardieu. Najkrajšie z Nitry, Horkýže Slíže nás rozhodně na závěr neukolébají a určitě rozdivočí dav do tmavé noci.A co ještě můžeme zažít? Určitě je skvělá služba parkování velmi blízko areálu a dokonce v ceně vstupenky, dobrá doprava například do Prahy a další bohatý doprovodný program.
Autor článku: Vladimír Baudis
GALERIE

Související obsah:

» První jména a vánoční předprodej na Brod 1995   (Karel Souček, 30. 11. 2017)
» Sobotní Brod 1995 staví na úspěšných tuzemských písničkářích   (Karel Souček, 14. 08. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa
12.12.

Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa

Agentura 10:15 Entertainment potvrzuje další koncertní lahůdku pro příští rok. Vedle již avizovaných Van der Graaf...


Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru