Festival Brod 1995 se vrací na místo činu

V sobotu 17. srpna 2019 se bude v Českém Brodě konat festival docela stručně nazvaný BROD 1995. Již šestý ročník navazuje na prvopočátky Rock For People, který se ve zdejším areálu atletického stadionu Na Kutilce poprvé konal právě roku 1995. Celkem 18 kapel tehdy hrálo pro 1100 diváků. V roce 2006 se ale konal v tomto areálu poslední, protože již přestal vyhovovat svými rozměry a návštěvností 20.000 diváků. Od roku 2007 Rock For People hostí Hradec Králové. Parta okolo Petra Fořta se tedy vrátila na místo činu a dala dohromady nejdříve jako vzpomínku, která se změnila v novou tradici rodinného jednodenního festivalu s omezenou kapacitou 5000 diváků. Kapacita pak bývá vždy zcela zaplněna.

Tvůrci Brodu 1995 každoročně vyberou interprety různého věku i žánrů. I letos tomu nebude jinak. Odpoledne otevře mladá kapela Czech It, která se hlavně objevuje na Evropě 2 a právě chystá album Tothestars. Na dvou scénách se pak budou střídat Lety Mimo, kteří v dubnu pokřtili nové album Civilizace 3000. Ještě odpoledne zažijeme ska rozcvičku od Sto zvířat, kteří příští rok oslaví třicítku. Vojta Kotek dorazí se svojí kapelou ThiS! a do tance nás dostanou elektro-pop-punkoví Skyline

 

Podvečer otevře našlápnutá směsice punku, skotských dud a hlavně skvělých hitů partičky z Prahy Pipes & Pints. A pomalu začíná večer hvězd. Michala Prokopa a jeho Framus Five není třeba ani zvlášť představovat. Hrají spolu (tedy s různými změnami a přestávkami) už od roku 1963. Po něm nás smete rocková dívčí smršť Gaia Mesiah, i když jen o dívky už dávno nejde. Kapela zažila už několik konců, ale více znovuzrození a její členky můžeme vidět i v jiných seskupeních (Panika, Janis Joplin rev.). 

Večer bude pokračovat vystoupením kapely Mňága a Žďorp, kteří letos v létě hrají s hostujícími Milanem Nytrou a Jitkou Andráškovou. Návštevníkům se pak představí cenami ověnčená zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a klavíristka Lenny. V září oslaví 26 let. A nakonec dvě velké hvězdy Wohnout a Horkýže Slíže. Wohnouti určitě nezapomenou zahrát zatím asi nejhranější český song na YouTube Svaz českých bohémů (43,5 mil. hlédnutí). Já osobně mám rád song Laco Deczi - Hudba léčí. A v pondělí měla premiéru novinka Depardieu. Najkrajšie z Nitry, Horkýže Slíže nás rozhodně na závěr neukolébají a určitě rozdivočí dav do tmavé noci.A co ještě můžeme zažít? Určitě je skvělá služba parkování velmi blízko areálu a dokonce v ceně vstupenky, dobrá doprava například do Prahy a další bohatý doprovodný program.
Autor článku: Vladimír Baudis
GALERIE

Související obsah:

» První jména a vánoční předprodej na Brod 1995   (Karel Souček, 30. 11. 2017)
» Sobotní Brod 1995 staví na úspěšných tuzemských písničkářích   (Karel Souček, 14. 08. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru