Ďábel Wabi a jeho stádo napadne šest šťastných měst

O štěstí mohou mluvit obyvatelé Liberce, Děčína, Brna, Ostravy, Olomouce a Brna. Právě do těchto měst totiž zavítá Lesní turné kapely Wabi a Ďáblovo stádo. Že půjde o mimořádnou událost svědčí nejen kvalita stejnojmenné desky, ale také jména zúčastněných muzikantů v čele s Wabim, Davidem Landštofem, Josefem Štěpánkem nebo Lubošem Novotným.

Wabi a Ďáblovo stádo je společenství mladých, ale již zkušených umělců, kteří loni v létě natočili ve srubu v Orlických horách album starých trampských písní v čele s bardem Wabi Daňkem. Deska se během roku stala jedním z nejžádanějších alb a poměrně záhy získala i ocenění Zlatá deska.

„Původně jsme nechtěli živě vystupovat vůbec a celou kapitolu Ďáblova stáda definitivně uzavřít, ale zjistili jsme, že nás to spolu tak baví, že si tu radost ještě dopřejeme. Na podzim zahrajeme šest koncertů a dá-li bůh, brzy natočíme další desku, která snad mnohé překvapí,” přináší další dobrou zprávu autor projektu David Landštof.

Lesní turné soubor pojmenoval proto, že písně, které interpretují, mají původ právě na osadách a v lesích.

„Chtěli jsme hrát po hájovnách a myslivnách, ale báli jsme se, že by přišla jen lesní zvěř a náhodní houbaři,” dodává hlavní protagonista Wabi Daněk. Na koncertech zazní nejen celá deska, ale také Wabiho evergreeny a první ochutnávky z chystané novinky.

Lesní turné:

05.11. Liberec – Lidové sady
06.11. Děčín – Městské divadlo
27.11. Brno - Musilka
28.11. Ostrava – KD Akord
29.11. Olomouc – Kino Metropol
06.12. Praha – Městská knihovna

GALERIE

Související obsah:

» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Wabi Daněk šturmuje s Ďáblovým stádem na Siouxy   (Joe Stramr, 03. 12. 2012)
» Proti proudu času. Od Ďáblova stáda k Rose na kolejích.   (Karel Souček, 07. 07. 2013)
» Wabi Daněk   (Karel Souček, 13. 11. 2012)
» Všechny Wabiho hity pěkně pohromadě   (Karel Souček, 16. 05. 2013)
» Wabi a Ďáblovo stádo   (Karel Souček, 13. 11. 2012)
» Do Švandova divadla vtrhne Wabiho Ďáblovo stádo   (Karel Souček, 22. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
The Ecstasy Of Saint Theresa vydávají po 19 letech nový singl
26.11.

The Ecstasy Of Saint Theresa vydávají po 19 letech nový singl

Po nadšeně přijatém návratu na koncertní pódia se legenda domácí alternativní scény The Ecstasy Of Saint...


Trautenberk na novém albu bojuje proti udavačce sojce
26.11.

Trautenberk na novém albu bojuje proti udavačce sojce

Sojčí terror je název nového, v pořadí již pátého řadového alba klatovské tanzmetalové...


Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno
25.11.

Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno

Ve spolupráci s fanklubem Poldi Kladno natočila kapela Tichá dohoda „hokejovou" verzi své písně Born in Kladno....


Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách
25.11.

Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách

Mnohými skloňovaný pražský klub Sasazu byl dějištěm další prvotřídní metalové přehlídky. Do našeho hlavního...


Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře
25.11.

Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře

V brněnském Prvním patře bylo v pátek 21. listopadu narváno až k prasknutí. Nekonečná fronta na šatnu,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru