Championship Music představuje tři mladé interprety

Vydavatelství Championship Music systematicky objevuje mladé a talentované muzikanty. Nyní představuje trojici Karlll, Brixt a Vojta Drahokoupil. Každý z nich se prezentuje novým videoklipem.

Vojta Drahokoupil - Měsíc

Skladba Měsíc vznikla před čtyřmi měsíci, hudbu i text napsal přímo Vojta. Je o vztahových kolotočích, které Vojtu v docela krátké době potkaly a se kterými se musel vypořádat. Nečekejte ale žádnou tesknou písničku, Měsíc je nabitý energií a optimismem

Měsíc je dost specifická skladba. Napsal jsem ji asi 4 měsíce zpátky. Probudil jsem se ve dvě ráno a měl hned u postele piano. Dal jsem na něj ruce a ty začaly prostě hrát jeho refrén," popisuje začátek vzniku songu Vojta. „Hned po zahrání mi bylo jasné, že je to ono. Že to je singl, který musí ven mezi lidi," dodává. Samotný text písně je inspirovaný obdobím v životě, které Vojta označuje za dost zvláštní. Během tvoření singlu se Vojta rozešel s manažerem, přítelkyní a totálně podle svých slov převrátil život. Věděl, že mu chce věnovat text a vypsat se z něj: „Můj životní sen je mít zdravou a fungující rodinu a písnička Měsíc je přesně o tom. O té pravé, která stále nepřišla do mého života," přiznává Vojta


 

Karell – Waves

Nový singl Waves reflektuje aktuální trendy na popové scéně, nesklouzává ale k podbízivosti a ani provinčnosti. Singl doprovází lyric video, které režíroval Theo Vachler.

Karlllův předchozí singl On My Own prošel úspěšně éterem tuzemských rádií a i novinka má ambice pokračovat ve stejném duchu. Waves je pozitivní song o tom, že v životě se zásadní věci a štěstí nedají naplánovat, jednou jste prostě nahoře a jednou zase dole. Hudbu i text složil přímo Karelll, který stejně jako jeho slavnější pěvecká kolegyně Lenny, vystudoval londýnskou hudební školu BIMM Institute. Zde strávil několik semestrů zaměřených na songwriting a získal cenné zkušenosti. Brixtn – Tebe

Mladá kapela Brixtn vydává svůj zatím rozhodně nejrockovější počin. Premiéru singlu doprovází videoklip, který Brixtn natočili během svého jarního turné s Poetikou.V březnu odjela kapela turné s Poetikou, a tak se natočení alespoň jednoho klipu přímo nabízelo. 
Natáčení bylo původně naplánované již na pražský koncert v Rock Café, ale nakonec se uskutečnilo až na poslední zastávce tour v brněnské Melodce. Klip z tour si podle kapely zasloužil rockovější sound, a proto se Brixtn rozhodli právě pro song Tebe. Během letošního léta mají Brixtn v plánu vydat další singl s klipem, objet několik hudebních festivalů a připravit podzimní tour.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost
23.05.

Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost

Song Bigger Love, který nazpíval devítinásobný držitel Grammy John Legend, aspiruje na hit letošního léta. Emotivní...


Anička Slováčková  a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip
22.05.

Anička Slováčková a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip

I když jsme plešatý je název nové skladby z pera českého písničkáře Pokáče Jak sám název napovídá,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru