Beatles a Led Zeppelin - dvě legendy a jejich reedice

Před patnácti lety se na trhu objevil výběr s prostým názvem 1, který mapoval ty největší úspěchy legendárních The Beatles. Tehdy přinesl všech sedmadvacet písní, které se dostaly na první příčku britské nebo americké singlové hitparády. Začátkem listopadu vyjde toto best of v nové verzi, doplněné rozsáhlým vizuálním materiálem.     

The Beatles patřili k jedněm z prvních kapel, které ke svým písním natáčeli videoklipy. Pokud zrovna nekoncertovali či nenatáčeli ve studiu, vyžívali se v tvorbě krátkých videí či shotů, které následně slavily v televizích obrovský úspěch. Je s podivem, že ještě nikdy nevyšel komplet, který by tento raritní vizuál zkompletoval. Až nyní…     Komplet 1+ bude v té nejrozšířenější verzi čítat jedno CD a dvě DVD či Blu-ray. Na audio disku vyjdou výše zmíněné hity v nově remasterovaných stereo mixech. Mnohem zásadnější tentokrát ale bude vizuální materiál. Osmnáctičlenný tým, který vedl cenou Grammy ověnčený Giles Martin, strávil v legendárních Abbey Road Studios stovky hodin dohledáváním, náročným čištěním, restaurováním a skenováním ve 4K z originálních promo filmů, zaznamenaných televizních pořadů a dalších důkladně vybraných video záznamů, z kterých vzešly hodiny materiálů, jež si fanoušci budou moci poprvé vychutnat ve zvuku 5.1 Dolby Digital a DTS HD surround audio mixech.  První DVD bude obsahovat videoklipy všech britských jedniček The Beatles, čtyři z nich svými komentáři doplní i žijící členové Brouků - Paul McCartney a Ringo Starr. Druhý disk bude plný bonusů, které fandové uvidí v některých případech úplně poprvé. Třiadvacet klipů přináší alternativní verze promo videí, raritní živá vystoupení a další doposud nikdy nezveřejněná videa, která budou čítat více než hodinu a půl materiálu. Tyto všechny disky navíc doplní i rozsáhlá 124stránková kniha, která kromě dobových fotografií přinese i děkovné příspěvky hudebních žurnalistů a historiků.    

Začátkem listopadu vyjde v reedici album Mothership kapely Led Zeppelin. I ona bude značně rozmáchlá, v nové zvukové úpravě se objeví na 4LP a také na 2CD. Supervizorem reedice je kytarista Jimmy PageLed Zeppelin se během posledních dvou let vrátili ke svým albům a postupně je všechny znovu zveřejnili v rozšířené a nově zremasterované verzi. Reediční kampaň měla velký celosvětový ohlas, vydání kompilačního výběru z roku 2007 je její pomyslnou tečkou. Alba se dodnes prodalo přes čtyři miliony nosičů. Nyní bude k dispozici na 180g vinylech ve zvukově dokonalé úpravě, jejímž základem jsou nové 96kHz/24bit mastery. Zlepšenou technickou kvalitu ocení hlavně audiofilové, kteří měli k zvuku původního vydání výhrady.. Kompletní seznam skladeb následuje.
GALERIE

Související obsah:

» Brouci kompletní i na vinylech   (Joe Stramr, 13. 10. 2012)
» Beatles pod drobnohledem Paola Hewitta   (Karel Souček, 22. 06. 2013)
» Skuteční Beatles vznikli před padesáti lety   (Joe Stramr, 24. 08. 2012)
» Beatles v Praze   (Joe Stramr, 02. 03. 2011)
» Led Zeppelin se opět objeví spolu   (Ondra Kocáb, 03. 12. 2012)
» Led Zeppelin a jejich Good Times Bad Times a Communication   (Jan Vavřík, 21. 04. 2014)
» Vzplála naděje na reunion Led Zeppelin   (David Malý, 22. 02. 2013)
» Milovníky Led Zeppelin čekají v červnu hody   (Karel Souček, 13. 03. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem
09.07.

Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem

Velká hudební akce – Rock for JK Manětín si na konto připsala pořadové číslo 11. A jak to na tomto festivalu bývá...


Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru