Vzplála naděje na reunion Led Zeppelin

Odchod legendární kapely Led Zeppelin v roce 2007 mnoho lidí oplakalo. Od té doby se naděje na jakýkoliv comeback rovnaly naivitě nejvyššího ražení. Tedy, až dodnes. Není tajemstvím, že hlavní (a možná jedinou) překážkou návratu legendární hardrockové formace na koncertní pódia, byl její zpěvák a frontman Robert Plant. Jimmy Page, John Paul Jones a Jason Bonham jr. několikrát avizovali, že by se comebacku nebránili.

Možná, ale opravdu jen možná, by se už příští rok mohli fanoušci dočkat nejzásadnějšího comebacku tohoto tisíciletí. Robert Plant totiž poskytl rozhovor australskému programu 60 Minutes, a jeho slova byla opravdu velmi zajímavá. Na poznámku redaktorky Tary Brown, že je Plant vnímán jako hlavní problém v reunionu Led Zeppelin, a poté, co ho s nadsázkou označila jako špatného člověka, zpěvák odpověděl: "Já nejsem špatný člověk. Promluvte si s Jimmym Pagem a John Paulem Johnem. Oni jsou ti pasivní kozorozi. Já v roce 2014 nemám co dělat. Záleží to na nich.".

Naposledy spolu Led Zeppelin hráli 10. prosince 2007 londýnské O2 Aréně. "Bylo na čase ukázat, že jsme dobří. A my jsme byli", vzpomíná Plant. Fámy o reunionu kapely se objevily už v roce 2008, to je ale frontman hned smetl ze stolu. I proto, že byl zaměstnaný prací s blues-country zpěvačkou Alison Krauss a později s kapelou Band of Joy, tudíž ani neměl čas spolupracovat se svými bývalými spoluhráči.

Důkazem, že naděje tentokrát není beznadějná, jsou i slova bubeníka Jasona Bonhama. Ten říká, že jsou Led Zeppelin opravdu blízko k působení s Plantem. "Celý rok jsme spolu psali a vytvářeli novou muziku", říká Bonham.

Mezi léty 2008 a 2013, kdy tři ze čtyř členů Led Zeppelin chtěli v kapele pokračovat, probíhaly i konkurzy na nového zpěváka, kterých se zúčastnil i Steven Tyler nebo Myles Kennedy. Jones, Page a Bonham nakonec koncertování s jiným zpěvákem zavrhli. Nezbývá, než doufat, že všechny tyto informace jsou založeny na pravdivých výrocích.

Související obsah:

» Led Zeppelin se opět objeví spolu   (Ondra Kocáb, 03. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Novým singlem děkují COVERS for Lovers svým fanouškům za deset let podpory
25.11.

Novým singlem děkují COVERS for Lovers svým fanouškům za deset let podpory

Pop-punk-rockoví COVERS for Lovers letos slaví desáté narozeniny. Výroční listopadový koncert v pražském...


Desátá řadovka Tata Bojs je ve znamení 1 a 0
24.11.

Desátá řadovka Tata Bojs je ve znamení 1 a 0

Po pěti letech přicházejí Tata Bojs s novým albem. Řadovka s pořadovým číslem 10 dostala název Jedna nula,...


Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení
23.11.

Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení

Pražská pop-rocková parta Mig 21 se i v této omezené době stále dobře baví. Důkazem je nový videoklip...


Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie
22.11.

Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt...


System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál
21.11.

System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál

Poprvé od dvojalba „Mezmerize"/„Hypnotize" z roku 2005 se arménsko-americká kapela System of a Down prezentuje...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru