Barevný festival - Brod 1995 – 2019

V sobotu 17.srpna 2019 se do areálu Na Kutilce v Českém Brodě vrátila hudba, konkrétně další vzpomínka na prvopočátky Rock For People, festival nazvaný BROD 1995. Již víceméně tradiční rodinný jednodenní festival se širokým rozsahem jak žánrů, tak i různých doplňujících aktivit. Své místo tak zde dostaly organizace zaměřující na třídění odpadů nebo na výchovu asistenčních psů. Vzhledem k tomu, že festival je zaměřen multigeneračně, svá místa tu měla i ta nejmenší generace. Naopak senioři a děti do 10 let měli vstup zdarma. 

I to počasí bylo přátelské vůči festivalu, přehnala se jen malá přeháňka, které si mnozí ani nevšimli. Parkování pro účastníky bylo téměř v areálu a bylo součástí vstupenky, jen značka se zákazem vjezdu na začátku trochu návštěvníky zmátla. Jelikož pořadatelé postavili 2 scény vedle sebe, bylo i střídání kapel velmi rychlé. A tak už před 13 hodinou odpoledne otevřela kapela z Týnce nad Sázavou Czech It, anglicky zpívající pop-rocková kapela, která vznikla v roce 2011. Za ní následovali Lety Mimo, se kterými nečekaně vystoupil sám organizátor Petr „Fořťák" Fořt. Mimochodem bývalý bubeník, kterého můžeme občas vídat jako hosta na různých koncertech. 

Po nich rozhýbali celý areál Sto Zvířat, kteří zahráli přehlídku svých veselých písniček. Vojta Kotek jako baskytarista předvedl rockovou muziku navazující na šedesátá léta se svojí kapelou ThiS! Elektro-pop pak přivedla na pódium zpěvačka, která si dala ten den dokonce dvoják, Marka Rybin s kapelou Skyline. Zpěvačku Marku Rybin a MC Jacoba doplňuje kytarista Majkii B a dvojice zakládajících členů – DJ Hiffi a bubeník Radek Bureš

                   

Následovala směs punku a skotských dud partičky z Prahy Pipes & Pints. Kapelu tvoří Vojta Kalina – skotské dudy, Travis O'Neill – zpěv, Ondra Balvín – baskytara, Ivo Traxmandl – kytara a Lukas Vincour – bicí. To už se areál opět rozhýbal, protože kapela je velmi vítaným hostem na spoustě festivalů. Svoje začátky si ale hlavně odbývala v zahraničí, takže své zkušenosti mají. Večer hvězd rozjíždí Michal Prokop a jeho Framus Five, s kytarou Luboše Andršta, houslemi Honzy Hrubého, klávesami Jana Koláře , baskytarou Zdeňka Wimpy Tichoty, trubkou Jiřího Šímy a bicími Pavla Razíma. Michal zazpíval spoustu známých hitů a posluchači žádali další jako přídavky, tak se jen omluvil a pozval všechny na další jeho koncerty v rámci projektu Krásný ztráty
 
Po něm opět nastala hudební smršť v provedení rockové dívčí kapely Gaia Mesiah. To se nám ve druhém vystoupení předvedla zpěvačka Marka Rybin, Kateřina Pelíšková alias Santa Morella - kytara, Miša M. - bicí (Misha Cortéz) a Josh Stewart – basa. Kapela vznikla ze základů Paniky a Rage Against the Machine revival a měla už několik konců i několik zrození V současné době ale má maximální energii, což se odráželo v publiku. Následoval Petr Fiala a jeho Mňága a Žďorp, tentokrát v klasické sestavě bez letních hostů. Publiku si tak zazpívalo spoust písniček, které stále i hrají rádia, takže jsou všeobecně známé. 

Následovala zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a klavíristka Lenny. V září oslaví 26 let. A přes své mládí má již za sebou bohatou hudební minulost. Konec večera obstaraly hudební festivalové legendy, velmi často vystuzpujícími i na Rock For People Wohnout a Horkýže Slíže. Wohnouti nezapomněli předvést svojí nedávnou novinku Depardieu, vystoupila i známá dvojice Duo Egon. Kapela ve složení Matěj a Honza Homola, Zemánek (Jiří Zeman) a Fenek (Zdeněk Steiner) samozřejmě dala jako přídavek i asi nejhranější český song na YouTube Svaz českých bohémů (44 mil.shlédnutí). Kapela na úplný závěr přijela až z Nitry, Horkýže Slíže a publikum ještě na samotný konec uvedli do úplného varu. Kapela nyní hraje ve složení Kuko (Peter Hrivňák) – zpěv, Sabotér (Mário Sabo) – kytara, Doktor (Juraj Štefánik) – kytara, Jean Claude Vandel (Marek Viršík) – bicí a Veronika Smetanová - baskytara.Celým večerem provázel Jarda Špulák a na závěr všechny návštěvníky Petr Fořt pozval na další pokračování. To se uskuteční 22. srpna 2020.
Autor textu a fotografií: Vladimír Baudis
GALERIE

Související obsah:

» Sobotní Brod 1995 staví na úspěšných tuzemských písničkářích   (Karel Souček, 14. 08. 2018)
» První jména a vánoční předprodej na Brod 1995   (Karel Souček, 30. 11. 2017)
» Festival Brod 1995 se vrací na místo činu   (Karel Souček, 02. 08. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru