Armageddon Of Decibels vol. 2 prověřil statiku Kalikovského mlýna

Zastřešená prostorná stage postavená přímo proti jmenovanému Kalikováku představila v sobotu 31. srpna 2019 zástupce několika tvrdých metalových stylů. Na scéně se ruku v ruce vystřídal thrash, black a nechyběl death podpořený několika stovkami fanoušků. Kromě českých kapel se o přízeň publika ucházely i dvě německé úderky, které mezi posluchači nejsou neznámým pojmem.

Doupov

Rozjezdová kapela to nemá nikdy a nikde jednoduché. Přesto si vystoupení thrashového Doupova, pod náporem nemilosrdných paprsků srpnového slunce, přišlo k zábranám poslechnout dosti hostů. Z názvu je zřejmý námět songů, které v hudebním zpracování s českými texty vytahují historické události vztahující se k těmto kopcům.

Laid to Waste

Plzeňská thrash speedová banda vypálila playlist nabitý věcmi ze dvou vydaných alb – Counterattack (2015) a Mental Decay (2017). Od vzniku 2014 vystupují v klubech, na koncertech a samozřejmostí jsou podobné festivaly. Záživné představení si tu našlo mnoho fanoušků, kteří si vychutnali blok od prvních tónů valících se na nás z beden.

Mallephyr

Black deathový tvrďáci ani v tomto horkém odpoledni neodložili kůži a do publika pálili kousek za kouskem. Emoce zpěváka jasně ukazovaly, že set měl dostatečnou šťávu na udržení obecenstva u zábran. Od vzniku 2014 mají na triku jedno demo a album Assailing the Holy (2016).Dysangelium

Pardubický death nám muzikanti nabídli takřka na stříbrném podnose. Nadupaný koncert s vlajícími vlasy měl hlasitou odezvu, kterou si kapela náležitě užívala. Jejich parádní přednes je ozdobou každé akce, kde zahrají.

Nornír

S vystoupením německé skupiny přišel na pořad večera další black metalový nářez. Zapálený oheň, kožené doplňky, nezbytné malování a hudba jako řemen s ženskými vokály měly a pořád mají spoustu fandů. Nejinak tomu bylo i zde, na Armageddonu. Vydařený set a jistě dlouhodobá vzpomínka na předvedenou práci u nástrojů.

Trollech

Další black z plzeňské líhně. Kapela dnes zahrála na jediném letošním koncertě a bylo vidět, jak si to sehraná parta užívá. České texty v podání zpívajícího kytaristy byly doprovázené publikem a hlasité vyvolávání muzikantů dodávalo představení tu správnou festivalovou atmosféru.

Holy Moses 

Největší tahoun sobotního festu na sebe nenechal dlouho čekat. Hned prvními akordy vytáhli němečtí thrasheři k zábranám vše, co se v areálu nacházelo. Kouřové efekty, ostrá světla, ostřílení muzikanti a Sabina Classen u mikrofonu byli třešinkou na kalikovském dortu. Emoce, pohyb a našlápnutý playlist podpořený pařícím kotlem jasně ukazovaly, jaké jméno si kapela od vzniku 1980 udělala. Parádní závěr gradoval pozváním věrných fans z prvních řad na pódium. Zde pak Sabinu doprovodili až k samotnému rozloučení s nabuzeným publikem.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru