Armageddon Of Decibels vol. 2 prověřil statiku Kalikovského mlýna

Zastřešená prostorná stage postavená přímo proti jmenovanému Kalikováku představila v sobotu 31. srpna 2019 zástupce několika tvrdých metalových stylů. Na scéně se ruku v ruce vystřídal thrash, black a nechyběl death podpořený několika stovkami fanoušků. Kromě českých kapel se o přízeň publika ucházely i dvě německé úderky, které mezi posluchači nejsou neznámým pojmem.

Doupov

Rozjezdová kapela to nemá nikdy a nikde jednoduché. Přesto si vystoupení thrashového Doupova, pod náporem nemilosrdných paprsků srpnového slunce, přišlo k zábranám poslechnout dosti hostů. Z názvu je zřejmý námět songů, které v hudebním zpracování s českými texty vytahují historické události vztahující se k těmto kopcům.

Laid to Waste

Plzeňská thrash speedová banda vypálila playlist nabitý věcmi ze dvou vydaných alb – Counterattack (2015) a Mental Decay (2017). Od vzniku 2014 vystupují v klubech, na koncertech a samozřejmostí jsou podobné festivaly. Záživné představení si tu našlo mnoho fanoušků, kteří si vychutnali blok od prvních tónů valících se na nás z beden.

Mallephyr

Black deathový tvrďáci ani v tomto horkém odpoledni neodložili kůži a do publika pálili kousek za kouskem. Emoce zpěváka jasně ukazovaly, že set měl dostatečnou šťávu na udržení obecenstva u zábran. Od vzniku 2014 mají na triku jedno demo a album Assailing the Holy (2016).Dysangelium

Pardubický death nám muzikanti nabídli takřka na stříbrném podnose. Nadupaný koncert s vlajícími vlasy měl hlasitou odezvu, kterou si kapela náležitě užívala. Jejich parádní přednes je ozdobou každé akce, kde zahrají.

Nornír

S vystoupením německé skupiny přišel na pořad večera další black metalový nářez. Zapálený oheň, kožené doplňky, nezbytné malování a hudba jako řemen s ženskými vokály měly a pořád mají spoustu fandů. Nejinak tomu bylo i zde, na Armageddonu. Vydařený set a jistě dlouhodobá vzpomínka na předvedenou práci u nástrojů.

Trollech

Další black z plzeňské líhně. Kapela dnes zahrála na jediném letošním koncertě a bylo vidět, jak si to sehraná parta užívá. České texty v podání zpívajícího kytaristy byly doprovázené publikem a hlasité vyvolávání muzikantů dodávalo představení tu správnou festivalovou atmosféru.

Holy Moses 

Největší tahoun sobotního festu na sebe nenechal dlouho čekat. Hned prvními akordy vytáhli němečtí thrasheři k zábranám vše, co se v areálu nacházelo. Kouřové efekty, ostrá světla, ostřílení muzikanti a Sabina Classen u mikrofonu byli třešinkou na kalikovském dortu. Emoce, pohyb a našlápnutý playlist podpořený pařícím kotlem jasně ukazovaly, jaké jméno si kapela od vzniku 1980 udělala. Parádní závěr gradoval pozváním věrných fans z prvních řad na pódium. Zde pak Sabinu doprovodili až k samotnému rozloučení s nabuzeným publikem.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr
16.01.

Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr

Dokonalé spojení grandiózního zvuku živého orchestru a tepavé taneční elektroniky. To je aktuální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru