Airbourne se ukazují být dobrými žáky

Recenze alba : Boneshaker

Album: Boneshaker
Interpret: Airbourne
Celkový čas: 00:30:31
Vydavatel: SPINEFARM
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: LP, CD
Jedni tyto Australany milují, druzí je obviňují hlavně z vykrádání hudby AC/CD. Parta soustředěná kolem bratří O'Keeffových se však obdivem ke svým slavnějším krajanům nikdy netajila a dál hraje jak o život. Odpovídají tomu divoké mejdany plné alkoholu a stejně tak i jejich temperamentní vystoupení. A jiné to není ani v případě aktuální páté studiové desky Boneshaker, kterou Airbourne poprvé nahráli s novým kytaristou Mattem Harrisonem a která už od prvního tónu nenechává nikoho na pochybách, kde se hoši z jihoaustralského Warrnamboolu nechali inspirovat.

Je to poctivý hard rock se vším všudy, načichlý kytarovými riffy Anguse Younga od hlavy až k patě. Tady neobstojí žádné výmluvy, že Airbourne hrají úplně jinak. Mnohé o tom vypovídá už titulní skladba a nemá cenu se rozepisovat o dalších, které inklinují svým nábojem k rané tvorbě AC/DC. Tedy až na výjimky, jakými jsou skladby This Is Our City nebo Sex To Go, jež v sobě nesou vlivy jiné rockové historie. I tak jde o plnokrevné album, které přivede fanoušky k nepříčetnosti.



Airbourne se totiž ukazují být dobrými žáky, jen se musí smířit s tím, že už nikdy nepředčí svoje mistry, jejichž díla zůstanou nesmrtelná. Navíc v době, kdy se přiživuje legenda o jejich znovuobnovení a přípravách nového alba. S tímhle cejchem budou muset žít Airbourne nadosmrti.
Autor recenze: Roman "News" Zahrádka
DISKOGRAFIE

RECENZE
Rockový nářez na druhou

Rockový nářez na druhou

Airbourne vydali svoje debutové album v roce 2007 a od té doby platí za jednu z nejvíce...




ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album
29.08.

Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album

Po pěti letech natočila skupina Horkýže Slíže nové album. Nese název a ČAROVNÉ SLOVÍČKO? a vychází...


Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.
28.08.

Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.

Nizozemské duo Marijn van der Meer a Jorrit Kleijnen, známé jako jedna z výrazných evropských formací současné...


Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace
28.08.

Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace

Návštěvníky z řad pankáčů (někteří outfitem, všichni duší) páteční vytrvalý liják tak vysílil, že spali...


Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice
27.08.

Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice

Druhá vlna Anubis Tour ll začíná!  Niakara potvrzuje své místo mezi zajímavými současnými projekty...


Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy
26.08.

Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy

Declana Welshe jsme se v rozhovoru zeptali, proč jeho hudba nemá posluchače jen utvrzovat v tom, co už cítí,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta