Adamsova novinka Shine a Light dokazuje, že méně někdy bývá více

Recenze alba : Shine a Light

Interpret: Adams Bryan
Celkový čas: 00:35:52
Vydavatel: POLYDOR RECORDS
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: LP, CD
Čtrnáctá studiovka Bryana Adamse odhaluje, v jaké poloze je kanadský rocker nejsilnější. Nejspíš proto, že je žánrově pestřejší než předchozí nahrávka Get Up (2015) produkovaná Jeffem Lynnem a dává v některých chvílích naplno vyniknout pověstnému chrapláku zpěváka. 

Úvodní a titulní píseň věnoval přitom Adams svému otci, který zemřel loni v létě. Napsal ji spolu s písničkářem Edem Sheeranem a zpívá se v ní o někom, kdo měl skvělý život. Jde o příjemnou skladbu, jejíž dojem ale vzápětí pokazí vcelku rozpačitý popový duet That’s How Strong Our Love Is s Jennifer Lopez



Naštěstí je na desce celá řada písní, které to mohou velmi rychle odčinit. Jako například Party Friday Night, Party Sunday Morning, která jakoby sem zabloudila z předchozího rock´n´rollového alba. Překvapí i ostrý kytarový riff v All Or Nothing připominající australské AC/DC nebo bicí s ozvěnou v baladě Talk To Me evokující chvílemi liverpoolské Beatles. Třešničkou na dortu je pak akusticky podaná irská lidovka Whiskey In The Jar, kterou si svého času vypůjčila i Metallica, avšak Adams ji stylem svého hraní dal nezaměnitelnou tvář. 

Co říct závěrem? Méně někdy bývá více. Rozkročit se v tuctu písní od rocku přes pop až po rhythm & blues nemusí být leckomu po chuti. Také deska nemusí držet pohromadě. Upřednostňuji spíš jednoduchost, s níž dokáže Bryan Adams válcovat celou zeměkouli. V tomhle případě nutí ale k opakovanému poslechu, dokud se z alba nevyloupnou skryté klenoty.
Autor recenze: Roman "News" Zahrádka


DISKOGRAFIE

RECENZE
Adamsova kytarovka, která není chudá na silné melodie

Adamsova kytarovka, která není chudá na silné melodie

Retro začátek nové desce Bryana Adamse sluší. Dává hned od začátku jasně na srozuměnou,...




ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu
02.07.

EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu

Catcalling je forma obtěžování na ulici, která se projevuje jako verbální útoky, pískání či posměšky adresované...


Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
01.07.

Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici

Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....


Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy
01.07.

Sarah Blasko se po dvanácti letech vrátila do Prahy

Australská zpěvačka a skladatelka Sarah Blasko je známá pro svůj emotivní a introspektivní přístup k hudbě. Píše...


Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu
01.07.

Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu

Spřátelené pražské projekty Dukla, Amelie Siba a Maryland opět spojí síly, aby odehrály společný letní...


Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové
30.06.

Klip k písni Black Mlíko je osobní zpovědí Terezy Kerndlové

Tereza Kerndlová připravila videoklip k další písni ze svého alba Diamanty. Black Mlíko je průletem jejím...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru