66 + 1 s kapelou Olympic

Proslulá, věhlasná, nezaměnitelná. Pochvalných a obdivných výrazů by se dalo na konto skupiny Olympic vymyslet desítky. A nejen proto, že je tu s námi již 55 let.

S takovou historií je třeba slavit každý další rok na scéně, natož pak půlkulaté výročí. Olympic nic nezanedbal a radovat se chce hlavně se svými fanoušky. Na živé vystoupení se však musí všichni připravit. Aby se příznivcům dobře opakovaly známé hity, Supraphon vydal nejkompletnější výběr Olympiku. 3 CD jsou kapacitně maximálně využita. Nabízí 235 minut muziky od roku 1965 do dnešních dnů. Celou kompilaci totiž uzavírá novinka Ještě to nebalíme, kterou napsal Petr Janda spolu se svým oblíbeným mladým textařem Ondřejem Fenclem. Píseň byla dokončena 14. srpna letošního roku.


12. října v prodejně Supraphon Musicpoint Olympic svůj výběr křtil. Pardálové Petr Janda, Milan Broum a Jiří Valenta se podivovali nad tím, jak čas letí. Benjamínek kapely Martin Vajgl vzpomínal, jak jsi jako malý kluk prosadil nákup singlu Jasná zpráva na úkor desky Hurvínka. Zároveň s pokorou promluvil o slavné éře Olympiku i o tom, jak si váží, že se stal jeho součástí.

Oslavy vyvrcholí prosincovým koncertem

Petr Janda se pousmál nad cestou taxíkem na tuto akci, kdy se ho řidič dotázal, zda Olympic ještě hraje. Ano! 9. prosince má dokonce velký koncert v pražské O2 areně, o kterém se na křtu také mluvilo. Připraven je program na zhruba dvě a půl hodiny. Hudební sestava bude doplněna o housle a saxofon. Pozvána je spousta hostů. Na pódiu se objeví Marta Jandová, Milan Peroutka ml. nebo Richard Krajčo. Zazpívají vždy část písně, kterou si vybrali. Jediné privilegium si vysloužila Petra Janů, která zazpívá píseň celou, protože, jak zmínil Petr Janda, ženský hlas napodobit neumí. Přijde i stará garda, která se zapsala do dějin Olympiku, například Jiří Korn.

Bude to jistě velkolepá podívaná. Do té doby sluch i oči zaměstná Olympic: 66 Nej + 1. Kolik grafických podob mělo logo Olympiku? I to mapuje výjimečné trojalbum.

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru
25.01.

Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru

Anna of the North definuje moderní skandinávský pop, který je stejně křehký jako odhodlaný. Její pražská premiéra...


Vítkovo kvarteto vyrazilo s vyprodaným albem na turné
24.01.

Vítkovo kvarteto vyrazilo s vyprodaným albem na turné

Vítkovo kvarteto vydalo letos na Nový rok po třiceti letech nové a zároveň své druhé album s názvem...


Tomáš Kočko & ORCHESTR vydávají album Perperuna, je věnováno hromovládci Perunovi
23.01.

Tomáš Kočko & ORCHESTR vydávají album Perperuna, je věnováno hromovládci Perunovi

Perperuna je název nového alba předních představitelů tuzemské world music scény, skupiny Tomáš...


Grandson se vrací do Prahy a slibuje ostrý zážitek
23.01.

Grandson se vrací do Prahy a slibuje ostrý zážitek

Po bouřlivém přijetí na loňském Rock for People se grandson znovu vrací do Česka – tentokrát s plnohodnotnou...


Extrémní temnota metalu bude znovu vypuštěna v Praze
23.01.

Extrémní temnota metalu bude znovu vypuštěna v Praze

Norská kapela Mayhem v letošním roce opět ukáže svoji temnou formu v ČR. Již minulý rok zde s významnými hosty...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta