,,Jsem šťastný, že má práce je zároveň mým největším koníčkem" říká Kamil Střihavka

Když se řekne jméno Kamil Střihavka, každý si jistě představí blonďatého, dlouhovlasého „Ježíše" z muzikálu Jesus Christ Superstar. Kamil však nezpívá jen v muzikálech, ale vystupuje i se svou kapelou Leaders!. O novém albu, fotbale a dalších tématech jsme si povídali právě na jednom z Kamilových koncertů.

HK: V poslední době střídáte akustická a normální vystoupení. Co máte raději a proč?
Kamil Střihavka:,,Určitě nejde jednoznačně říct, co mám raději. Akustická vystoupení vznikla proto, abych změnil prostředí, vyvětral vzduch. Celé to bylo a je koncipované jako komorní záležitost. Hrajeme tak v divadlech, krásných atypických prostorách jako např. zámecká nádvoří apod. V současné době mě baví to, že se to takhle pravidelně střídá. Jeden den hrajeme akustický koncert a druhý den si odehrajeme rockový set. Je to pestré, je to úplně jiná energie a síla a každý z těch koncertů má něco do sebe. Takže v mém vnímání je to ideálně vyvážené."

HK: Jelikož máte poměrně nabitý program, zbývá Vám čas také na nějaké své koníčky?
KS:,,Toho času je skutečně málo, to máte pravdu. Ale pro mě je největším koníčkem právě hudba. Jsem jeden z mála šťastlivců, kteří mohou říct, že jeho koníčkem je i jeho práce. A já hudbu natolik miluji, že prakticky žádné jiné hobby nevyhledávám. Ale určitě je to o správném rozvržení času a pak člověk stíhá spoustu věcí, třeba právě své koníčky."

HK: Začalo ME ve fotbale. Máte rád fotbal? Budete koukat na zápasy, když budete mít čas?
KS:,,Určitě mám fotbal rád. Je to ale tak, že vlastně každý víkend hraju, ať už v divadle nebo na koncertě. Ale pokud zápasy budou v týdnu, tak se budu snažit vidět toho co nejvíc. Navíc pořád ještě existuje video archiv, kde si to můžu najít a pustit od první minuty. Horší je, když vám potom někdo dobrácky prozradí výsledek. Každopádně fotbal samozřejmě sleduji, těším se na to a vůbec celé letošní léto je pro nás, sportovní fanoušky, krásně nabité. ME ve fotbale, Tour de France, na což se velmi těším, a do toho Olympiáda v Riu a na konci srpna SP v hokeji. Nicméně díky své vytíženosti nestihnu sledovat všechno, bohužel."

HK: Máte ve fotbale nějaký svůj oblíbený tým? Český či zahraniční?
KS: ,,O mě se ví, že jsem teplický patriot. Tzv. „kovboj z Teplic", podle singlu, který jsem natočil s projektem No Guitars. Takže jsem velký fanoušek FK Teplice, dokonce jsem pro ně před asi 20 lety nazpíval hymnu s Michalem Pavlíčkem. No a z těch zahraničních to bude asi Real Madrid."HK: Sledujete aktuální českou scénu? Máte třeba nějakého oblíbeného zpěváka?
KS: ,,Abych řekl pravdu, tak interprety jako takové moc v merku nemám. Zajímají mě především kapely, které vytvářejí současnou hudbu. Zajímá mě, jak to vidí a cítí, filozofie jejich textů atd. Bohužel asi nemohu říct konkrétní jména, každopádně se určitě snažím českou scénu dál a dál mapovat"

HK: Jaký máte názor na pěvecké talentové soutěže typu Superstar apod.?
KS: ,,Myslím si, že to je především televizní zábava a marketingová záležitost. Ale zrovna nedávno jsem říkal, že ti dnešní začínající interpreti a kapely to mají hodně těžké. Protože v téhle době se zviditelnit nebo prosadit je o moc těžší, než tomu bylo dřív. Proto si myslím, že tyhle soutěže tedy mohou být jedním ze způsobů, jak na sebe upozornit. A pokud tam talent je, tak se kolem něj seskupí tým lidí, který ho podpoří a pro určitý začátek do jeho kariéry to nemusí být vůbec špatné."

HK: Chtěl byste si vyzkoušet roli porotce v nějaké takové soutěži?
KS:,,Takové nabídky tu byly, ale já na to čas nemám. Navíc mi to přijde i nekolegiální, hodnotit někoho, kdo je vystresovaný z toho všeho kolem. Protože na ty mladé lidi je to moc, všechno se to děje strašně rychle a spíš je otázka, jaký se kolem nich vytvoří onen tým lidí - buď ho zmuchlaj, a nebo naopak pomůžou. Každopádně porotcování jako takové mě neláká. Na druhou stranu nikdy neříkej nikdy, takže kdo ví, třeba až budu důchodovat v pantoflích a s fajfkou, tak proč ne." (smích)

HK: Poslední CD jste vydal před poměrně dlouhou dobou. Je v plánu nějaké další v dohledné době?
KS: ,,Vím o tom. V mém vnímání je to takový dluh, dá se říci. Dluh vůči fanouškům, kterých si nesmírně vážím. Situace je taková, že už na ní pracuji od podzimu loňského roku, nicméně je to běh na dlouhou trať a nebudu říkat žádný konkrétní termín."

HK: Spolupracoval jste někdy s nějakými zahraničními muzikanty?
KS:,,Ne, já osobně ne. Nikdy jsem neměl potřebu tohle řešit, protože od začátku své hudební kariéry jsem byl obklopen skvělými českými hudebníky, od kterých jsem se hodně naučil. A na otázky typu „s kým byste si chtěl zazpívat" vždy odpovídám tak, že s tím, s kým jsem si chtěl zahrát nebo zazpívat, jsem to již udělal."HK: Na Facebooku jsem před nedávnem viděla Vaše video ze Snapchatu. Jaký máte obecně názor na moderní technologie, aplikace?
KS:,,Já si myslím, že to je úžasná věc. Protože většina kumštýřů jsou hraví lidi, tak si s tím rádi hrajeme. A cesty na koncerty jsou někdy unavující a dlouhý, tak si tak blbneme. A dokud si hrajeme, tak nezlobíme. A u nás kluků to platí dvojnásob. My to máme tak, že z puberty rovnou do penálu. No a k těm technologiím – jsou lidi, kteří na to nadávají. Já si to ale nemyslím, protože v mnoha směrech to velice usnadňuje život. A rozhodně nejsem z těch, kteří by se proti tomu šprajcovali, právě naopak."

HK: Poslední otázkou je, jaký máte názor na tetování? V roce 2012 jste prohlásil, že o nějakém tetování uvažujete.
KS: ,,Jo, takový období jsem měl. Ale zatím furt nic. Každopádně nic proti tomu nemám, třeba moje žena tetování má. A pokud je to tvůrčí záležitost nebo to tomu člověku nějak mentálně pomáhá, tak proč ne. Já osobně asi o tetování už uvažovat nebudu. Ale zase – nikdy neříkej nikdy. Kdo ví, možná mě to popadne a půjdu se nechat pokérovat v sedmdesáti." (smích)

HK: Děkuji za rozhovor.


foto: archiv Kamila Střihavky
GALERIE
Kamil s kapelou Leaders!


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bluesman, film pro milovníky kytar a blues, má premiéru ve čtvrtek
15.09.

Bluesman, film pro milovníky kytar a blues, má premiéru ve čtvrtek

Billy Gibbons ze ZZ TOP nebo Eric Clapton mají jedno společné. Elektrické kytary od českého výrobce...


Chapeau Rouge slaví sté narozeniny
13.09.

Chapeau Rouge slaví sté narozeniny

V roce 1919 se poprvé otevřely dveře do tehdejšího miniaturního salónku klubu Chapeau Rouge, kde se začal psát...


Tereza Kerndlová stojí s Kalim Ve frontě na sny
13.09.

Tereza Kerndlová stojí s Kalim Ve frontě na sny

Zpěvačka Tereza Kerndlová natočila píseň s rapperem Kalim. Pojmenovala ji Ve frontě na sny a s Kalim k ní...


Dánská skladatelka a klavíristka Agnes Obel a její subtilní svět znovu v Praze
13.09.

Dánská skladatelka a klavíristka Agnes Obel a její subtilní svět znovu v Praze

Dánská kritikou uznávaná klavíristka, zpěvačka a skladatelka Agnes Obel vyráží na evropské turné, během...


Jamie Cullum v květnu 2020 vystoupí poprvé v Praze
13.09.

Jamie Cullum v květnu 2020 vystoupí poprvé v Praze

Jamie Cullum! Ten, kdo zažil jeho neuvěřitelné koncerty na Colours of Ostrava 2009 a 2013, na ně nezapomene - britský...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru