Zrní se mohou pochlubit novou deskou Následuj kojota

Kdo byl letos hodný, ten se může těšit na nejen nové, ale rovnou dvojvinylové album kapely Zrní. Album má mystický název znějící - Následuj Kojota a čítá na osmnáct písní. Fanoušci této bandy již mohli trošku této hudební třešničky ochutnat, protože prvním singlem, který byl nabídnut rádiím, se stalo Království. Poté začali kluci pracovat na klipu k písni Loďky. Překvapením ale může být to, že Loďky nejsou na albu dostupné k poslechu, protože tím Zrní upozorňuje na aktuální vydání vinylové podoby alba.


Svět kojota je plný pocitů

Následuj kojota, je tedy rozšířená verze s šesti bonusovými písněmi. Celé album vyšlo poměrně nedávno, a to 5. prosince 2014. Kojot je také k dispozici i na digitálních servisech, kterými je například Supraphoneline nebo iTunes. Vizuální a nevšední obal prošel pod rukama výtvarníka Aleše Fulína, přičemž exkluzivní distribuci alba realizuje Supraphon.

„Během příprav alba vzniklo několik motivů, ze kterých nakonec vzešlo takřka dvacet písní, které spolu hrály, fungovaly a tvořily svůj svět. Ve studiu jsme nahráli všechny s tím, že při sestavování pořadí vykrystalizuje. To se povedlo a pořadí CD Následuj kojota má spád. S možností vydání dvojvinylu jsme rádi, že se můžeme vrátit i k těm šesti nahraným písničkám, co se už na CD nevešly a svět Kojota tím rozšířit o další pocity, které vznik alba provázely," vyjadřuje se k vydání alba bubeník kapely Zrní, Ondřej Slavík.

„Je dobré mít svoje sny"

Je nutno dodat, že režisérem videoklipu Loďky je nejen teplicko – brněnský básník a písničkář (Cermaque), ale i autor krátkých filmů Jakub Čermák, který dokázal své nadání proměnit ve třech sbírkách poezie a v šesti studiových albech. Čermák se k obsahu klipu k Loďkám vyjádřil slovy:

 "Je to klasický příběh: námořník opouští svou lásku, stabilitu, pevninu - a vydává se do neznáma. Z neklidu srdce. Archetypálního puzení. Ale co jiného si můžeme přivézt z dálky než vlastní tvář poznamenanou dálkou? Chtěl jsem natočit klip ve stylu Karla Zemana, který by nesl étos, pro který mám tvorbu kluků ze Zrní rád. Vyjádřit, že hluboký smutek se nevylučuje s hlubokou radostí, ale naopak se navzájem živí. Že je možné hlubší pochopení a nadhled, aniž by člověk zdrhal k cynismu. Mám sen natočit s klukama v podobném duchu jednou celý film, něco mezi pohádkami Bořivoje Zemana a veselohrami The Beatles. Kdo ví. Je dobré mít svoje sny."

Zpěvák kapely Zrní, Honza Unger, k projevu Jakuba Čermáka doplnill: Píseň Loďky je moje srdcová záležitost. Jedna z těch, který pro mě celý to období a tvůrčí stav kolem Kojota vystihují nejlíp."

Rozšířená verze Následuj kojota vydané na dvou LP a zároveň i v mp3 produkovala skupina ve spolupráci s APPLAUSE booking v kooperaci s oslovenými fanoušky prostřednictvím Katalyzátoru, nové české platformy pro crowdfunding.

GALERIE
Promo fotografie alba Následuj kojota. Zdroj: Simon Vejvancicky
Zrní a jejich album s názvem Následuj kojota
Zrní na focení ke klipu Loďky

Související obsah:

» Následuj kojota   (Karel Souček, 08. 10. 2014)
» Zrní   (Karel Souček, 08. 10. 2014)
» Tak tohle zavytí Kojota nejde přeslechnout   (Karel Souček, 09. 10. 2014)
» Kapela Zrní se vydá po stopách kojota   (Karel Souček, 24. 07. 2014)
» Zrní plují Tmou   (Jitka Fialková, 27. 11. 2013)
» Muzikanti podpoří boj Tibetu za svobodu   (Karel Souček, 27. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru