Zpěvák Michal Hrůza je v nemocnici - průběžně aktualizujeme

Zpěvák Michal Hrůza, který vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes měl zpívat na Colours Of Ostrava, má být ve vážném stavu v nemocnici s hrozícím poškozením mozku. Zpěvák měl být nalezen na Stodolní ulici. Tento incident, který se stal o půl čtvrté ráno, prověřuje policie. Mluvčí policie Gabriela Holčáková uvedla, že z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný 42letý muž. Zpěvákova manažerka Martina Tůmová uvedla, že Michal Hrůza je v nemocnici a jeho stav je vážný. Odpoledne vydá management zpěváka oficiální prohlášení. Michalovi držíme palce!

Aktualizováno, 14: 50 hod., 17. 07. 2014

Dle dalších zjištění se incident stal o půl čtvrté ráno uprostřed Stodolní ulice mezi podnikem Grand Prix herna bar a rychlým občerstvením Iziburger.

Policie žádá svědky celé události, aby ji kontaktovali na lince 158.

Zpěvák byl převezen na operační sál neurochirurgie Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdy. Mluvčí nemocnice Magda Otáhalová sdělila, že u zraněného bylo silné nitrolebeční krvácení, necelé dvě hodiny jej operoval primář neurochirurgie Marian Starý, který patří v tomto oboru k největším kapacitám v zemi. Na cestě do nemocnice je zpěvákova manželka, v Ostravě zůstává i manažerka Martina Tůmová.

Aktualizováno, 17: 00 hod., 17. 07. 2014

Michal Hrůza je nyní v umělém spánku. Jeho stav je nyní stabilizovaný, ale velmi vážný a prognóza je vzhledem k poranění velmi nejistá.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková ve věci vyšetřování uvedla, že pokračuje zjišťování identity případných svědků, po události se na místě měla nacházet skupina osob. Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let.

Aktualizováno, 11: 30 hod., 18. 07. 2014

Stav vyšetřování je na mrtvém bodě, policie dosud nikoho neobvinila. Nikdo z členů kapely, kteří s Hrůzou ve Stodolní ulici byli, útok přímo neviděl. Michal Hrůza je ve stabilizovaném stavu, přičemž nemocnice odmítá poskytovat další informace o zdravotním stavu populárního zpěváka. Mluvčí nemocnice Magda Otáhalová doplnila, že stále platí včerejší vyjádření, že na přání rodiny se nebudou ke stavu pacienta vyjadřovat.

Aktualizováno, 21: 55 hod., 18. 07. 2014

Dle posledních zpráv zadrželi ostravští policisté dva mladíky ve věku 18 a 19 let, kteří jsou podezřelí ze čtvrtečního útoku na zpěváka Michala Hrůzu. Mluvčí police Gabriela Holčáková sdělila, že oba mladíky kriminalisté zadrželi po nepřetržitě konaných úkonech trestního řízení a permanentním pátrání. Případ i nadále sledujeme.

Aktualizováno, 14: 00 hod., 19. 07. 2014

Pozadí napadení se začíná rozplétat. Státní zástupce Michael Togner uvedl, že Michal Hrůza rvačku nevyprovokoval, chtěl pouze zabránit bitce dvou mladíků. Hrůza pouze mladíky upozornil, aby přestali, jinak zavolá policii. Útok se poté obrátil proti němu, přičemž mladí muži ihned zpěváka srazili pěstmi k zemi a pak už do bezvládného těla (podle výpovědí svědků) několik minut kopali. Žalobce uvedl, že zákroky byly naprosto likvidační, na podezřelé byla uvalena útěková a koluzní vazba.

Aktualizováno, 16: 30 hod., 24. 07. 2014

Manželka Michala Hrůzy Linda děkuje všem fanouškům za podporu. Denně navštěvuje Michala Hrůzu v nemocnici, kde mu přímo na pokoji pouští jeho písničky a Michal na ně reaguje. Ještě dnes by za Michalem měli dorazit členové jeho kapely. Zpěvačka a přítelkyně rodiny Anna K, která manželce Lindě velmi pomáhá, sdělila, že jejich poslední návštěva u Michala na nemocničním pokoji všem dodala optimistickou náladu.

Aktualizováno, 20: 30 hod., 29. 07. 2014

Výborné zprávy se objevily na oficiálním FB profilu kapely Michala Hrůzy. Zpěvák již není v umělém spánku, lékaři jej v úterý probudili, přičemž jeho stav je stabilizovaný. Kapela poděkovala všem fanouškům za projevenou podporu.

Aktualizováno, 11: 40 hod., 31. 07. 2014

Kapela Hrůzy sdílela na svém FB profilu vzkaz, který vám přinášíme v nezměněné podobě:

„Řekli jsme si společně, že když vidíme tu spoustu vaší podpory, ať píšete sem, na Michalův profil nebo na kapelový email, že zatím není možnost, aby si ji Michal přečetl osobně. A tak nás napadlo, že kdybyste mu chtěli poslat třeba pohled či dopis, nebo společnou fotku se vzkazem, který bychom k němu doručili, určitě by mu to udělalo velkou radost. Zde je korespondenční adresa, kam můžete Michalovi váš vzkaz poslat: SOUNDMACHINE s.r.o, Studeněves 70, 273 79 p. Tuřany u Slaného."

Aktualizováno, 08: 30 hod., 06. 08. 2014

Dle sdělení nemocnice v Ostravě Michal Hrůza už drnká na kytaru a zpívá sestřičkám! Tak snad je všechno na dobré cestě a oblíbený zpěvák se z toho dostane. Držíme palce!

Na povrch vyplouvají ještě další informace. Jeden z útočníků, kteří Michala Hrůzu napadali, stihl ještě před incidentem poničit zaparkované auto. Na autě poškrábal lak a utrhl zrcátko, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.

Aktualizováno, 10:00 hod., 07. 08. 2014

Manažerka Michala Hrůzy dnes vyvrátila včerejší informace, které přetiskla většina médií. Zpěvák sestřičkám na kytaru nehrál, protože tomu zatím Hrůzův zdravotní stav neodpovídá. Michal Hrůza zůstává nadále pacientem Ostravské městské nemocnice, kde o něj pečují terapeut a logopedka. Bližší informace o zdravotním stavu dosud nesdělila. Naše redakce drží zpěvákovi palce a připojujeme se k přání rychlého uzdravení.

Foto: FB profil

GALERIE

Související obsah:

» Hrůza Michal   (Jiří Klecan, 16. 04. 2012)
» Den   (Ondra Kocáb, 31. 05. 2014)
» Po Noci nastal Den Michala Hrůzy   (Ondra Kocáb, 31. 05. 2014)
» Michal Hrůza a jeho G2 Acoustic Stage   (Jan Vavřík, 15. 11. 2013)
» Známí muzikanti v čele s Hrůzou podpoří dárce kostní dřeně   (Karel Souček, 15. 05. 2014)
» Michal Hrůza chystá tři speciální koncerty   (Karel Souček, 30. 10. 2013)
» Titulní píseň filmu Martin a Venuše spojila Hrůzu s Vytiskovou   (Karel Souček, 14. 02. 2013)
» Letošní Colours očaruje i John Butler Trio   (Ondra Kocáb, 27. 03. 2014)
» 7 dní, 54 zahraničních kapel, speciální pivní ležák – to bude letošní festival Colours of Ostrava   (Jitka Fialková, 04. 03. 2014)
» Pozvánka na Colours of Ostrava   (Joe Stramr, 11. 07. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě
09.02.

Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě

Prázdné místo po živých vystoupeních se v srdcích hudebních fanoušků koncem ledna pokusil alespoň trochu...


Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru