Zpěvačka Dua Lipa vydala přelomovou desku Future Nostalgia

V lednu 2018 Dua Lipa přepsala historii britských výročních cen Brit Awards. Získala pět nominací, což se žádné zpěvačce před ní nepodařilo. Proměnila dvě a stala se Zpěvačkou a Objevem roku. O rok později si v Americe došla pro dvě sošky Grammy. Celosvětový úspěch jí přineslo debutové album obsahující hity New Rules, IDGAF a Be The One a také série hostovaček na singlech Calvina Harrise (One Kiss),  Martina Garrixe (Scared To Be Lonely), Seana Paula (No Lies) nebo účinkování v projektu Silk City. Dnes je Dua Lipa globální celebritou, jež určuje nejen hudební trendy.  

Novinku Future Nostalgia předznamenaly skladby Don’t Start Now a Physical se zřetelnými vlivy disco hudby a popu osmdesátých let. „Dělala jsem rozhovor pro rádio v Las Vegas," vzpomíná Dua Lipa na moment, který byl určující pro její další hudební směřování. „Procházela jsme se, abych si vyčistila hlavu, poslouchala staré OutKast a No Doubt a ptala se sama sebe. Co je na těch nahrávkách přitažlivého, že se k nim vracím? Proč mi připadá, že nezestárly? Jak bych mohla ten nostalgický pocit ze všech dětských vzpomínek a inspirací promítnout do něčeho nového a moderního?"  Britská média považují desku Future Nostalgia za událost, album je podle nich popově dokonalé. Nabízí nový pohled na disco hudbu, definuje nový zvuk pro pop další dekády. Atraktivní spojení dvou světů bezezbytku zafungovalo už na prvních singlech. Z obou se staly globální hity a inspirovaly další interprety. Na čerstvých nahrávkách se po vzoru půvabné zpěvačky ohlížejí The Weeknd, Lady Gaga i Ava Max. V tomto směru je novinka Future Nostalgia, kterou Dua Lipa právě vydává, určující a přelomová.

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert
25.05.

Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert

Dva roky čekali fanoušci kapely kolem Richarda Krajča na čtvrtý ročník série festivalů Kryštof Kemp, který...


První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna
25.05.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož 19. ročník musel být z důvodu koronavirových opatření přesunut...


Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru