Známe vítěze YouTube Festu

Před měsícem tuzemské hudebníky kapela Lucie přesvědčovala, aby se přihlásili do soutěže YouTube Fest a dotáhli to na fest. Hlasování o toho nejlepšího utekla jako voda a soutěž má vítěze. Absolutním šampiónem se stala formace IAN se skladbou Mom'n'Dad. Kromě IAN byly na slavnostním udílení Výročních cen OSA roku 2012 v divadle Hybernia oceněny i Dirty Blondes, We On The Moon, Evelynne a I Like You Hysteric.

Všechny tyto kapely uvidíte na letošním ročníku festivalu Rock For People a vítěze i na ceněných zahraničních akcích. Uživatelé YouTube rozdělili mezi své favority více než 60 tisíc hlasů a výrazně pomohli prezentovaným videům ke krásným číslům sledovanosti. Skladbu Mom'n'Dad od vítězů IAN si v průběhu soutěže poslechlo více než 6 000 lidí.

Sama kapela úspěch komentuje takto: Být vítězem Českého YouTube Festu je obrovský úspěch. I když je projekt IAN na hudebním poli úplně nový a de facto neznámý, naše píseň Mom 'n' Dad v konkurenci uspěla - a to nejen mezi přáteli a známými, ale i mezi novými posluchači, kteří si chtěli poslechnout něco nového. Toho si moc vážíme,” říkají členové kapely Ian Yvese a Jan Kaňka a doplňují: „Věříme, že nás možnost spolupráce v profesionálním a kreativním prostředí nakopne do dalších famózních, námi neprobádaných výšin.”

Podle odborné poroty pod vedením kapely Lucie, která je tváří letošního ročníku soutěže, se kromě kvantity zvýšila i kvalita přihlášených skladeb. Z celkového počtu 900 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů porota vybrala 15 nejlepších finalistů. Ti se pak ve veřejném hlasování utkali v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

Výběr finálové patnáctky nakonec nebyl tak náročný, jak jsme se obávali. Český YouTube Fest potvrzuje, že je mezi námi řada skvělých neznámých skupin - jen jim dát šanci se představit!," říká člen kapely Lucie Michal Dvořák.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru