Vzpomínkový koncert na Michala T.

Dne 16.04. tohoto roku, proběhl vzpomínkový galavečer k 20 výročí úmrtí ikony české countryové scény. Koncert proběhl v prakticky zaplněném velkém sále pražské Lucerny, za účasti spousty hostů. Moderování celého večera se zhostil opět Aleš Háma, stejně jako v předchozích letech na festivalu Stodola v jihočeských Hošticích.Celý večer odstartovala představení okrojovaných Vlčnovských Bůdových umělkyň, které show započaly s písní Tam u nebeských bran, následoval představení moderátora a jeho autorské písně. Po té vystřelila doprovodná skupina Blue Ground bratří Mikulášů, kteří prakticky celý večer doprovázeli umělce solo písní Koukám jak celá země vstává. První host Vašek Bláha z partičky Divokej Bill se zhostil Greenhornovské písně Blízko Little Big Horn a následně dostal obecenstvo do varu odrhovací Všichni jsou už v Mexiku. Následovaly songy Hotel Zvon a Snídaně v trávě opět od doprovodné kapely. Pak ovšem vtrhl na podium zpívající herec Martin Písařík, aby zpovědí Pane můj vrhkl do očí tamnějšího publika i nějakou tu slzičku. Klobouk dolu, úkolu se hostil se vší úctou, s písní Za chvíli už budu v dáli se rozloučil.
Dalším estrádním umělcem večera se stal Ruda Prušák, devítiletý chlapec hrající na kytaru, který opět rozněžnil publikum Fešáckou písní Nádraží.


Po té již vtrhla do podium ikona slovenské country scény, Alan Mikušek, který společně s Alešem zavzpomínal na svoje hudební začátky a připomenul společný duet s Michalem Dažť, pak opět vrátil publiku píseň do úst Báječná ženská, později se ještě vrátil na duet s Michaelou Tučnou Vždyť víš. Poté přišla řada na událost večera - byl pokřtěn komplet 3CD Michal Tučný LEGENDA. Kolekci pokřtili: Marta NovotnáTučná, Michaela Tučná, Helena Rytířová a za Supraphon šéfproducent popu a rocku Karel Deniš. Při té příležitosti byla předána i Diamantová deska Supraphonu za více než 1,5 milonu prodaných nosičů s písněmi Michala Tučného od roku 1980 do roku 2015. Ocenění převzala paní Marta Novotná – Tučná.


To už ovšem na řadu vtrhli zástupci tvrdé rockové scény – skupina Harlej si střihla Cesty toulavý a pecku, kterou má již více než patnáct let ve svém hudebním repertoáru Pověste ho vejš. Mezi dalšími hosty, kteří se objevili na tomto hudebím večeru byli také pánové z Mandrage zastupující omladinu, odzpívali písně jako Mám páru a Michalův song. Matador české countryové scény Wabi Daněk s písněmi poslední kovboj a Až přijde ten den. Haunspaulskou scénu zastoupili pánové Ondřej Hejma s hity Prodavač, Jižanskej rok a Kosmickej vandr a lehce nachlazený Richard Tesařík, který vzpomínal na textaře Zdeňka Rytíře se songy Medvídek, Jak chcete žít bez koní a Viva Las Vegas. Díky videoprojekci jsme mohli shlédnout zdravici Rattlesnake Annie alias Anky Chřestýš.a vzpomínce na již zmiňovaného textaře. Závěr večera patřil všem zúčastněným, kdy se ve velikém loučilo a přidávalo. Snad jen škoda, že z více jak sto nazpívaných písní Michala Tučného se nakonec odehrály jen ty úplně základní a při děkovačce dokonce opakovaných.


Na závěr lze dodati, že se styl večera moc od Stodolních festivalů nelišil. Někteří učinkující měli problémy s texty a pamětí, zlatý stoleček s nápovědou je při těchto koncertech zkrátka jistou nutností a srovnat se s doprovodnou kapelou byla také někdy velká bojovka. Ovšem nakonce nejednalo se o žádný velekoncert, ovšem každý divák si z tohoto večera odnesl minimálně alespoň příjemnou vzpomínku.
GALERIE

Související obsah:

» Stodola uctí nejen Tučného, ale také Rytíře   (Karel Souček, 07. 08. 2014)
» Stodola opět v Hošticích   (Jiří Hroněk, 15. 07. 2014)
» Na vzpomínkovém galavečeru bude pokřtěno trojCD Michala Tučného   (Karel Souček, 09. 04. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy
18.09.

Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se vydal na exkluzivní Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 ve vybraných kinosálech sítě CineStar....


Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program
17.09.

Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program

Napříč nepříznivé covidové situaci pořadatelé v čele s manželi Leichtovými, podpořené...


Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze
17.09.

Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize,...


Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné
17.09.

Vypsaná fiXa má nový klip a věří v podzimní turné

V recenzi na nové album Vypsané fiXy Kvalita jsme psali: „Měla krátkou ofinu představuje křehčí melodickou,...


Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin
16.09.

Film Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap míří do kin

Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti ze života také celoživotní zdravotní handicap? Hrdinové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru