Vladivojna La Chia vydala nové album Hrdinům naší doby

Skladatelka, producentka a zpěvačka Vladivojna La Chia vydala album Hrdinům naší doby, ve kterém se definitivně loučí s odkazem ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Zhudebňování básní Barkovové se Vladivojna věnovala 5 let. Vše odstartovala nabídka skládat hudbu k filmu 8 hlav šílenství. Za hudbu k tomuto filmu byla nominovaná na Českého lva a následně vydala stejnojmenný písničkový elektronicky laděný soundtrack 8 hlav šílenství (2017).

Hrdinům naší doby přináší zbrusu nové zhudebněné básně a rozmanitý akustický zvuk. Vladivojna k tomuto souboru skladeb přistoupila vskutku velkoryse. V pěti hudebních kompozicích můžete slyšet akustické kytary (Petr Uvira, Vladivojna), cello (Terezie Vodička Kovalová), bicí (Luboš Pavlík), perkuse (Víťa Halška), hoboj, harfu a anglický roh (Jarmila Vávrová), basu (Vladivojna), teremin (Marie Ladrová) a pestrou škálu hlasů jak samotné Vladivojny tak jejich spoluhráček.

Básně Anny Barkovové jsou intepretovány s citem i intenzitou. Anna v nich s ohromným nadhledem odkrývá absurditu a krutost sovětského režimu, přestom skladby vyznívají až nebývale hravě a pozitivně. Vladivojna má totiž dar o krutých věcech zpívat s jakousi něhou až radostí. Vladivojna La Chia se svou kapelou album nahrála v ostravském studio Citron a postarala se také o produkci. Vydává to sama pod svým jménem s distribuční spoluprací Supraphonu. Na podzim vyjde LP rozšířené o dva bonusové tracky.

Vladivojna La Chia je na české scéně poměrně zvláštním úkazem. Nesedí totiž do žádných škatulek, protože velmi lehce proplouvá všemi žánry od rocku, popu, indie, metalu, elektroniky až k experimentálním intimním písním. Na české scéně se pohybuje od roku 2002 . Skládá hudbu k filmům (Nevinnost, 8 hlav šílenství), dokumentům (Čechoslovaci v Gulagu, Dopisy od Karla Čapka, Útěk na Maledivy,..), seriálům (Až po uši) a divadlům (Othello, Peer Gynt, Molly Sweenay, Kdo je tady ředitel,…). Píše Vladibajky, povídky, glosy, maluje, připravuje rozhlasové pořady a neustále hledá nové a překvapivé cesty jak se svobodně vyjadřovat a posouvat.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru