Vladivojna La Chia vydala nové album Hrdinům naší doby

Skladatelka, producentka a zpěvačka Vladivojna La Chia vydala album Hrdinům naší doby, ve kterém se definitivně loučí s odkazem ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Zhudebňování básní Barkovové se Vladivojna věnovala 5 let. Vše odstartovala nabídka skládat hudbu k filmu 8 hlav šílenství. Za hudbu k tomuto filmu byla nominovaná na Českého lva a následně vydala stejnojmenný písničkový elektronicky laděný soundtrack 8 hlav šílenství (2017).

Hrdinům naší doby přináší zbrusu nové zhudebněné básně a rozmanitý akustický zvuk. Vladivojna k tomuto souboru skladeb přistoupila vskutku velkoryse. V pěti hudebních kompozicích můžete slyšet akustické kytary (Petr Uvira, Vladivojna), cello (Terezie Vodička Kovalová), bicí (Luboš Pavlík), perkuse (Víťa Halška), hoboj, harfu a anglický roh (Jarmila Vávrová), basu (Vladivojna), teremin (Marie Ladrová) a pestrou škálu hlasů jak samotné Vladivojny tak jejich spoluhráček.

Básně Anny Barkovové jsou intepretovány s citem i intenzitou. Anna v nich s ohromným nadhledem odkrývá absurditu a krutost sovětského režimu, přestom skladby vyznívají až nebývale hravě a pozitivně. Vladivojna má totiž dar o krutých věcech zpívat s jakousi něhou až radostí. Vladivojna La Chia se svou kapelou album nahrála v ostravském studio Citron a postarala se také o produkci. Vydává to sama pod svým jménem s distribuční spoluprací Supraphonu. Na podzim vyjde LP rozšířené o dva bonusové tracky.

Vladivojna La Chia je na české scéně poměrně zvláštním úkazem. Nesedí totiž do žádných škatulek, protože velmi lehce proplouvá všemi žánry od rocku, popu, indie, metalu, elektroniky až k experimentálním intimním písním. Na české scéně se pohybuje od roku 2002 . Skládá hudbu k filmům (Nevinnost, 8 hlav šílenství), dokumentům (Čechoslovaci v Gulagu, Dopisy od Karla Čapka, Útěk na Maledivy,..), seriálům (Až po uši) a divadlům (Othello, Peer Gynt, Molly Sweenay, Kdo je tady ředitel,…). Píše Vladibajky, povídky, glosy, maluje, připravuje rozhlasové pořady a neustále hledá nové a překvapivé cesty jak se svobodně vyjadřovat a posouvat.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nový klip She’s Out Of Control Mira Žbirky od tvůrců celovečerního filmu Meky
02.07.

Nový klip She’s Out Of Control Mira Žbirky od tvůrců celovečerního filmu Meky

Celovečerní dokumentární film MEKY, který v kinech můžete shlédnout od 9. července, předznamenává nový videoklip...


Dáša Zázvůrková vzdává hold ženám, které jsou jejímu srdci blízké
02.07.

Dáša Zázvůrková vzdává hold ženám, které jsou jejímu srdci blízké

Loňské album Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9 otevírá písnička Co řekne žena ženě. Ta se nyní...


Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru