V Čechách populární Sinplus ze Švýcarska vydávají nové EP

Švýcarská rocková kapela Sinplus si podmanila fanoušky na velkých českých festivalech a její klipy rotuji v tuzemských hudebních televizích. Nyní se bratrské duo hlásí s novým EP It’s Not About Being Good. Skupina má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music Award. Hudebníci na nové nahrávce mixují svůj rockový zvuk s new wave. EP předznamenává nové album, které vyjde na jaře.   

„Rozhodli jsme se v hudbě opustit naši komfortní zónu. Tvořili jsme instinktivně a nechali jsme muziku proudit v nejčistší podobě," popisují bratři Ivan (kytarista) a Gabriel (zpěvák) Broggini. Čtyři písně jsou mixem rock and rollu a new wave. Je to hudba, která vznikla spontánně s živým pocitem. „V uplynulém roce jsme prošli v životě mnoha změnami i několika velmi těžkými okamžiky. Měli jsme štěstí, že jsme mohli všechno vstřebat psaním hudby. Každá píseň je příběhem, který jsme zažili, a snažili jsme se ji vyprávět bez jakýchkoli očekávání," doplňují. 

Texty se podle obou bratrů dotýkají také pocitu, že společnost diktuje pravidla, kterými na nás tlačí, abychom byli vždy lepší verzí sama sebe. „It’s Not About Being Good" (překl. Nejde o to být dobrým) popisuje touhu vymanit se z těchto pravidel tím, že nezapomeneme, že nakonec nejde o to být dobrý nebo lepší, ale jde o to být skutečný a být věrný sám sobě," vysvětluje Ivan. To se podle něj odráží také v singlu Break the Rules. „Mohlo by se to zdát zřejmé, ale abychom zjistili, kdo skutečně jsme, musíme projít skrz tuto zeď a podívat se, co je na druhé straně. A o tom je naše hudba," uzavírá Gabriel.
Foto: Johnny Ferrari


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
VOJTAANO: Na otcovství se nedá připravit, o to víc mě to sejmulo
04.05.

VOJTAANO: Na otcovství se nedá připravit, o to víc mě to sejmulo

Šťastnej je název čtvrtého studiového alba písničkáře, herce a stand-up komika Vojtěcha Záveského,...


Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie
04.05.

Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie

V pražském Rock Café se 28.4.2026 rozezněly tóny na pomezí indie, soulu, jazzu a psychedelie v podání kapely...


Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek
04.05.

Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek

Festival Brutal Assault dokončuje odhalování programu pro rok 2026 a přidává další jména napříč extrémní...


Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu
04.05.

Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu

GoGo Penguin v Brně vystoupili již potřetí a opět pod vlajkou JazzFestu Brno. Uskupení z Manchesteru, které...


Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív
04.05.

Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív

V době, kdy se svět často zdá rozdělený, tlak na výkon se stává normou a vztahy se často rozpadají do rychlých,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chunta
30.04.

Chunta

» Kyšperský-Pilgr-Doubrava-Nikl

Čtyři výrazné osobnosti české hudební scény – Martin Kyšperský...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta