Ústřední hudbu Armády ČR doprovodí známí zpěváci

Na popud Organizace spojených národů se od roku 1996 slaví Mezinárodní den rodiny, který každoročně připadá na 15. května. V jeho rámci se na našem území koná celá řada rodinných akcí, spojených s hrami, koncerty, soutěžemi a tvůrčími dílnami. Tradicí se již staly koncerty Ústřední hudby Armády České republiky se sólisty naší populární scény. Koncerty jsou pořádány jako poděkování armády všem rodinným příslušníkům vojáků, kteří slouží v zahraničních misích, vojenským veteránům, vojákům v činné službě a též široké veřejnosti. Koncerty se proto konají převážně ve veřejných prostorech v centru měst. 

Pěti koncerty v Čechách a na Moravě tak bude letošní Mezinárodní den rodiny slavit s Ústřední hudbou Armády ČR i Radka Fišarová, Martin Chodúr a operní sopranistka Lucie Silkenová. Společně vystoupí 14. května v Klatovech a v dalších dnech pak v Poděbradech, Lipníku nad Bečvou, Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi a Jindřichově Hradci. Armádní hudbu budou na všech koncertech řídit zástupce velitele hudby mjr. Patrik Spinek a hlavní velitel hudby a její hlavní dirigent pplk. Jaroslav Šíp.
 


„Je pro mě vždycky obrovská čest zazpívat si s Ústřední hudbou Armády České republiky," říká Martin Chodúr. „Je to bezpochyby ten nejlepší dechový orchestr, který u nás máme. Dechové orchestry měly u nás vždy obrovskou tradici a je škoda, že tato tradice pomalu mizí. Sám jsem jako student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě hrával na klarinet v dechovém orchestru, a proto je pro mě opravdovou radostí, slyšet precizní a citlivá provedení hudby mnoha žánrů. Myslím si, že dechový orchestr nestačí jen slyšet ze záznamu, ale jeho opravdové kouzlo spočívá v živém provedení. Naturální síla dechových a žesťových nástrojů je vskutku dechberoucí. A myslím si, že i mladá generace, která tenhle typ orchestrů moc nevyhledává, když tohle těleso uslyší, nechá se jím okouzlit," dodává Martin Chodúr.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Čechomor vydala nový klip a draží pro dobrou věc
24.05.

Kapela Čechomor vydala nový klip a draží pro dobrou věc

Chystané koncerty, nový klip k písni Mamko, nedávej mě z loňského alba Nadechnutí. Příznivci skupiny mohou...


O fesivalu Mezi ploty s Divokým Billem, Pokáčem, Wohnouty nebo Čermákem
22.05.

O fesivalu Mezi ploty s Divokým Billem, Pokáčem, Wohnouty nebo Čermákem

Obrovská žánrová šíře je typická pro populární festival Mezi ploty. Již o tomto víkendu 25. a 26. května se uskuteční v rozkvetlém...


Madrage přivezou do Příbrami všechny své hity
21.05.

Madrage přivezou do Příbrami všechny své hity

Františkovy Lázně, Hledá se žena, Šrouby a matice, Tanči dokud můžeš, Siluety, Motýli… Kdo by neznal největší...


Druhou českou kapelou mířící na Sziget jsou I Love You Honey Bunny
21.05.

Druhou českou kapelou mířící na Sziget jsou I Love You Honey Bunny

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově...


Skillet dorazí na podzim do Prahy a Brna s deskou Victorious
21.05.

Skillet dorazí na podzim do Prahy a Brna s deskou Victorious

Vyzbrojeni materiálem ze zbrusu nového alba Victorious dorazí populární američtí rockeři Skillet letos na podzim...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
KAZOO OR DIE!
06.05.

KAZOO OR DIE!

» Totální nasazení

Slánské Totální nasazení přivítalo staronového člena, kytaristu...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru