Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku

Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019. Kapela jej pokřtila začátkem listopadu ve vyprodaném pražském Planetáriu, kde ho celé živě zahrála pod nebeskou projekcí, kterou vytvořila společně s designérem Skákalou. Vystoupení bylo strhující nejen po vizuální stránce.Letošní rok kapela zakončí tradičním vánočním koncertem 20. prosince v klubu Jazz Dock.  

„V Planetáriu jsme našli nevídaný prostor pro křest naší nové desky. Publikum, usazené v pohodlných sedačkách, soustředěně poslouchalo a sledovalo naši projekci, která nás společně ze všech stran pohltila. Ale teď přichází čas na večírek! Vánoční Jazz Dock je náš tradiční koncert, který si fanoušci mohou užít ve stoje, být nám co nejblíže a bezstarostně s námi tančit na naše nové songy do hluboké noci," láká na koncert Markéta Foukalová. Po pěti letech vydala skupina LANUGO nové album. Poprvé je konceptuální. Deset skladeb na desce s názvem LANUGO, 2019 propojuje příběh milostného vztahu jedné ženy. To vše s jedinečným výtvarným pojetím obalu od dlouholetých spolupracovníků, designérského dua Ex Lovers. Bookletem nového alba se stal plakát, s jehož návrhem pomohl i Markétin syn Kuba.



Kapela LANUGO bývá často popisována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Jejich živá vystoupení přitom nabízejí strhující zážitek. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 pokřtili na Nové scéně Národního divadla druhé album Lanugo, 2011. Za tuto desku si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo. Následovalo EP Lanugo, 2014 s hitem Sára.

ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše
21.05.

Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše

21. června není jen dnem letního slunovratu, ale i dnem kdy se v pražském kulturním centru La Fabrika uskuteční...


INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia
20.05.

INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia

Pop-punková kapela INÉ KAFE připravuje výjimečný koncertní návrat k jednomu ze svých nejúspěšnějších alb Príbeh!...


Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze
20.05.

Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze

Witchz patří mezi jména, která v posledních letech redefinují hranice moderního popu. Jeho tvorba stojí na kombinaci...


Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity
20.05.

Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity

V pondělí 19. května se O2 aréna proměnila v místo plné energie, světelných efektů a známých hitů....


Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
19.05.

Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství

V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...