The Prostitutes natočili u pašeráka svoje nejpodivnější album

Recenze alba : Zum Passer

Album: Zum Passer
Interpret: The Prostitutes
Celkový čas: 00:50:20
Vydavatel:
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Po menší odmlce se zpět s novým albem a podzimním turné vrátili prazští The Prostitutes. Ti tak dodrželi svůj pravidelný rytmus, co se vydávání alb týče. Přesnost tří let tak trvá i nadále. Na řadu přišla čtvrtá deska, která nese název po místu, kde téměř celá vznikla. Zum Passer. U Pašeráka v Suché u Jáchymova, v hospodě, či chatě, vzniklo čtrnáct nápadů, které nakonec byly doupraveny ve studiu, přesto jim zůstal velice syrový autentický zvuk. Zum Passer nabízí neobyčejně podivný hudební požitek.

Jak již bývá u Prostitutes zvykem, mísí se na albu opět několik různých stylů. Od country až po elektroniku. Deska je tak velice pestrá, občas i složitá na poslech, ke všem překvapením to ale funguje a drží pohromadě. Jako první se světu ukázala I Feel The Same Way Too, právě skladba doplněná elektronikou, kterou tvoří především jasně rozpoznatelný Bellův projev. Mírné tempo a charismatický hlas přesto píseň utáhnou. Skladba byla napsaná právě frontmanem pro basáka Adama Vopičku, který momentálně ze zdravotních problémů s kapelou nevystupuje.

Celou desku otevírá řízná Nobody. Jako jeden z mála nových tracků připomíná poslední desku. Na ní navazuje Dream. První ze všech podivností, kterými je deska prošitá. Skládá se ze dvou částí, které oddělí velice povedená basová linka a postupně graduje. Meet You In The Morning je první ze dvou country songů,narozdíl od relaxační Freedom Road ale víří syrovostí a rock'n'rollovou energií.Velice zábavně působí Simple Song, klidná vybrnkávačka doplněná tamburínou, ve které si u mikrofonu zahostoval i majitel "pašeráka" a bratranec manželky kytaristy Martina Destroyera. Naopak mezi nejtvrdší skladby patří singl Odyssey. Hodně návyková je i Bowiem nasáklá Stranger Than Fiction.

Trochu mimopozemsky působí kromě druhé Dream také Chairman, na níž je zaznamenám hlas robota, obsahující texty z sms zpráv, v Rain se zase Adrian Bell stává vypravěčem. Tagliatelle je zase hudebním způsobem vyjádřená hádka, která postupně graduje, celou desku zase ukončuje osmdesátková Swan Call. Zum Passer prolíná všechny možné nálady, působí na první pohled všelijak, jen ne jako ucelená deska. Porušuje všechna pravidla moderních nahrávacích metod. Přesto působí přitažlivě a dokazuje, že Prostitutes vždy stojí za poslech..  
DISKOGRAFIE

RECENZE
Temná jízda prostitutek

Temná jízda prostitutek

Letošní deska Deaf to the Call od pražských The Prostitutes opět nezískala tolik pozornosti, jakou...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Desatero setkání skupiny Antikvartet přináší hudební odkaz Dušana Vančury
31.10.

Album Desatero setkání skupiny Antikvartet přináší hudební odkaz Dušana Vančury

Nedávno zesnulý zpěvák, kontrabasista, textař a hudební aranžér Dušan Vančura založil hudební skupinu Antikvartet...


Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings
30.10.

Jedinečný projekt kapely B-Side Band přináší nové album Folk Swings

Legendární skladby, kterých se ujaly folkové legendy, ale i popové osobnosti Skladeb ve swingových úpravách...


Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková
29.10.

Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková

V neděli skončil 26. ročník největšího hudebního veletrhu world-music WOMEX (Worldwide Music Expo), na který se hlásí tisícovky...


Kapela February vydává singl Oust
29.10.

Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní...


Yungblud se příští rok vrátí do Prahy
29.10.

Yungblud se příští rok vrátí do Prahy

Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Yungblud se přesně po dvou letech od beznadějně vyprodaného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
30 let testováno na lidech
30.10.

30 let testováno na lidech

» Sto zvířat

Sto zvířat letos slaví 30 let existence na naší hudební scéně. K...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru