The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé, poprvé jako headliner vlastní show a poprvé do hlavního města. Jako support byli vybráni domácí rockeři Donnie Darko. Koncert v Café V lese byl velmi rychle vyprodán a čekala se tak velmi dobrá atmosféra.

Nedočkavci zaplnili vstup do podzemních prostor hned po půl osmé, show však začala až o půl deváté. Ani delší čekání nikoho neodradilo. Donnie Darko dokázali publikum zdatně nažhavit na hlavní chod. Kromě jejich pecek z prvotního EP Supetramps zazněly i novější věci z chystaného alba, jako například singl 90. Jejich živelnou energii bohužel srazil zvuk a ne vždy přesvědčivý vokál. Příchozí to však bavilo a od plzeňské skupiny si vyžádali ještě jeden song navíc.


Zhruba půlhodinové čekání způsobila změna a ladění aparátů. Celý klub ztmavl kolem půl desáté. V tu chvíli se spustilo intro uvádějící The Amazons. Formace s sebou přivezla novou a nutno podotknout velmi povedenou desku Future Dust, ze které vytáhla hned šest kousků, včetně všech čtyř singlů. Rozhodně bylo co poslouchat a sledovat. Hned od začátku všechny na pódiu překvapila připravenost příchozích (značně podpořená návštěvníky z ciziny), kteří jim nejen zobali z rukou, ale zpívali do detailu každičký text.

Přestože nejde o žádné ostřílené rockery (na scéně se pohybují teprve od roku 2014), zaujali mimo hudby také svým přístupem, vtipem a pokorou. Zrzavý frontman Matt Thomson byl hlavním a jediným mluvčím, nicméně svoji roli pojal důkladně, na setlist přilepený k podlaze si připsal správnou výslovnost základních českých slov, jimiž následně odvděčil publikum. Poděkoval také těm, kteří se zúčastnili Rock For Peoplu před dvěma roky a přišli i na jejich set. Onomu jednomu vyvolenému následně věnoval i své pivo.


Vrcholem večera se stala skladba Doubt It. Mimoto, že jde o skvělou pecku s gradujícím refrénem, Amazons ji navíc opatřili i skvělým koncertním encorem, během kterého Thomson zprvu textově zaimprovizoval, aby následně proběhl celým klubem a objal se nejen s fanoušky, ale i se svým týmem u zvukového pultíku. Tam se koncert opravdu zlomil a užívali si ho i obsluhující za barem. Ve finiši se mezi publikum vydali dokonce i kytarista Chris Alderton a basák Elliot Briggs a hromadně tam předváděli vynikající souhru. Skvělý zážitek nejen pro ně, ale i pro posluchače v pražském klubu. Přídavek přišel těsně po jedenácté, kdy zazněl hit Junk Food Forever, doprovozen nějakým tím stage-divingem (Ano, i to se dá v Café v Lese zvládnout). Úplný závěr poté patřil písni Black Magic.

The Amazons v Praze předvedli, že rokenrol žije. Předvedli to velmi hlasitě a je jisté, že při příští návštěvě o ně bude zase větší zájem a tento prostor už stačit nebude. Ale to je jen dobře, i díky tomu zůstane tahle show tak jedinečnou. Strhující podívaná plná skvělých refrénů a kytarových sól se zaryje do paměti nejen příchozím, věřím, že na ni nezapomenou ani samotní aktéři s instrumenty. Samozřejmě, pár chyb se dá najít, ale slibovaný rokenrol se dostavil a na ničem jiném nezáleží.Fotografie: Facebook The Amazons
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Geronimo představují svůj vůbec první klip Tvoje
14.11.

Geronimo představují svůj vůbec první klip Tvoje

Pražská formace Geronimo koncertuje na klubové scéně i na českých letních festivalech od roku 2011. Její...


Marta Kubišová připomíná 30. výročí svobody koncertem a kompilací
14.11.

Marta Kubišová připomíná 30. výročí svobody koncertem a kompilací

Třicáté výročí začátku cesty ke svobodě a demokracii slaví Marta Kubišová výjimečným listopadovým koncertem...


Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020
13.11.

Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020

Obří festival v srdci Budapešti trvá sedm dní uprostřed léta a příští ročník Szigetu se bude konat od 5. do 11. srpna...


Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse
13.11.

Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse

Old Shootterhand je název debutového sólového alba Dana Šustra z Tiché dohody. Kromě CD podoby...


Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy
13.11.

Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kvalita
12.11.

Kvalita

» Vypsaná Fixa

V rámci oslav čtvrtstoletí existence vydala kapela Vypsaná fiXa u svého...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru