The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé, poprvé jako headliner vlastní show a poprvé do hlavního města. Jako support byli vybráni domácí rockeři Donnie Darko. Koncert v Café V lese byl velmi rychle vyprodán a čekala se tak velmi dobrá atmosféra.

Nedočkavci zaplnili vstup do podzemních prostor hned po půl osmé, show však začala až o půl deváté. Ani delší čekání nikoho neodradilo. Donnie Darko dokázali publikum zdatně nažhavit na hlavní chod. Kromě jejich pecek z prvotního EP Supetramps zazněly i novější věci z chystaného alba, jako například singl 90. Jejich živelnou energii bohužel srazil zvuk a ne vždy přesvědčivý vokál. Příchozí to však bavilo a od plzeňské skupiny si vyžádali ještě jeden song navíc.


Zhruba půlhodinové čekání způsobila změna a ladění aparátů. Celý klub ztmavl kolem půl desáté. V tu chvíli se spustilo intro uvádějící The Amazons. Formace s sebou přivezla novou a nutno podotknout velmi povedenou desku Future Dust, ze které vytáhla hned šest kousků, včetně všech čtyř singlů. Rozhodně bylo co poslouchat a sledovat. Hned od začátku všechny na pódiu překvapila připravenost příchozích (značně podpořená návštěvníky z ciziny), kteří jim nejen zobali z rukou, ale zpívali do detailu každičký text.

Přestože nejde o žádné ostřílené rockery (na scéně se pohybují teprve od roku 2014), zaujali mimo hudby také svým přístupem, vtipem a pokorou. Zrzavý frontman Matt Thomson byl hlavním a jediným mluvčím, nicméně svoji roli pojal důkladně, na setlist přilepený k podlaze si připsal správnou výslovnost základních českých slov, jimiž následně odvděčil publikum. Poděkoval také těm, kteří se zúčastnili Rock For Peoplu před dvěma roky a přišli i na jejich set. Onomu jednomu vyvolenému následně věnoval i své pivo.


Vrcholem večera se stala skladba Doubt It. Mimoto, že jde o skvělou pecku s gradujícím refrénem, Amazons ji navíc opatřili i skvělým koncertním encorem, během kterého Thomson zprvu textově zaimprovizoval, aby následně proběhl celým klubem a objal se nejen s fanoušky, ale i se svým týmem u zvukového pultíku. Tam se koncert opravdu zlomil a užívali si ho i obsluhující za barem. Ve finiši se mezi publikum vydali dokonce i kytarista Chris Alderton a basák Elliot Briggs a hromadně tam předváděli vynikající souhru. Skvělý zážitek nejen pro ně, ale i pro posluchače v pražském klubu. Přídavek přišel těsně po jedenácté, kdy zazněl hit Junk Food Forever, doprovozen nějakým tím stage-divingem (Ano, i to se dá v Café v Lese zvládnout). Úplný závěr poté patřil písni Black Magic.

The Amazons v Praze předvedli, že rokenrol žije. Předvedli to velmi hlasitě a je jisté, že při příští návštěvě o ně bude zase větší zájem a tento prostor už stačit nebude. Ale to je jen dobře, i díky tomu zůstane tahle show tak jedinečnou. Strhující podívaná plná skvělých refrénů a kytarových sól se zaryje do paměti nejen příchozím, věřím, že na ni nezapomenou ani samotní aktéři s instrumenty. Samozřejmě, pár chyb se dá najít, ale slibovaný rokenrol se dostavil a na ničem jiném nezáleží.Fotografie: Facebook The Amazons
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
K nedožitým 70. narozeninám Karola Duchoně vychází 3CD komplet
30.05.

K nedožitým 70. narozeninám Karola Duchoně vychází 3CD komplet

Slovenský zpěvák Karol Duchoň by se letos v dubnu dožil sedmdesáti let. Při této příležitosti  vychází...


Živé kvety majú novú skladbu, ktorá je nádychom do lepších časov
29.05.

Živé kvety majú novú skladbu, ktorá je nádychom do lepších časov

„Svet sa rozbil a predsa sa točí. Leto sa blíži a na obzore je nové slnko,” spievajú Živé kvety v čerstvo...


V novém klipu Michala Kindla si zahraje hvězda seriálu Most, Martin Hoffmann
28.05.

V novém klipu Michala Kindla si zahraje hvězda seriálu Most, Martin Hoffmann

Objev české hudební scény před necelými dvěma lety debutoval albem Barvy a nyní vydává druhou ochutnávku...


Soutěž Jazzfruit vyvrcholí v neděli online přenosem nad pražskými střechami
28.05.

Soutěž Jazzfruit vyvrcholí v neděli online přenosem nad pražskými střechami

Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty...


Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica
28.05.

Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica

Jedno z nejočekávanějších alb posledních měsíců konečně spatří svět. Zpěvačka Lady Gaga, držitelka Oscara,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
První láska
30.05.

První láska

» Burian Jan

Album První láska představí dvanáct nových písní Jana Buriana, které...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru