Sunflower Caravan lákají na album druhým singlem Alright

Pražské trio Sunflower Caravan vypustilo do světa v pořadí druhou skladbu z jejich chystané a dlouho očekávané studiové desky nazvané Corners. Video ke skladbě vytvořil frontman a dvorní skladatel kapely, Andy Cermak. Ve své improvizované podobě má nový videoklip v dnešní době zejména potěšit skalní fanoušky Sunflower Caravan.

Samotní autoři k písni dodávají: Píseň Alright je, co do doby vzniku, asi nejstarší skladbou z naší připravované desky. Už s námi zažila několik koncertů, zkoušek a zvukovek a ukázala se jako silná skladba, protože s námi vydržela až do nahrávání třetího alba. Vnímáme ji jako jeden ze stavebních kamenů desky. Je jednou z nejromantičtějších a nejpopovějších ze všech chystaných songů. Ve skladbě se objevuje smyčcový kvartet, který jsme navrstvili tak, aby zněl jako větší smyčcové těleso. Naplno se ukáže hned v úvodní hymnické melodii, která se nese dále celou skladbou.  

Text skladby je postaven na představě člověka, který prochází nějakým těžkým obdobím, zřejmě rozpadem milostného vztahu, a potřebuje to ze sebe dostat. Na přímo tak říká–zpívá přesně to, co v ten daný moment cítí. Refrén pak můžeme chápat optimisticky, jako že vše je vlastně v pohodě, případně jako ironii, když vám někdo říka že všechno bude v pořádku, ale vy to v tu chvíli vnímate uplně jinak – bolestně.V době karantény, kterou jsem trávil se svou ženou v našem půdním žižkovském bytě, kde mám také domácí studio, mě jednoho dne při pohledu na západ slunce ze zimní zahrady napadlo natočit domácí klip k nějaké naší písni." Sděluje klávesista a zpěvák kapely Andy Cermak a ke vzniku videoklipu dodává. „Z naší zimní zahrady je pohled přímo na Žižkovskou věž a okna směřují na západ. Řekl jsme si že by stačil iPhone, kameramanka v podobě mé ženy a hlavní roli by obstaralo slunce, které budu já, sedící na okně, různými pohyby zakrývat. Na okně je zavěšená síť, ještě po minulých vlastnících bytu, kteří měli kočky a báli se, aby jim jeden z jejich miláčků oknem nevyskočili. Síť nakonec posloužila jako jakýsi symbol mříže, klece, ve které jsme v době karantény tak trochu všichni byli zavřeni a toužili jsme po slunci. Video k písni Alright tedy vnímáme jako gesto sounáležitosti se všemi lidmi, kteří svízelnou situaci minulých týdnů vnímali jako – do jakékoliv míry – vězení, v němž byli uzavřeni před okolním nejistým světem."

Související obsah:

» Sunflower Caravan začínají novou etapu s novým singlem a videem   (Ondra Kocáb, 05. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020
01.07.

Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020

Po třech letech se O5 a Radeček opět vrací do nebe a odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov Můžete...


Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky
30.06.

Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky

Zdálo se to téměř nemyslitelné, ale je to skutečně tak. 13. ročník mezinárodního jazzového festivalu...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru