Sting rozdal plné hrsti dobré nálady na Metronome festivalu

Největší hvězda Metronome festivalu Sting vystoupila už v pátek večer. Zpěvák a zakladatel rockové legendy The Police dokázal zaplnit celý prostor kolem pódia svými příznivci. Vystoupení bylo přehlídkou Stingových největších hitů. Hodinu a půl dlouhý program obsahoval všechny zásadní Stingovy songy a byl jakousi přehlídkou Stingovy hvězdné dráhy.

 Spojení Stinga a festivalu Metronome ukázalo, jak věkově různorodé publikum dokáže tento rockový gentleman oslovit. Na pódium přišel na minutu přesně bez jakéhokoliv zvláštního upozornění a se skromností sobě vlastní a s ledovým klidem začal sypat jednu hitovku za druhou. Publikum bylo tak nadšené, že po čtvrté skladbě English Man in New York spustilo upřímný potlesk, který nebyl k zastavení a který musel sám interpret ukončit gestem rukou, aby se dostal ke slovu. Slov však tento sympaťák mnoho nenamluvil a často svým příznivcům ani nedopřál moc času na projev nadšení. Jedna píseň často plynule navazovala na druhou s naprostou samozřejmostí. Ke konci byli všichni přítomní tak u vytržení, že nechtěli Stinga pustit z pódia a došlo tedy i na druhý přídavek.

 Na hlavním pódiu skvěle reprezentovali českou hudební kulturu Monkey Business. Ti také těžili snad nejvíce z perfektního  zvuku, který hlavní stage poskytovala. Organizátoři se se zvukovou aparaturou opravdu vytáhli a při setu party okolo Matěje Rupperta a Romana Holého měl člověk pocit, že snad celá sestava pódia i s kapelou odpochoduje v rytmu funky až na ulici. Matěj Ruppert vzpomněl na Karla Kryla, a především na předčasně zesnulého George Michaela, který jeho hlasu znamenitě sedl. Pod přísným dohledem Marie Motlové shlížející z kopáku bubebníka, kapela dotáhla svůj set až do přídavku, kde nemohl známý bavič Ruppert ochudit fanoušky o klasickou árii Nessun Dorma při níž specifickou atmosféru obstarala zpěvákova obnažená hruď.

Odpolední přehlídka úžasných zpěvaček


Ewa Farna vsadila speciálně pro festival Metronome na neobvyklou presentaci své tvorby. Na vystoupení si pozvala trochu překvapivě neokoukaného jazzového kytaristu Davida Dorůžku. Ten se na vystoupení podílel asi z půlky, ale koncert byl jazzovému pojetí přizpůsoben celý. Ewa tak ukázala svým příznivcům další svoji pěveckou tvář a ta byla přijata s uznáním. Největším překvapením byla úprava teenagerovského hitu Měls mě vůbec rád. Škoda jen, že komornější pojetí skladeb občas nekorespondovalo s uvolněnou atmosférou festivalu a některé vypjaté hlasové momenty si tak nebylo možno patřičně vychutnat. Svižné skladby ke konci vystoupení přece jen dostali přítomné do varu. Ewě je totiž vlastní neustálé laškování s publikem i muzikanty a tím odlehčovala vážnější náladu danou zvoleným žánrem koncertu.

Ewa Farna je v Čechách dostatečně známá, ale na hlavní stage vystupující Ester Rada působila, jako naprosté zjevení. Izraelská zpěvačka předvedla fantastický výkon spojením originální muziky a úžasného hlasu. Její vystoupení též těžilo nejen z dokonalého zvuku, ale i velmi dobře zvládnuté pódiové show, která vybízela i publikum k pohybu. Na ČT Park Stage překvapila slovinská naděje Koala Voice. Mladá kapela s charismatickou zpěvačkou a kytaristkou překvapila spojením mladistvé energie a old school pojetím rockové muziky, které zavání sedmdesátými lety. Koala Voice dokázala přesvědčit ze začátku trochu chladné publikum a to zpěvačce nakonec hltalo každé slovo.

Jakési zvláštní postavení má New Stage, kde na sebe upoutali pozornost mnohé mladé kapely. Doslova bouřlivé ovace sklidilo rockové trio Birth Of Joy díky svému intenzivnímu hudebnímu projevu, jenž se odráží na základech kytarové muziky sedmdesátých let a jejich psychedelická mašina přišla narvanému stanu vhod. V Club Stage pokračoval večer po hlavních hvězdách festivalu. November 2nd jsou zavedenou rockovou partou a tak jejich vystoupení i s Bradlyem Strattonem nepostrádalo šmrnc, který přenesl festival Metronome do druhého dne.
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr
16.01.

Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr

Dokonalé spojení grandiózního zvuku živého orchestru a tepavé taneční elektroniky. To je aktuální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru