Srdcový král míří v září do Kalichu

Broadwayská muzikálová All Shook UP komedie, prestižními cenami ověnčeného libretisty Joe DiPietra, s největším hity, které zpíval Elvis Presley, se na svou českou premiéru chystá 21. září 2016 v pražském Divadle Kalich. Ponese název Srdcový král.

Zdánlivě neslučitelné, nesmrtelné hity Elvise Presleyho a volná adaptace Shakespearovy romantické komedie Večer tříkrálový se pod režisérskou taktovkou Šimona Cabana stává realitou. Ten se podepsal také pod scénografii muzikálu. Autorem překladu libreta a písňových textů je Adam Novák. Choreografické taktovky se ujala Petra Parvoničová, o kostýmy se postarala Zuzana Straková.  

Diváci se můžou těšit na Jana Kříže, Petra Vondráčka, Marii Křížovou, Ilonu Maňasovou, Jana Tenkráta, Markétu Martiníkovou, Renátu Podlipskou, Petra Kutheila, Michala Pleskota, Genny Ciatti a řadu dalších umělců.  Dějová zápletka může působit na první pohled jednoduše, no slibuje napínavou podívanou. Co o muzikálu řekli jeho tvůrci a někteří protagonisté?  
„Je to krásná Love Story s hity Elvise Presleyho."  M. Křížová
„Hrozně moc věřím v tu hudbu. Je skvělá, ve skvělých úpravách, je nesmrtelná. Je to fantastická romantická situační komika."  J. Kříž
Diváci uslyší hudbu, zpěv a prožijí smích, slzy, překvapení." Š. Caban
„Aranže považuji za velmi zdařilé. Je to perfektní mix originálního „soundu", obohaceného moderními prvky, které neurazí zarytého konzervativce, ale potěší moderního posluchače." A. Novák  

Do jednoho konzervativního amerického státu, uprostřed konservativní dekády, do ospalého města s náměstím malým jako konzerva jednoho dne přijíždí na motocyklu záhadný cizinec, kytarista a tulák Chad, aby všechny jeho obyvatele nakazil rebelstvím své hudby a jejich nudné životy navždy převrátil vzhůru nohama. Setkává se tu s ráznou dívkou, opravářkou motorek Natalií, jejím ovdovělým otcem Jimem, pragmatickou majitelkou baru Sylvií a její nenapravitelně romantickou dcerou Lorraine, zakřiknutým Dennisem, krásnou intelektuálkou Sandrou, konzervativní starostkou Matildou, jejím poslušným synem Deanem a loajálním šerifem Earlem. Všichni obyvatelé městečka mají životy, jaké žít nechtějí, ale chybí jim odvaha na nich cokoli změnit. Přitom by pro začátek stačilo alespoň se odvážit…hodit minci do jukeboxu!  Při příležitosti novinářské ochutnávky muzikálu jsme vyzpovídali sympatické herce Marušku a Honzu Křížovy, kteří tvoří pár nejen na jevišti, ale také v soukromí.  
Hudební knihovna: Jak Honzo vnímáš svou roli Chada?
Jan Kříž:
"Chad je výborně napsaný, hlavně proto, že má strašně moc špatných vlastností a to se vždycky dobře hraje. On má všechny ješitný mužský chyby, které existujou. Ale i přesto je úžasný v tom, že je strašně sympatický. On nic nemyslí zle. On je takový zvláštní chybující hrdina, který všechno myslí strašně dobře a od srdce a vlastně mu záleží jenom na ostatních lidech. Je to takový zvláštní srdcař. On třeba moc rozumu nepobral, ale je moc hodnej a myslí to se všemi dobře…"  

HK: Jak si Maruško užíváš svou roli, barmanky Sylvie?
Marie Křížová:
"Je to hlavně máma, což je pro mě velkej rozdíl, docela těžkej úkol, protože hrají starší postavu, hraji mámu. Takže to pro mě nebylo úplně snadný, ale doufám, že se s tím peru a že to bude tak, jak to má být."

HK: Co Ti dalo během zkoušení nejvíc zabrat?
JK:
"Jsou tam takový klasický muzikálový čísla, kdy si to člověk musí nadýchat s tím tancem, zpíváním, ale nic, co by člověk neznal. Je to prostě normálně náročnej americkej muzikál. Byly tam spíš místa, kde jsme se domlouvali, hodně záleželo na výkladu role a pak jsme společně s režisérem hledali cestu k té postavě. Takže chvíli to trvalo. Ale myslím, že se to všechno teď ke konci zkoušení pěkně pospojovává a začíná to dávat pěkný smysl."  

HK: Musela ses také s něčím vyloženě poprat?
MK:
"Asi to bylo opravdu to, že hraju výrazně staršího člověka a mám tam hodně těžký zpívání, takže to už jsem, doufám, posunula zase někam dál. A ve výsledku to bude pak znát."

HK: Máš v představení vysloveně oblíbenou pasáž, kterou si nejvíc užíváš?
JK:
"Je pravda, že mám rád, shodou okolností, to, co jsme tady jeli, ten začátek. Protože Chad je strašný samožer a má se rád. Má rád to svoje určitý hrdinství a kouzlo. On vždycky, když přijede do nového města, má rád to svoje entrée, kde jsou z něj všichni doslova podělaní. A to si tak jako užívá. A to mě baví, protože v té chvíli je to hroznej lump. Obecně stylově jsou tam krásný věci jako je If I Can Dream, Follow That Dream, Teddy Bear a jsou tam stylový věci. Ty já si užívám spíš pěvecky, hrozně mě baví a dokážu si je naplno vychutnat."
MK: "U mě je to nakonec to zpívání. Protože zde mám opravdu nádhernou sólovou věc. Mám tam krásnej duet s mou dcerou Lorraine, takže zpívání."  

HK: Jak to mají manželé na jevišti? Jak se Vám spolu hraje?
JK, MK:
"My už to umíme. Navíc problém může nastat někdy spíš, když spolu hodně ty lidi na jevišti partneřej. My máme oba dva už v několikátém představení velkou roli, ale s tím, že se vlastně na jevišti ani tolik nepotkáváme. My se tady zatím v Kalichu míjíme, co se partneřiny týče. U toho Elvise se na jevišti potkáme asi třikrát dohromady, ale s tím, že spolu nemáme žádný kontakt."

HK:  Čím si chce Srdcový král své diváky získat?
MK:
"Určitě hity Elvise Presleyho, který jsou naprosto skvostný a je to krásná Love Story."
JK: "Hrozně moc věřím v tu hudbu. Je skvělá, ve skvělých úpravách, je nesmrtelná. Skvělej výběr těch písní. Je to fantastická romantická situační komika. Osudy těch lidí jsou nádherný, fantastický, krásný, dojemný, vtipný. A do toho si myslím, že jsme tady dobrá parta a věřím, že z toho jeviště to bude cítit, že z toho půjde dobrá energie."    

Muzikál se chlubí hodnocením NBC „Nejlepší rock´n´rollový muzikál od Pomády" s pověstí představení, při kterém diváci vstávají ze sedaček a tančí v řadách. Očekávání jeho českého uvedení jsou právem vysoká a tak nezbývá, než se, jak jinak než osobně, přesvědčit…

Autor textu: Zuzana Juskaninová
Foto: Marián Juskanin
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Red Baron Band představí v hudebním klubu Vagon nejen novou zpěvačku, ale i skladby z připravované studiové desky
25.09.

Red Baron Band představí v hudebním klubu Vagon nejen novou zpěvačku, ale i skladby z připravované studiové desky

Známý pražský klub Vagon Music Pub & Club na Národní třídě na svém pódiu přivítá hned tři formace. Začátek...


Peter Aristone a Lake Malawi se na první společný koncert velice těší
24.09.

Peter Aristone a Lake Malawi se na první společný koncert velice těší

Pražské kulturní centrum Zahrada bude 11. října dějištěm prvního společného koncertu slovenského zpěváka...


Richard Bona sa vracia do Brna!
24.09.

Richard Bona sa vracia do Brna!

Už 25. 11. 2018 poteší Richard Bona svoje publikum v Čechách v rámci festivalu JazzFestBrno. Koncert sa uskutoční...


Mumford & Sons připravili na listopad čtvrté album Delta
24.09.

Mumford & Sons připravili na listopad čtvrté album Delta

Anglická folkrocková kapela Mumford & Sons16. Listopadu vydává v pořadí čtvrté album Delta. Deska byla nahrávána...


Jitka Zelenková oslaví 50 let na hudební scéně vydáním nového alba Intimity
23.09.

Jitka Zelenková oslaví 50 let na hudební scéně vydáním nového alba Intimity

Vzniklo album, které navodí řadu báječných nálad a pocitů Jitka Zelenková si skladby pro svoji novinku vybírala...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Shadow Theory
02.09.

The Shadow Theory

» Kamelot

The Shadow Theory je dvanácté studiové album americké poweremetalové kapely Kamelot. Vydáno...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru