Sladký konec a Blaženka v Malostranské besedě

Nic nekončí... vzpomínky zůstanou!

Tak by se dal nazvat sváteční koncert 26. prosince v pražské Malostranské besedě, během něhož se vzpomínalo na kamaráda, hudebníka, textaře a básníka Jindřicha Bělehrádka (1959 - 2002). K této příležitosti byla vydána kniha Když vepři zpívaj táhlým pláčem a každý, kdo přišel, ji dostal jako pozornost ke vstupence.

Jako první okolo půl deváté vystoupila kapela Sladký konec v čele s Ondřejem Zombie Sladkým. Ta vznikla na sklonku roku 2005 na troskách undergroundové formace Gi Gie Bend... I v nových písních zůstal ten typický psychedelický zvuk. Skupina hrála ve složení Ondřej Sladký - kytara, zpěv, Jarda Kestřa Kestřánek - basa, Swetja - minikytara a Míra "Pekáč" Pekař - bicí, ale bohužel bez Petra Slezáka.

Asi po čtyřiceti minutách vystoupili další hosté  Královská cesta a poté  Na Sladkej Bělehrad  kde nadějná mladinká houslistka Emička Kestřánková v doprovodu pyšného tatínka Jaroslava Kestřánka, Ondřeje Sladkéhoa Míry Pekaře předvedla všem v sále, že opravdu umí! Prostě muziku má v krvi a to bez debat!

Po křtu knihy se kolem desáté na pódiu objevila tolik očekávaná formace Blaženka v sestavě Broněk Přibila - zpěv, Martin Ždánský - housle, Petr Smutný - kytara, Ondra Parpel - basa, Aaron Rulseh - kytara, alt-sax, Aleš Řezáč - klávesy a Míra "Pekáč" Pekař - bicí. Ten mimochodem zaslouží veliký dík od všech, nejen od účinkujících. Bubeníček celý večer vůbec neodešel z podia a všechny poctivě doprovázel!

Žižkovská rocková legenda Blaženka existuje s přestávkami už od roku 1989. Jejím důležitým členem byl právě zmiňovaný kamarád, textař, básník a basák Jindřich Bělehrádek, který bohužel tragicky zahynul v roce 2002. Po poslední přestávce se formace dala dohromady v roce 2010 a každý z fanoušků doufá, že bude nějaký ten čas opět ozdobou žižkovské hudební scény. Mimochodem pořád se jí to úspěšně daří!

Tričko frontmana kapely mluvilo za vše: "Blaženka’s not dead".

Hned v úvodu bezmála stominutového vystoupení zazněly oblíbené songy Herečka, Dobrý den,dobrý den, Když zpívají vepři, Dáša či Hlubina přání. Každý v sále si spokojeně prozpěvoval texty nabité energií, kterou Blaženka rozdávala plnými doušky. Loučení bylo pěkně zdlouhavé a přídavky si všichni v sále parádně užívali.

Byl to hezky prožitý svátek vánoční, hudebně ukončený malinko před půlnocí. Pro návštěvníky klubu ovšem zdaleka nikoliv, u stolečků probíhaly debaty a určitě i vzpomínky, které tento večer s úžasnou atmosférou přinesl.

GALERIE

Související obsah:

» Joe, ztělesnění rokenrolu, zve do Akropole   (Karel Souček, 22. 12. 2013)
» Velká rocková revoluce v Katovicích   (Jana Kleinbauerová, 28. 10. 2013)
» Bigbítový dunění s Pražským démonem a Vítkovým kvartetem   (Jana Kleinbauerová, 22. 12. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru