Sbor břežanských kastrátů a Druhá doba představily svůj repertoár v music baru na vlnách Vltavy

Na Smíchovské náplavce je vedle botelu Admirál zakotvená loď Kamina, která je čím dál více spojována se záplavou koncertů. Stačí sednout do tramvaje směr Anděl, vystoupit na zastávce Lidická a vydat se směrem k Vltavě, kde si užijete pohodový večer.

Kamina boat music bar je místem kde to žije!

Musím říct, že po záplavě informací jsem neodolala a i já vyrazila za kulturním zážitkem a poznáním něčeho nového. Sbor břežanských kastrátů a kapela Druhá Doba byla jasná volba. Úvodem o SBK je nutné sdělit, že sbor čerpá především z básnických sbírek F. Gellnera, V. Brabence, I. M. Jirouse, V. Žižkova, P. Zajíčka, W. Blakea, A. Rimbauda a mnoha dalších. Řada básní je členy sboru zhudebněna a spolu s vlastní tvorbou tvoří základ repertoáru. Původně bylo těleso vymyšleno spisovatelem Janem Pelcem v roce 2003 za účelem jednorázové akce a ojedinělého výstupu v pražském klubu Vagon na tehdejších „čtyřiadvacetinách" nakladatele Lubora Mati, kde za doprovodu kapely „Mateřídouška a vřes" zazpíval nezapomenutelný normalizační hit Víti Vávry „Holka s citrónovou šálou". Toto vystoupení mělo být i vystoupením posledním. Pro velký a nečekaný úspěch se, ale SBK stal stálým hostem skupiny Mateřídouška a vřes, se kterou vystupoval vždy v závěru koncertu ve čtyřech písních. V posledních letech sbor vystupuje kromě recitace i s vlastními silami zhudebněnými básněmi či s vlastní tvorbou členů. Ne jinak to bylo i v sobotní večer na lodi Kamina. Za všechny musím zmínit 24 tulipánů nebo od Vítězslava Nezvala Štěstí. Samozřejmě co by to bylo za vystoupení bez skladby Bohatej nebo bez závěrečné básně od Egona Bondyho.

Druhá Doba, kapela co má ráda "jazz"

Druhá část večera byla trošku z jiného soudku. Formace Druhá Doba se úvodem uvedla jako kapela co má ráda „jazz", ale po pár tónech bylo jasné, že je vše jinak. Zkrátka Punks Not Dead! Samozřejmě, ruku v ruce i s rockovým nářezem. Zbytek večera se tak po mírném začátku rozjel neskutečným tempem. Druhá Doba servírovala jednu skladbu za druhou a všichni na lodi si koncert doslova užívali. Pár slov o začátcích kapely s Mírou Králíkem, kytaristou a zpěvákem Druhé Doby. „Kapela vznikla asi před třemi roky co by Hogo Fogo. Já kytara a zpěv a Pavel Hanuš-sólová kytara a vokály. Po rozpadu původní sestavy jsme si našli zkušebnu a začali hledat zbytek kapely, protože nám začala muzika chybět. Na postu baskytaristy a bubeníka se vystřídal zástup muzikantů, jak kdo měl čas a chuť. Před jedním koncertem jsem poprosil o záskok na bicí Honzu Procházku a on už s námi zůstal, čímž nám udělal fakt radost!"dodal Míra. „Hrajeme od punku po heavy metal. Sem tam si střihnem i něco převzatýho, ale jinak jde výhradně o autorskou tvorbu na, které se podílíme já a Pavel. Všichni posloucháme muziku a jsme tím až postižení a to nás stmeluje. V současné době kapela vystupuje ve složení: Míra Králík - kytara, zpěv, Pavel Hanuš - solová kytara, vokál, Honza Procházka – bicí, Dušan Hofman – baskytara.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili
20.06.

Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili

Kapela Jokers uvádí svůj nový videoklip k písni Havířov „Když mohl psát Karel May o indiánech, které nikdy...


Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku
20.06.

Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku

Švédská power metalová úderka Sabaton vypustila zbrusu nový singl „The Red Baron". Skladbu z chystané albové...


Festival Brutal Assault hlásí hotovo
20.06.

Festival Brutal Assault hlásí hotovo

Hudební festival Brutal Assault na 24. ročník do historické pevnosti Josefov neláká jen na velká...


Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi
20.06.

Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi

Stalo se dobrým zvykem, že legenda bigbítu Michal Prokop slaví své narozeniny přímo na pódiu svého festivalu...


Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra
19.06.

Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra

Mezi špičku naší alternativní popové scény patří již několik let skupina Lanugo. Ta aktuálně finalizuje...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru