Rock, metal a bigbítová atmosféra v obci Kříše

Na sále Staré Hospody v Kříších na Rokycansku si dali dostaveníčko příznivci ostřejší melodické muziky. V sobotu večer 11. ledna 2020 se na místním pódiu prostřídaly dvě formace, jejichž společný jmenovatel měl jméno Tomáš Wejfuk Weinfurter a k vidění byl s paličkami za bicí soupravou během obou hudebních bloků.   

Jako první naladili a čelem ke stále přicházejícím hostům se postavili členové melodic metalové skupiny The Stardust. Se zpěvačkou Petrou Kristovou rozjeli set anglicky zpívaných skladeb z vlastní dílny, a byť sál nepraskal ve švech, metaloví příznivci vytvořili mladé kapele tu správnou kulisu. V dohledné době mají muzikanti v plánu vydat singl a výhledově myslí i na debutové album, což bude otázka delšího času.   

Jako druhá obsadila posty skupina Louis Cypher. Od 2012 vystupují na menších či větších akcích, k vidění byli i na dvou ročnících (2016 a 2017) úspěšného Úslava Rockfestu. Trošku problémů si užili s personáliemi. Z původních pěti členů se v 2018 smrskli na trio, ve kterém několik koncertů odehráli. Novou historii začínají psát od dnešního data – ke třem statečným se přidala staronová zpěvačka Lucie Halilovová, kterou si z časů minulých můžeme pamatovat. V repertoáru má kapela plejádu převzatých věcí od našich i zahraničních interpretů a ve výborném podání jsme si užili metal, rock i punkové hitovky.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let
05.07.

Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let

V letošním roce slaví festival Povaleč dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník se odehraje od 6. do 8. srpna...


Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let
04.07.

Natálie Tichánková se vrací do Československé televize šedesátých let

Jak by vypadal televizní hudební pořad Československé televize v šedesátých letech, kdyby do něj místo dechovky...


A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku
03.07.

A Perfect Circle si v Praze podali žádost o nejlepší koncert roku

Začátkem července připravila agentura Live Nation lahůdku pro všechny příznivce prvotřídního progresivního rocku....


Acid Row: Teď chceme být aktivní a koncertovat
03.07.

Acid Row: Teď chceme být aktivní a koncertovat

V sobotu na festivalu Rock for People jsem měla možnost udělat rozhovor s kapelou Acid Row. Kapela v současné době...


Japonská metalová síla – Lovebites poprvé míří do Prahy
02.07.

Japonská metalová síla – Lovebites poprvé míří do Prahy

Japonská heavy metalová kapela Lovebites vystoupí 26. července v pražském Rock Café, kde fanouškům nabídne...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Silent Architect
26.06.

The Silent Architect

» Teramaze

13. studiové album Australanů Teramaze vyšlo pod názvem The Silent...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta