Punkový koncert ve vlaku podpořil dobrou věc

Čtvrteční odpoledne 10. října 2019 bylo jedním z významných dat příznivců nýřanských S.A.S. a netradičních zážitků. V pronajatém vagónu Českých drah na pravidelné lince Plzeň – Železná Ruda a zpět zahrála na minimálním prostoru oblíbená punková parta podpořená plně obsazeným vozem.

Benefiční akce pod patronací pořadatele vlčtejnského Prasofestu Pana K. měla mezi fanoušky hlasitou odezvu. Po vyhlášení prodeje místenek a několika diskuzích na síti měl každý další zájemce smůlu a o společném cestování si mohl nechat zdát. Výtěžek z celé akce bude pořadatelem Panem K. předán na účet Matyáše Filipa, ze kterého budou moci jeho rodiče čerpat finanční podporu na pomůcky a nezbytnou následnou léčbu mladého chlapce.

Čtvrtek, 15. hodina a na Hlavním nádraží se začali scházet první účastníci hudební anabáze. Batohy, tašky či pivní basička jen tak na volno signalizovaly dlouhou žíznivou cestu. ČD nezklamaly a vlak s nepatrným zpožděním zabrzdil u avizovaného nástupiště. Kontrola jízdenek proti jménu byla otázkou několika okamžiků. Poté jsme si již našli ty nejlepší místečka a vychutnávali si decibely linoucí se z beden.

Cesta do Klatov utekla jako voda v Radbůze. Přestávku na přepřah lokomotivy využili mnozí na doplnění nikotinu do těl a k vidění bylo i první pogo – na peróně u vagónu za doprovodu S.A.S.Nastoupit, občerstvit a užít si chvilky v kotli před kapelou, popřípadě si s Mařenou některý song zazpívat. Tak nějak byla vyplněna hodinka jízdy do cílové stanice Železná Ruda. Tady byla v plánu další přestávka a skupinové fotografování.

Vlídný a neustále usměvavý pan průvodčí dal ve správný čas pokyn k odjezdu a punkový vlak vyrazil zpět. Mezipřistání na klatovském nástupišti mělo opět cigaretovou vůni s přídechem koncertní atmosféry. Ta byla podporovaná dalšími songy valící se na nás z otevřených dveří a spousta lidí z okolí nádraží jistě na tyto chvíle nezapomene.

Poslední hodinová etapa do Plzně byla velice uvolněná. Fanouškové mezi muzikanty, zpěv ze všech koutů a docházející zásoby tekutin – toť nejvýraznější atributy velkého návratu na plzeňské Hlavní nádraží. Hlučný příjezd a loučení s kapelou či mezi sebou byly posledními bonbónky vydařeného podniku, který se jistě zapíše do paměti každého, kdo si udělal čas a svou přítomností podpořil správnou věc.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Geronimo představují svůj vůbec první klip Tvoje
14.11.

Geronimo představují svůj vůbec první klip Tvoje

Pražská formace Geronimo koncertuje na klubové scéně i na českých letních festivalech od roku 2011. Její...


Marta Kubišová připomíná 30. výročí svobody koncertem a kompilací
14.11.

Marta Kubišová připomíná 30. výročí svobody koncertem a kompilací

Třicáté výročí začátku cesty ke svobodě a demokracii slaví Marta Kubišová výjimečným listopadovým koncertem...


Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020
13.11.

Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020

Obří festival v srdci Budapešti trvá sedm dní uprostřed léta a příští ročník Szigetu se bude konat od 5. do 11. srpna...


Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse
13.11.

Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse

Old Shootterhand je název debutového sólového alba Dana Šustra z Tiché dohody. Kromě CD podoby...


Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy
13.11.

Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kvalita
12.11.

Kvalita

» Vypsaná Fixa

V rámci oslav čtvrtstoletí existence vydala kapela Vypsaná fiXa u svého...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru