Punkový koncert ve vlaku podpořil dobrou věc

Čtvrteční odpoledne 10. října 2019 bylo jedním z významných dat příznivců nýřanských S.A.S. a netradičních zážitků. V pronajatém vagónu Českých drah na pravidelné lince Plzeň – Železná Ruda a zpět zahrála na minimálním prostoru oblíbená punková parta podpořená plně obsazeným vozem.

Benefiční akce pod patronací pořadatele vlčtejnského Prasofestu Pana K. měla mezi fanoušky hlasitou odezvu. Po vyhlášení prodeje místenek a několika diskuzích na síti měl každý další zájemce smůlu a o společném cestování si mohl nechat zdát. Výtěžek z celé akce bude pořadatelem Panem K. předán na účet Matyáše Filipa, ze kterého budou moci jeho rodiče čerpat finanční podporu na pomůcky a nezbytnou následnou léčbu mladého chlapce.

Čtvrtek, 15. hodina a na Hlavním nádraží se začali scházet první účastníci hudební anabáze. Batohy, tašky či pivní basička jen tak na volno signalizovaly dlouhou žíznivou cestu. ČD nezklamaly a vlak s nepatrným zpožděním zabrzdil u avizovaného nástupiště. Kontrola jízdenek proti jménu byla otázkou několika okamžiků. Poté jsme si již našli ty nejlepší místečka a vychutnávali si decibely linoucí se z beden.

Cesta do Klatov utekla jako voda v Radbůze. Přestávku na přepřah lokomotivy využili mnozí na doplnění nikotinu do těl a k vidění bylo i první pogo – na peróně u vagónu za doprovodu S.A.S.Nastoupit, občerstvit a užít si chvilky v kotli před kapelou, popřípadě si s Mařenou některý song zazpívat. Tak nějak byla vyplněna hodinka jízdy do cílové stanice Železná Ruda. Tady byla v plánu další přestávka a skupinové fotografování.

Vlídný a neustále usměvavý pan průvodčí dal ve správný čas pokyn k odjezdu a punkový vlak vyrazil zpět. Mezipřistání na klatovském nástupišti mělo opět cigaretovou vůni s přídechem koncertní atmosféry. Ta byla podporovaná dalšími songy valící se na nás z otevřených dveří a spousta lidí z okolí nádraží jistě na tyto chvíle nezapomene.

Poslední hodinová etapa do Plzně byla velice uvolněná. Fanouškové mezi muzikanty, zpěv ze všech koutů a docházející zásoby tekutin – toť nejvýraznější atributy velkého návratu na plzeňské Hlavní nádraží. Hlučný příjezd a loučení s kapelou či mezi sebou byly posledními bonbónky vydařeného podniku, který se jistě zapíše do paměti každého, kdo si udělal čas a svou přítomností podpořil správnou věc.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru