Punk-rockový večírek nejen s legendární kapelou Chelsea

Páteční večer 27. 9. ve známém pražském klubu Modrá Vopice neočekávaně rozproudila čtyřčlenná mezinárodní rocková kapela (Anglie, Španělsko), která se dala dohromady na španělském pobřeží Costa Blanca aktuálně sídlící v Londýně. Tahle parta muzikantů White Coast Rebels nás doslova vtáhla v pomyslném čase zpět do osmdesátkových rockových a metalových koncertů. Opravdu skvělý rozjezd! Další, komu patřilo pódium Modré Vopice, byla mladoboleslavská punk-rocková kapela Inkoust Pana Boučka, která svůj první koncert odehrála po třech letech trvání, v březnu 1987. Kapela měla celkem tři období určitých změn. Ta poslední z ledna 2014, návrat po 25 letech, stále trvá. „Potkali jsme se po letech, staří kamarádi a řekli si, že ještě není dobojováno…..„ a na jaře 2019 kapela vydala album Historie. Během jejich koncertu atmosféra v klubu nabrala tu správnou punkovou náladu díky skalním fanouškům.

Chelsea je nejen čtvrť v Londýně nebo fotbalový tým, ale hlavně parta skvělých muzikantů

Vůdčí osobností kapely Chelsea je Gene October, který ji řídí a vybírá spoluhráče. V této formaci se během její kariéry vystřídala desítka spoluhráčů. Málokdo si vzpomene, že zde začínal i slavný rebel Billy Idol. Kapele naprosto vyhovuje klubová scéna, která má prostor pro živou komunikaci. Punk podle frontmana kapely, patří do klubů a ne na stadiony. Gene October založil legendární punkovou kapelu v roce 1976 a debutové album "Right to Work" vydané v roce 1977 jim přineslo pozornost hudební tisku. Gene je i zodpovědný za otevření klubu Roxy v Soho, kde vystoupila spousta punkových kapel. Na oslavu 40. výročí v roce 2016 bylo mnoho alb Chelsea znovu vydaných ve limitované barevné vinylové edici. Posledním, které tato legenda vydala je album Mission Imposible.
Sestava kapely: zpěv Gene October, kytara Nic Austin, baskytara Mat Sargent a bicí Steve Grainger

Krátce po půlnoci svým koncertem, uzavřela klubový punk-rockový večírek pražská kapela Stockholm Syndrome. Jak sami sebe uvádí: Silovej metalickej Rock'n'Roll s vlivama punku a respektem k osmdesátkovýmu feelingu" Já bych za sebe dodala, že Lemmy Kilmister by určitě měl radost. Skladba No Voices In The Sky , kterou jste kluci poslali tam nahoru do nebe Ropákovi a Lemmymu, byla jasným důkazem kdo vaši tvorbu sakra ovlivnil.

GALERIE

Související obsah:

» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Modrá Vopice vzpomínala na muzikanta, zpěváka a muzikálového herce Roberta Hlavatého   (Jana Kleinbauerová, 19. 06. 2019)
» Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 11. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru