Punk-rocková party roku s Anti-Flag a ZSK - mosh pit na podiu, kapela pod ním a pivo zdarma

Oblíbení Anti-Flag se v neděli vrátili do Prahy a přivezli s sebou svoji zbrusu novou studiovku 20/20 Vision. Novinky, ale i osvědčené pecky zahráli pro pořádně zaplněný pražský klub Roxy.

Jako první se na stagei objevil punk-rockový písničkář Derek Zanetti se svým projektem The Homeless Gospel Choir, který na koncertech Anti-Flag často doprovází. Jeho vystoupení stojí na politicky a pesimisticky zaměřených textech podpořených akustickou kytarou, ale také humoru a silné komunikaci s publikem. Šlo ovšem o tak netypický support, že většina diváků jen rozpačitě postávala a vypadala zmateně.

S německými ZSK vtrhla do Roxy naprostá změna atmosféry. Počátkem setu rozdali do publika plný tác kelímků s pivem a pak rozjeli divoký večírek. Zpěvák Joshi nepostál chvíli v klidu, řezal do kytary, skákal z bicích a působil jako energetická smršť. Fanoušci pod podiem zpívali a rozjížděli stále divočejší mosh-pity. Největší šílenství vypuklo při songu Make Racists Afraid Again, kdy se jako host poprvé na stagei objevil Justin Sane z Anti-Flag či při Antifascista, kdy se klubem neslo ječení policejních sirén. Během povedeného coveru na Pennywise dokonce ZSK pozvali fanoušky na podium, aby si s nimi zazpívali a zapogovali přímo na stagei.

Očekávaní Anti-Flag pokračovali v tomto duchu. Pod podiem nastala strkanice, mosh-pit se pořádně rozrostl, crowdsurfovalo se jako o život a kdo nedostal něčím loktem, jakoby v neděli v Roxy ani nebyl. Z nového alba sice zaznělo jen pár kusů, ale starší provařené songy jako Fuck Police Brutality, Hymn for the Dead nebo Hate Conquers All si s kapelou z plných plic zařvali i diváci.

Bezchybný večer nedokázal narušit ani oslepující reflektor, který potrápil jednoho z kytaristů, ani zvuk, kterým zvukař v jednu chvíli málem všechny přítomné připravil o sluch. Anti-Flag si k sobě na podium přizvali také oba předchozí zpěváky. Na závěr svého setu sundali Anti-Flag celou svou aparaturu dolů do publika a poslední song večera tak odehráli obklopeni fanoušky. 
Autor textu: Karolína Klenková
GALERIE

Související obsah:

» Američtí punk rockeři Anti-Flag míří do Prahy   (Karel Souček, 19. 12. 2019)
» Ale Anti-Flag říkali, že punk je jinde...   (Anička Stoklásková, 06. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera
19.02.

Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera

Nebude chybět Kollerband se speciálním programem David Koller se podílí na dramaturgii i konceptu festivalu a uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru