První ročník multižánrové akce Měcholupské dunění, ukaž svoje umění

Příjemné prostředí měcholupské návsi s pověstnou dřevěnou pergolou se stalo centrem dění v širokém okolí. Pořadatelé tu připravili hudební odpoledne, potažmo večer s přehlídkou sedmi kapel několika stylů. Sobotní scéna 25.7.2020 tu patřila formacím, které se o přízeň posluchačů ucházejí teprve kratší dobu.  

Prvním učinkujícím se stala tajemná Skupina X. Odtajnění přineslo blok coverových skladeb naší i světové scény v podání bývalých i současných žáků ZUŠ Nepomuk. Psychedelic blok přinesla plzeňská kapela Bites per minutes. Od založení 2019 se trio muzikantů účastní podobných sešlostí s vlastním repertoárem doplněným několika covery.  

O dobré náladě a soudržnosti všech měcholupských generací nás přesvědčila taneční vsuvka žen, která byla v konečné fázi rozšířená o družinu mladičkých dívek. Vyzrálost, vlastní tvorba a chuť hrát servírované na stříbrném podnose hard rockové kapely Tanker měly u obecenstva ohlas. Zpěvák Daniel dával hodně ze sebe a muzikanti si tu určitě našli nové posluchače.   Jako doma se na místním jevišti cítí Khargados. Vlastní věci, prezentované Honzou Němečkem, jsou v Měcholupech oblíbené a hlasitý doprovod tuto skutečnost potvrzoval.  Pražský DeColt se v těchto končinách ocitl poprvé. A nechá se říci, že v Měcholupech nezahrál naposledy, alespoň tak lze soudit dle ohlasu početného publika. Emoce zpěváka Ládi Korbela se parádně přenášely na parket, na kterém se ocitlo snad veškeré přítomné osazenstvo. Honza Beny BenetkaAttaxem nejsou na festivalových prknech nováčci. Od založení 2011 proplouvají na hudebních vlnách většími či menšími akcemi, pokaždé s řádným, až metalovým nářezem. 

O závěr rozjeté párty se postarala plzeňská parta Arzzen, založená 2019 v Nezvěsticích. Přes svůj mladý hudební věk má publiku co nabídnout – od spousty vlastních věcí přes několik svižných coverů po závěrečnou pecku Traktoristka, uvařenou v domácí kuchyni.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Thom Artway se nechce zacyklit, překvapuje novým singlem
28.11.

Thom Artway se nechce zacyklit, překvapuje novým singlem

Indiepopová skladba Dream Your Life Away se vymyká dosavadní tvorbě písničkáře Thoma Artwaye. Chytlavou melodii s ironickým...


Vladimír Merta oslaví 75. narozeniny koncertem a kolekcí archivních nahrávek
28.11.

Vladimír Merta oslaví 75. narozeniny koncertem a kolekcí archivních nahrávek

Legenda naší písničkářské scény Vladimír Merta oslaví 20. ledna 2021 pětasedmdesáté narozeniny....


Kolegové, příbuzní a známí vzpomínají na Karla Zicha s láskou
27.11.

Kolegové, příbuzní a známí vzpomínají na Karla Zicha s láskou

Po memoárech Luboše Andršta a Michala Prokopa vydává nakladatelství Galén další knihu o českých muzikantech. Tentokrát...


Vašo Patejdl si na své první vánoční album pozval řadu hostů
27.11.

Vašo Patejdl si na své první vánoční album pozval řadu hostů

Moje československé Vianoce je název vůbec prvního vánočního alba slovenského zpěváka, hudebníka, textaře...


Dva vizionáři, Lenka Dusilová a Viktor Tauš, natočili Vlákna
26.11.

Dva vizionáři, Lenka Dusilová a Viktor Tauš, natočili Vlákna

Za první videoklip ze svého nového alba Řeka si Lenka Dusilová zvolila syrovou triphopovou píseň Vlákna....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ozveny lazov
29.11.

Ozveny lazov

» Hmlisto

Ozveny lazov obsahují jedenáct nových písní rodinného dua Hmlisto,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru