Prostřednictvím coververzí se Clapton vrací do svého dětství

Již dvě desítky studiových alb má na svém kontě legendární britský hudebník Eric Clapton. Jedenadvacáté, pojmenované Old Sock, se na trhu objeví pod hlavičkou Universal Music 25. března a rockový veterán se v něm vrací do svého dětství.

Nová deska nabídne dvanáct písní, ale z nich pouze dvě novinky. Konkrétně Every Little Thing a Gotta Get Over. Zbytek tvoří předělávky notorický známých písní. Album Old Sock je totiž sbírkou coververzí těch skladeb, které Clapton zbožňoval ve svém dětství a songů, které zpěváka a kytaristu během jeho bohaté hudební pouti nejvíce inspirovaly. Mimo jiné Still Got The Blues od Garyho Moorea nebo Love Is Here To Stay z repertoáru George a Ira Gershwinových.

Na natáčení si Clapton pozval i několik věhlasných hostů. Fanoušci se mohou těšit například na Paula McCartneyho v písni All Of Me, Stevea Winwooda, který sekundoval v Still Got The Blues, JJ Calea v songu Angel nebo zpěvačku Chaka Khan, která přispěla svými vokály v písni Get On Over.

GALERIE

Související obsah:

» Clapton Eric   (Louie Disgane, 04. 02. 2011)
» Benefiční koncert 12-12-12 pro oběti hurikánu Sandy   (David Malý, 25. 12. 2012)
» Benefiční koncert vyjde na CD   (Karel Souček, 20. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.
14.02.

Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.

Slovenská kapela Terrible 2s predstavuje svoj nový, v poradí tretí štúdiový album Posledné letné dni,...


Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen
13.02.

Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen

Koncem loňského roku vyšla nová skladba kytaristy, zpěváka a frontmana Karol Komenda Group s významnou osobností...


Autenticita bez hranic v podání Alice Merton
13.02.

Autenticita bez hranic v podání Alice Merton

Kanadsko-německá zpěvačka a textařka Alice Merton, jedna z nejzajímavějších osobností současné indie/pop scény,...


Magia nera v Praze: Lucio Corsi okouzlil MeetFactory
13.02.

Magia nera v Praze: Lucio Corsi okouzlil MeetFactory

Italský hudebník Lucio Corsi dorazil 5. února do pražské MeetFactory a přivezl s sebou večer plný poetiky, barev...


Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií
12.02.

Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií

Pražské Forum Karlín se 10. února 2026 zaplnilo a už od brzkých ranních hodin se před halou tvořila fronta převážně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta