Projekt ZachranBackstage je iniciativa, která chce podpořit profesionály oborů související s hudební produkcí

Tento projekt umožní fanouškům hudby pomoci všem důležitým lidem v hudební branži. A jak každý určitě ví, bez nich by se koncert nebo festival odehrál hodně těžko.

V létě dostalo příležitost se k práci krátkodobě vrátit jen pár z nich, a ani v následujících měsících je nečekají lehké časy. Jde o bedňáky, techniky, zvukaře, osvětlovače, ochranku, tour managery, řidiče a další, kteří od půlky března 2020 přišli o možnost pracovat v oboru, kterému se naplno věnovali často i mnoho let.

Zvukař malířem, produkční sanitářem! Profese kreativního průmyslu už neexistují.

„ZachranBackstage.cz je iniciativa, jež chce jednoduše a transparentně podpořit profesionály oborů, které souvisejí s hudební produkcí, organizací koncertů, festivalů, klubovou scénou a dalšími příbuznými obory. Subjekty, jež jsou zasaženy opatřeními směřujícími k zabránění šíření viru známého jako covid-19. Chceme prostřednictvím prodeje merchandise, případně dalších produktů a služeb, získat co nejvíce finančních prostředků, které nasměrujeme k profesionálům hudebního průmyslu. Zároveň bychom rádi pomohli jednotlivcům najít práci, například v řadách dobrovolníků ve zdravotnictví, a podpořit jejich odměňování. Jasně, co nejjednodušeji a s podmínkou transparentnosti všech zúčastněných stran," uvedla Martina Jablanovská, spoluautorka projektu. E-shop, nabídky práce i více informací najdete zde na zachranbackstage.cz

Jak můžete projekt podpořit i vy?

Velká většina produkčních, techniků, zvukařů, osvětlovačů, riggerů, manažerů i road manažerů jsou z podstaty věci samostatně myslící, výkonné, rychle se přizpůsobující a učící se bytosti. Časově flexibilní, komunikativní a fyzicky schopní a zodpovědní pracovníci.Máš pro někoho takového práci, nebo přivýdělek?

Poskytněte produkty či služby, které můžeme prodávat. Protože předpokládáme, že to často budou umělci, organizátoři a ostatní, jichž se koronavirová krize také dotkla, nechceme, aby vše poskytovali zcela zadarmo. Přijde nám fér, aby se k těmto subjektům vždy dostaly zpět reálné náklady na daný produkt či službu.

Kupujte produkty a služby z našeho e-shopua podpořte tak obor, jenž se snaží zajistit vaši zábavu a životní styl po dlouhé roky. Vy tak dostanete originální dárek a lidé z oboru šanci důstojně přežít těžká období.

Staňte se partnerem projektu a pomozte šířit poselství této iniciativy do všech koutů, napojte nás na nabídky práce, pomozte nám získat pozornost médií či finančních prostředků na podporu stovek tisíců lidí bez práce, kteří CHTĚJÍ pracovat.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení
23.11.

Mig 21 si v novém klipu hrají s loutkami a nabádají k pozitivnímu myšlení

Pražská pop-rocková parta Mig 21 se i v této omezené době stále dobře baví. Důkazem je nový videoklip...


Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie
22.11.

Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt...


System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál
21.11.

System of a Down po patnácti letech zveřejnili nový materiál

Poprvé od dvojalba „Mezmerize"/„Hypnotize" z roku 2005 se arménsko-americká kapela System of a Down prezentuje...


9. ročník The Legends Rock Fest musel být přeložen na rok 2021
20.11.

9. ročník The Legends Rock Fest musel být přeložen na rok 2021

Vzkaz pro fanoušky od pořadatele rockového festivalu v Hořicích aneb štěstí přeje připraveným Jak víte...


Pražští Jamaron v novém energickém singlu odkrývají pravdu za lží
20.11.

Pražští Jamaron v novém energickém singlu odkrývají pravdu za lží

Ať už má Co-vidová situace jakékoli aspekty, nesporným pozitivním faktem zůstává, že naprostá většina hudebních umělců...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Arrival
23.11.

Arrival

» Arch Of Hell

Třetí album kapely Arch of Hell vyšlo 26. října u Metalgate Records. Nahrávání...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru