Proč Jiří Korn nedává rozhovory?

Kdo by u příležitosti vydání Kornova bilančního 3CD Co mám v očích, které přinesl Supraphon v ediční řadě Zlatá kolekce, nechtěl vyzpovídat zpěváka, tanečníka, herce a moderátora Jiřího Korna. Určitě by o to stála i Hudební knihovna, ale stejně jako jiná média máme smůlu. Jiří Korn rozhovory nedává. Proč? To vysvětluje na svých stránkách. 

Už jsem o sobě všechno řekl

„Rozhovory pro časopisy nebo noviny nedělám rád. Často mívám pocit, že jsem o sobě už všechno řekl a všechno, co se dá napsat, se už napsalo. Každý redaktor se samozřejmě vždycky snaží napsat něco víc, něco zajímavého a něco, co se ještě nepsalo, ale těch, kterým se to podaří, je málo. Teď je v oblibě rozhovor na diktafon. Redaktor před vás položí malý přístroj a celý rozhovor nahrává. Pak ho doma přepíše na papír a je hotov. Výsledek je dost nezajímavý. Když si pak takový rozhovor přečtu, připadám si jako blázen."  


Kdy se cítíte nejvíc sexy?

„Mluvené slovo prostě působí jinak, než slovo psané. Ono vůbec dělat rozhovor nebývá moc příjemné. Představte si, že k vám přijde úplně cizí člověk, kterého jste v životě neviděli, požádá vás o chvíli času, sedne si s vámi někde ke stolu a bez ohledu na to, jakou máte náladu a kde to je, vytáhne diktafon a začne vám klást otázky typu: koho právě milujete, co vaše bývalá žena, co děti, co si myslíte o sexu nebo (a to mě v poslední době nejvíc rozesmálo) kdy a v jaké situaci se cítíte nejvíc sexy.     

Takže se pokoušíte nějak odpovědět a pěkně se v tom koupete, nebo nějak zavtipkujete a k pravdě se to přibližuje jen v náznacích. Prostě nějak v dané situaci odpovíte. Pak se to z diktafonu přepíše a blábol je na světě. Aspoň v mém případě, protože nemám dar být ve vteřině zajímavý nebo vtipný na dané téma." 


Kvalitních redaktorů je u nás málo

 „A tak můžu zodpovědně říct, že dobrých nebo čtenářsky zajímavých článků se mnou (nebo o mně) je málo. Ale na druhou stranu musím přiznat, že to není jen vinou redaktorů. Rozhovory prostě někdy nemám rád a asi k nim i tak přistupuji. Jinou kapitolou je bulvár, kde jde hlavně o to, aby článek měl přitažlivý titul a čtenář se při čtení pokud možno co nejvíce divil. Úplně ideální je asi varianta: „Četlas to o tom Kornovi? To je šílený, ten už neví, co by!"  V bulváru mi to nevadí. Myslím, že reagovat na jeho články nemá smysl. Stejně si píšou, co chtějí, a většina čtenářů si to možná i uvědomuje. Spíš mi vadí, když seriozní časopisy nebo noviny přehnaně používají prvky bulváru. Kvalitnímu redaktorovi se to nestane, ale těch je u nás ještě bohužel málo."
Foto: Robert Vano
GALERIE

Související obsah:

» 4tet   (Joe Stramr, 18. 10. 2010)
» 3 CD k narozeninám Jiřího Korna   (Jan Vavřík, 18. 05. 2014)
» 4TET vystoupí s dětmi z dětského domova   (Karel Souček, 11. 12. 2012)
» 4TET jede   (Joe Stramr, 09. 02. 2011)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru