Přes chladné počasí se Onion Fest vol. 16 vydařil

Hořovické parkoviště u Tezy pohostilo 5. října 2019 v rámci Cibulového jarmarku sedm kapel. Počasí venkovní akci sice moc nepřálo, přesto si před stage našlo cestu několik desítek příznivců temných akordů a nemilosrdných textů.

Úvodní zbirožská parta V.P.O.ho rozjela mejdan stylem sobě vlastním – rock metalovými riffy doplněnými českými texty z domácí dílny. Na pódiích se pohybují od roku 2008 a za sebou mají i výjezdy do východních částí naší vlasti.

Necnon mortuss je název neratovické skupiny preferující death metalový náboj s texty popisující válečnou tématiku. Netradiční violoncello doplňovalo kytary, kterým bohužel fyzicky chyběl bicman v bubenickém kotli. Přesto dokázali svůj set dojet se vztyčenou hlavou a potlesk byl odměnou za předvedený výkon.


Power metalový blok představil hořovický Ravenlaw. Frontman Medouch se ukázal jako vyzrálý klávesák i zpěvák. Ve výbavě formace nechyběla motorová pila a plyšák, který vzal ke konci představení tradičně za své a skončil mezi publikem.

Místní Kovadlina s ostrým punk metalovým zvukem doplněná houslemi tu měla spoustu fandů. Univerzální kytarista a zpěvák Jarda Pelán, hrající i v jiných sestavách, byl jedním z hlavních pořadatelů dnešní sešlosti. Další várka death metalu se z beden vyvalila nástupem opět hořovické kapely Amok. Muzikanti jeli jako o závod a obecenstvo si takřka nedokázalo oddechnout.

Bohemyst přivezl nálož black-death metalu z Volyně. Skupina vznikla teprve 2017 na základě Avengeru, který právě ve zmíněném roce ukončil činnost.

Asi největším tahounem letošního Onionu byla závěrečná sušická Mortifilia. Sympatická parta s dlouhou řadou vydaných titulů je věrná nastavenému stylu a bohatý repertoár vypovídá o hudební plodnosti sehraných muzikantů. Výživný blok death metalových vypalovaček odeslal povedený festival do času minulého a již dnes pořadatelé sestavují line up na příští rok.

Autor textu a fotografií: Luděk BlovskýGALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru