Poslech Lanuga 2019 je nejen velkým zážitkem, ale také dobrodružstvím

Recenze alba : Lanugo, 2019

Interpret: Lanugo
Celkový čas: 00:39:29
Vydavatel: Lanugo/Tranzistor
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Silné emoce, náladotvorná hudba, nepředvídatelné aranže, jemná melancholie, absolutní přirozenost, unikátní zpěv. Tyto charakteristiky vystihují nové album kapely Lanugo. V rámci zavedených pořádků nese název Lanugo 2019 a vychází po pěti letech. Za tu dobu kapela dozrála a zřejmě získala i na sebevědomí, neboť novinka vyznívá velice suverénně.

Lanugo bývali dříve řazeni k jazzovým kapelám, což už dávno neplatí. Šestičlenná formace je dnes už v pravém slova smyslu multižánrová, na novince si spolu výborně rozumí pop a rock s elektronikou, nechybí ani přesahy do folku, jazzu či funku. Všech deset, na silné atmosféře vystavěných písní je náležitě pestrých a barevných, díky nápaditým aranžím a skvělým instrumentálním výkonům všech muzikantů se v nich stále něco děje, nestojí na místě, ukázková je práce s dynamikou a gradací. Nikdy nevíte, co muzikanti v následující chvilce udělají, takže poslech je nejen velkým zážitkem, ale také dobrodružstvím.Piano s magickým hlasem skvělé zpěvačky Markéty Foukalové otevírá úvodní skladbu Dotkni se mě. Navodí silnou atmosféru, zasněnou a romantickou, kterou podtrhují samply. Křehký začátek písně Najednou postupně rozkvétá a směřuje k rocku, melodická a pestrá skladba s výživným refrénem několikrát mění tempo i náladu. V uhrančivé Rosettě nástroje a elektronické zvuky pouze jemně podkreslují barevný Markétin zpěv, výrazná melodie zdobí romantické Nebe.

Opět jiný Markétin zpěv ovládá důraznou, energickou, vygradovanou písničku Tajemství, asi nejrytmičtější a nejpřehlednější (samozřejmě v mezích Lanuga) skladbu alba. Křehčí Do ticha nabírá na energii a směřuje ke vkusnému popu, výborně šlape také hodně pestrá píseň Holka. Rytmicky zajímaví jsou Vlci, alternativněji, rozvolněněji vyznívá melancholický Motýl. O závěr se postará jemnější, magicky působící, posmutnělá píseň Ovoce.

Vztahové texty dokonale souzní s hudbou, také jsou plné emocí, poetiky a symbolů. Tvoří uzavřený celek, tedy pohled ženy na vývoj vztahu, který se vyvíjí od zamilování k rozchodu. Jednotlivé texty však obstojí i samy o sobě a zabývají se hledáním i nacházením, rozchody i návraty, odpouštěním i opouštěním, zamilovaností i různými běsy. Při své vysoké kvalitě a originalitě zároveň působí naprosto autenticky i přirozeně, což zároveň platí i pro hudbu Lanuga a zpěv Markéty Foukalové. Krásná deska s originálním obalem.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru