Poslech Lanuga 2019 je nejen velkým zážitkem, ale také dobrodružstvím

Recenze alba : Lanugo, 2019

Interpret: Lanugo
Celkový čas: 00:39:29
Vydavatel: Lanugo/Tranzistor
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Silné emoce, náladotvorná hudba, nepředvídatelné aranže, jemná melancholie, absolutní přirozenost, unikátní zpěv. Tyto charakteristiky vystihují nové album kapely Lanugo. V rámci zavedených pořádků nese název Lanugo 2019 a vychází po pěti letech. Za tu dobu kapela dozrála a zřejmě získala i na sebevědomí, neboť novinka vyznívá velice suverénně.

Lanugo bývali dříve řazeni k jazzovým kapelám, což už dávno neplatí. Šestičlenná formace je dnes už v pravém slova smyslu multižánrová, na novince si spolu výborně rozumí pop a rock s elektronikou, nechybí ani přesahy do folku, jazzu či funku. Všech deset, na silné atmosféře vystavěných písní je náležitě pestrých a barevných, díky nápaditým aranžím a skvělým instrumentálním výkonům všech muzikantů se v nich stále něco děje, nestojí na místě, ukázková je práce s dynamikou a gradací. Nikdy nevíte, co muzikanti v následující chvilce udělají, takže poslech je nejen velkým zážitkem, ale také dobrodružstvím.Piano s magickým hlasem skvělé zpěvačky Markéty Foukalové otevírá úvodní skladbu Dotkni se mě. Navodí silnou atmosféru, zasněnou a romantickou, kterou podtrhují samply. Křehký začátek písně Najednou postupně rozkvétá a směřuje k rocku, melodická a pestrá skladba s výživným refrénem několikrát mění tempo i náladu. V uhrančivé Rosettě nástroje a elektronické zvuky pouze jemně podkreslují barevný Markétin zpěv, výrazná melodie zdobí romantické Nebe.

Opět jiný Markétin zpěv ovládá důraznou, energickou, vygradovanou písničku Tajemství, asi nejrytmičtější a nejpřehlednější (samozřejmě v mezích Lanuga) skladbu alba. Křehčí Do ticha nabírá na energii a směřuje ke vkusnému popu, výborně šlape také hodně pestrá píseň Holka. Rytmicky zajímaví jsou Vlci, alternativněji, rozvolněněji vyznívá melancholický Motýl. O závěr se postará jemnější, magicky působící, posmutnělá píseň Ovoce.

Vztahové texty dokonale souzní s hudbou, také jsou plné emocí, poetiky a symbolů. Tvoří uzavřený celek, tedy pohled ženy na vývoj vztahu, který se vyvíjí od zamilování k rozchodu. Jednotlivé texty však obstojí i samy o sobě a zabývají se hledáním i nacházením, rozchody i návraty, odpouštěním i opouštěním, zamilovaností i různými běsy. Při své vysoké kvalitě a originalitě zároveň působí naprosto autenticky i přirozeně, což zároveň platí i pro hudbu Lanuga a zpěv Markéty Foukalové. Krásná deska s originálním obalem.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna
25.02.

Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna

Kočovný muzikant Rocky Leon ovládá nejen kytaru a ukulele, ale osvojil si i práci s loopovými přístoji, které...


Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna
25.02.

Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna

Rocková zpěvačka, herečka a multi-instrumentalistka Suzi Quatro se ve čtvrtek 27. února představí v brněnském...


Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun
25.02.

Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun

Další z nekonečné řady koncertních večírků ve známém berounském rockáči měl v pátek 21. února...


Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Návštěva z vesmíru
25.02.

Návštěva z vesmíru

» CheckPoint

Páté studiové album kapely CheckPoint Návštěva z vesmíru vychází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru