Pop rock s prvky alternativy kapele WxP sluší

Recenze alba : Langonův svět

Interpret: WxP
Celkový čas: 00:27:26
Vydavatel: WxP / True note record ind.
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Už řada kapel dokázala, že pop nemusí být sprosté slovo. Stačí, když k němu muzikanti přistupují invenčně. Jako v případě kapely WxP, která právě vydává novinkové album Langonův svět. Obsahuje osm písniček a pětici mladých hudebníků invence a nápaditost rozhodně nechybí. 

Hudba, na které se podílejí všichni členové, je velice pestrá, propracovaná. Vychází z popu, ale výrazně ji ovlivňují a osvěžují prvky alternativy a rocku. Muzikanti často i v jedné písničce mění rytmus, tempo, melodii, náladu, od hlasitých pasáží přecházejí k tichým a důležité je, že to působí velice přirozeně a samozřejmě. Hudebníci navíc nápaditě pracují s gradací a své nástroje výborně ovládají, což dokazuje několik delších instrumentálních pasáží a také skutečnost, že jim to dohromady skvěle šlape. A navíc se nebojí ani zvukových experimentů. 

Jemné, atmosféru navozující intro po minutě volně přechází v údernou a přitom velice pestrou píseň Tady a teď. Dominuje jí strhující, podmanivý rytmus dozdobený elektronikou, výrazná melodie a zpěvný refrén. Léto začíná jemněji, aby vzápětí gradovalo a vykouzlilo věrnou atmosféru tohoto ročního období. K baladickému začátku skladby Pojď dál se pozvolna přidá magický rytmus a výrazné prvky melancholie, časté změny tempa odkazují ke vstřícné alternativě. Ty a já představuje sice baladu, ale je v ní energie na rozdávání. Vygradovaná píseň plná zajímavých instrumentálních pasáží, které ani chvilku nenudí a kdy je pořád co poslouchat. Chyť moji ruku otevírají klávesy, k nimž se v poutavém rytmu přidávají další nástroje a výrazný zpěv. Silná, uhrančivá, nápaditě budovaná atmosféra. Od křehkého popu k rocku směřuje Letadlo, skladbu Zamilovaná popová přesně vystihuje její název. Příjemně melodická písnička s hodně chytlavým refrénem. Na silné náladě je vystavěna i závěrečná píseň Veteráni. Křehký začátek se skrytou vnitřní energií, která pozvolna probublává na povrch, a ve druhé polovině vytryskne v rockový nářez, aby se závěrem opět vrátila k melancholickému klidu. Krásná tečka. 

S nápaditou a na silné atmosféře vystavěnou hudbou skupiny WxP souzní i texty Ondřeje Filipiho. Jsou spíše pocitové, náladotvorné, příběhy v nich rozhodně nehledejte. Poeticky se zabývají mezilidskými vztahy, zachycují lásku, ale i rozchody, svobodu, samotu, podstatné věci života, kdy je třeba nic nepředstírat a žít čistě. Ani kapela WxP nic nepředstírá, a tak se jí podařilo natočit autentické, upřímné a kvalitní album.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch
04.12.

Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch

O tom, že prospěšné hudební akce mají smysl a dokáží pomoci na těch správných místech, nás v sobotu...


Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy
03.12.

Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy

Již za tři dny, tedy v pátek 6. prosince, se na pultech a digitálních službách objeví třetí studiové album...


The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop
02.12.

The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop

The Next Regime je název nedávno zformované kapely kolem poslance Dominika Feriho. Nyní vydává svůj již třetí tentokrát...


Thrashový večer ve Volyni u Strakonic
02.12.

Thrashový večer ve Volyni u Strakonic

Program pondělního koncertu 25. listopadu 2019 přilákal do KD Na Nové velký počet příznivců ostrých kytarových...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru