Pop rock s prvky alternativy kapele WxP sluší

Recenze alba : Langonův svět

Interpret: WxP
Celkový čas: 00:27:26
Vydavatel: WxP / True note record ind.
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Už řada kapel dokázala, že pop nemusí být sprosté slovo. Stačí, když k němu muzikanti přistupují invenčně. Jako v případě kapely WxP, která právě vydává novinkové album Langonův svět. Obsahuje osm písniček a pětici mladých hudebníků invence a nápaditost rozhodně nechybí. 

Hudba, na které se podílejí všichni členové, je velice pestrá, propracovaná. Vychází z popu, ale výrazně ji ovlivňují a osvěžují prvky alternativy a rocku. Muzikanti často i v jedné písničce mění rytmus, tempo, melodii, náladu, od hlasitých pasáží přecházejí k tichým a důležité je, že to působí velice přirozeně a samozřejmě. Hudebníci navíc nápaditě pracují s gradací a své nástroje výborně ovládají, což dokazuje několik delších instrumentálních pasáží a také skutečnost, že jim to dohromady skvěle šlape. A navíc se nebojí ani zvukových experimentů. 

Jemné, atmosféru navozující intro po minutě volně přechází v údernou a přitom velice pestrou píseň Tady a teď. Dominuje jí strhující, podmanivý rytmus dozdobený elektronikou, výrazná melodie a zpěvný refrén. Léto začíná jemněji, aby vzápětí gradovalo a vykouzlilo věrnou atmosféru tohoto ročního období. K baladickému začátku skladby Pojď dál se pozvolna přidá magický rytmus a výrazné prvky melancholie, časté změny tempa odkazují ke vstřícné alternativě. Ty a já představuje sice baladu, ale je v ní energie na rozdávání. Vygradovaná píseň plná zajímavých instrumentálních pasáží, které ani chvilku nenudí a kdy je pořád co poslouchat. Chyť moji ruku otevírají klávesy, k nimž se v poutavém rytmu přidávají další nástroje a výrazný zpěv. Silná, uhrančivá, nápaditě budovaná atmosféra. Od křehkého popu k rocku směřuje Letadlo, skladbu Zamilovaná popová přesně vystihuje její název. Příjemně melodická písnička s hodně chytlavým refrénem. Na silné náladě je vystavěna i závěrečná píseň Veteráni. Křehký začátek se skrytou vnitřní energií, která pozvolna probublává na povrch, a ve druhé polovině vytryskne v rockový nářez, aby se závěrem opět vrátila k melancholickému klidu. Krásná tečka. 

S nápaditou a na silné atmosféře vystavěnou hudbou skupiny WxP souzní i texty Ondřeje Filipiho. Jsou spíše pocitové, náladotvorné, příběhy v nich rozhodně nehledejte. Poeticky se zabývají mezilidskými vztahy, zachycují lásku, ale i rozchody, svobodu, samotu, podstatné věci života, kdy je třeba nic nepředstírat a žít čistě. Ani kapela WxP nic nepředstírá, a tak se jí podařilo natočit autentické, upřímné a kvalitní album.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Killswitch Engage splnili tajný sen všech fanoušků
23.08.

Killswitch Engage splnili tajný sen všech fanoušků

Metalcoroví pionýři Killswitch Engage mají letos velmi napilno. V zimě odjeli turné s Parkway Drive včetně koncertu...


Nu-metaloví pionýři P.O.D. přijedou do Prahy a Zlína
23.08.

Nu-metaloví pionýři P.O.D. přijedou do Prahy a Zlína

P.O.D. (celým názvem Payable On Death) patří společně s hvězdami Limp Bizkit nebo Korn k tvůrcům klasického amerického...


Label Tranzistor roztančí tuto neděli Letní Letnou
22.08.

Label Tranzistor roztančí tuto neděli Letní Letnou

Festival Letní Letná patří k tomu nejlepšímu, co Praha během léta nabízí. Pravidelnou součástí je také...


Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí
22.08.

Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí

V sobotu 17. srpna 2019 oslavil vyhlášený festival v Heřmanově Huti malé kulaté výročí. Již 5. rokem...


Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"
22.08.

Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"

Aktuální držitelé hudebních cen Anděl a Žebřík, skupina Monkey Business, vyjedou v říjnu na podzimní část...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru