Pohádkový zámek přivítá o víkendu Hradecký slunovrat

Podle ankety Národního památkového ústavu je zámek v Hradci nad Moravicí nejpohádkovějším zámkem České republiky. Ve dnech 24. a 25. června se zde uskuteční další ročník dramaturgicky vypiplaného festivalu Hradecký slunovrat. Na návštěvníky zde čeká 41 kapel a písničkářů na třech hudebních pódiích, diskusní scéna, workshopy, skvělé gastro, vlastní festivalové víno a v neposlední řadě začínající léto.      

Festival se zaměřuje na  aktuální muziku, na interprety, kteří vydali nová kvalitní alba, ostatně Kittchen, Květy, Epydemye a další  účinkující se objevili na předních místech mnoha výročních anket. „Letošní program je vlastně takový náš splněný dramaturgický sen, žádný z koncertních bloků není pouhá výplň, za vším si stojíme. Kupodivu se nám podařilo domluvit se všemi kapelami, na něž jsme si mysleli, a tak třeba celý festival zakončí berlínští Fiordmoss, o něž jsme velmi stáli," zdůrazňuje šéf festivalu Vašek Müller.    Na magickém zámku vystoupí špička české alternativní hudby, přední představitelé modernějších forem folku, hvězdy tuzemské worldmusic a dalších žánrů. Genius loci Hradce nad Moravicí, kde pobývali třeba Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná nebo Rainer Maria Rilke, zřejmě přeje nečekaným spojením a netuctovým koncertům. Letos se mohou diváci těšit třeba na obohacení koncertu Jablkoně o dvě filharmoničky - violoncellistku Hanu Škarpovou a houslistku Jitku Šuranskou. Ta navíc přiveze i své trio v netradičním složení. Rozšířenou koncertní sestavu si pro Hradecký slunovrat připravila i písničkářka Stinka nebo autor jednoho z nejlepších alb loňského roku Kittchen. A také kapela Bonsai č. 3, která pokřtí své nové CD dokonce v speciální limitované edici, určené jen pro Hradecký slunovrat a jeho diváky.       

Hradecký slunovrat pořadatelé nazývají rodinným, a to nejen proto, že děti do patnácti let mají vstupné zdarma a jsou pro ně připravené různé aktivity a hry. Ještě podstatnější je, že se nejedná o akci na níž se tísní davy a u vchodu vás prošacuje černý šerif. „Naše publikum ví, že nejsme slavnosti města nebo pivní setkání, přichází tedy cíleně za kulturou, za což jsme moc vděční. Na různých krásných místech zámku se prostě hraje, recituje, vystavuje a ochutnává, a je nám u toho všem dobře, i dětem kterých bývá u nás vždy hodně," vysvětluje Vašek Müller.  Festival tradičně nabízí propojení hudby s výstavami, literaturou a poezií, kterou na zámku v době festivalu najdou lidé na každém kroku. A nejen pro gurmány je důležité i zaměření na gastronomii, kde návštěvníci mohou zapomenout klobásy nebo bramboráky plovoucí v oleji. Zde najdou všechno možné: vegetariánskou, veganskou i raw stravu, srnčí ragú na borovičce v tortile nebo pivo z malého řemeslného pivovaru. A také speciální bílé suché víno cuvée Hradecký slunovrat.   
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení
21.11.

Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik...


IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu
21.11.

IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu

Úterý, 19. listopadu, patřila scéna pražského Fora Karlín oblíbené slovenské kapele, IMT Smile....


Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava
21.11.

Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava

Tento ojedinělý projekt doprovází motto „Koncert pro všechny, kteří nemohou být na Vánoce doma" Pro tuto příležitost...


Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem
21.11.

Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem

Spálenopoříčská Sokolovna přivítala v sobotu 16. listopadu 2019 na pódiu kapely z popředí naší rockové scény....


Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny
20.11.

Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny

Z podzimní šňůry Cocotte Minute, při které oslavují a vzpomínají na 15 let starý debut Czeko, už zbývá...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nedokončené
17.11.

Nedokončené

» Smrž Jiří

Písničkář Jiří Smrž rozhodně nepatří k autorům, kteří by pravidelně rozmazlovali...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru